Як пісня, броня, боротьба і надія. У ВНМУ відбувся тематичний вечір «Одягни вишиванку, країно моя!»

Тематичний вечір «Одягни вишиванку, країно моя!» наче мажорний септакорд, сповнений світла й національної гордості, підсумував низку заходів, проведених у ВНМУ ім. М. І. Пирогова з нагоди Всесвітнього дня вишиванки.

Організований кафедрою українознавства, захід об’єднав студентів та викладачів у спільному прагненні глибше пізнати український народний одяг і багатовимірну національну культуру.

Вишиванка — як пісня, в якій закодовано все: історія, традиція, душа народу. Цю ідею щемно втілили у своїх виступах Владислав Дмитрук та Анірудхі Госвамі, виконавши пісні «Вишиванка», «Україна – це ти!» https://t.me/vnmunews/613 й «Черемшина» https://t.me/vnmunews/614.

Слухачі факультету підготовки іноземних громадян Шівам та Анураг Крішна продекламували натхненні поезії Надії Красоткіної: «Якщо людина хоче вишивати» та «День вишиванки».

Анастасія Вільганюк поділилася цікавими фактами про історію, символи та візерунки вишивки.

Ліза Абакумова й Аліна Токаренко розповіли про сучасні тренди та символіку орнаментів, а Станіслав Балацький акцентував увагу на традиціях чоловічих вишиванок.

Олена Морозова та Аліса Біленко підготували відеопрезентацію про військову вишиванку.

З доповіддю «Обрядовий рушник — символ української культури» виступила Оксана Рябчук.

Справжньою родзинкою вечора стала інтерактивна вікторина «Вишиванка єднає українців», яку провела старша викладачка кафедри українознавства Тетяна Ланова.

З проникливою промовою виступив проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор, доктор філософських наук Костянтин Вергелес.

Так, у День вишиванки серце України б’ється в унісон у кожному, хто любить свою землю, береже її традиції та шанує культурну спадщину. Вишиванка — це код нації. Це наша броня, боротьба і надія, кров і слава, вплетені у нитки нашої історії.