Лікувально-консультативна робота

Лікувально-консультативна робота здійснюється у Вінницькому національному медичному університеті на 35 кафедрах. Клінічну роботу виконують 340 викладачів, серед них - 68 професорів, 126 доцентів, 121 кандидат медичних наук.

Клінічні бази Вінницького національного медичного університету розташовані на території трьох областей: Вінницької, Хмельницької, Житомирської. Це 42 лікувально-профілактичних обласних та міських закладів охорони здоров’я. Крім цього клінічними базами є „Вінницький медичний центр повітряних сил, збройних сил України”, Український державний НДІ реабілітації інвалідів та санаторій „Хмільник”.

Загальний ліжковий фонд клінічних баз складає 15371 одиниця. Загальна потужність поліклінічних баз складає 7469 відвідувань на добу. Щорічно на клінічних кафедрах лікується та консультується біля 200 тисяч хворих. На кафедрах хірургічного профілю виконується біля 12 тисяч оперативних втручань.

Професорсько-викладацький склад 21 кафедри надає екстрену медичну допомогу міському та сільському населенню.

Впродовж 2006 року у Вінницькому національному медичному університеті ім.М.І.Пирогова проведені різноманітні науково-практичні форуми, загальна кількість яких склала 94, з них 8 міжнародних, 7 Всеукраїнських, 10 регіональних, 25 обласних, 44 міських або районних.

Найбільш значущими з них слід вважати Всеукраїнську конференцію працівників галузі охорони здоров’я та ІІІ Міжнародні Пироговські читання.

Не менш серйозним у цьому відношенні має бути і рік наступний, протягом якого на базі університету повинні відбутися І в історії України Науковий конгрес дитячих хірургів (березень 2007 року), З’їзд Всеукраїнського лікарського товариства (10-12 травня 2007 року), VI Міжнародний конгрес з інтеративної антропології (5-6 жовтня 2007 року), а також ще 12 конференцій, які подані до включення до Державного реєстру проведення наукових форумів.

З кожним роком все більш активно включаються співробітники клінічних кафедр у проведення різноманітних клінічних випробувань новітніх фармацевтичних препаратів. В 2004 році було проведено лише 14 подібних випробувань, в 2005 році ― вже 32 випробування, в 2006 році ― 40 випробувань.

Результати наукових розробок співробітників університету впроваджуються у практику охорони здоров’я. Число впроваджень досягло 393, причому 151 з них мали державне значення.

Співробітниками клінічних кафедр для практичної охорони здоров’я видано 23 методичних рекомендацій, 12 інформаційних листів, запропоновано 18 нововведень для Державного реєстру.

Співробітники клінічних кафедр беруть активну участь у заходах передбачених комплексними програмами:

  1. Національна програма забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
  2. Державна програма „Онкологія”.
  3. Програма профілактики та лікування артеріальної гіпертензії.
  4. Комплексна програма „Цукровий діабет”.
  5. Національна програма боротьби із захворюванням на туберкульоз.

На базі кафедр університету створені і успішно функціонують 10 спеціалізованих лабораторій та центрів:

  1. Бактеріологічна лабораторія (кафедра мікробіології).
  2. Науково-дослідна клініко-діагностична лабораторія (Зав. проф. Пентюк  О.О.).
  3. Кабінет ультразвукової діагностики (Зав. ст.н.сп. Прокопенко С.В.).
  4. Кабінет комп’ютерної томографії.
  5. Клініко-діагностична алергологічна лабораторія (доц. Корицька І.В.).
  6. Клініко-діагностична гастроентерологічна лабораторія (Зав. проф. Чорнобровий В.М.).
  7. Гепатологічний центр (перша міська лікарня).
  8. Центр підшлункової залози.
  9. Центр репродуктивної медицини.
  10. Медико-психологічний центр (Альтмедцентр).

На клінічних базах університету використовуються 23 ультразвукових апарати, спіральний комп’ютерний томограф, 2 комп’ютерні томографи, обладнання для проведення лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини.

Один зав. кафедрою є головним позаштатним спеціалістом МОЗ України, 10 професорів та доцентів – головними позаштатними спеціалістами обласного управління охорони здоров’я та курортів.

Співробітниками університету здійснюється співпраця з навчальними закладами, фармфірмами 13 зарубіжних країн з 9 міжнародних і 13 державних програм. Продовжується співпраця університету за укладеними договорами з іноземними навчальними закладами (Бірмінгемський університет – США, Вандербільський університет – США, коледж Франкліна Пірса, Нью-Гемпшир – США, Ліможський університет – Франція).

Налагоджено міжнародне наукове співробітництво з кафедрами та лабораторіями медичних факультетів університетів Чехії, Вірменії, Австрії, Великої Британії. На 2007 рік заплановано підписання угод з Ліссабонським і Рижським університетами.