Команда ВНМУ перемогла у мекатоні, створивши інноваційного метеобота
Команда ВНМУ перемогла у Mekaton UA – змаганні команд ЗВО, що проходило 16 та 17 липня у рамках проєкту ERASMUS+ UNICOM.
Проект UNICOM розвиває третю місію університетів – покращення життя суспільства через співпрацю з місцевими громадами. У реалізації проєкту беруть участь університети України, Швеції, Італії, Німеччини, Чехії та Латвії, Міністерство освіти і науки України, громадські організації та фонди.
Mekaton UA — це платформа для розвитку інноваційного мислення, креативності та міждисциплінарної співпраці між університетами-учасниками через підтримку талановитого студентства, здатного вирішувати соціально значущі проблеми громад.
Мекатон організований Харківським національним університетом радіоелектроніки та Сумським національним аграрним університетом і є ключовим заходом проєкту UNICOM.
В фокусі мекатону — вирішення актуальних викликів місцевого розвитку за допомогою новітніх інформаційних технологій, цифрових інструментів, дизайн-мислення та аналітики, навчання студентів, співпраця з громадами, підтримка стартапів і формування сталих партнерств між університетами та їхніми стейкхолдерами.
Суперниками студентів ВНМУ у мекатоні були 9 команд із шести ЗВО: Українського державного університету ім. М. Драгоманова, Львівського національного університету ім. І. Франка, Харківського національного університету радіоелектроніки, Донецького державного університету внутрішніх справ, Сумського національного аграрного університету, Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького.
Протягом двох днів змагання команда студентів 3 курсу 5а групи медичного факультету №1 ВНМУ Анастасія Демчакова, Дар'я Підлісна, Софія Рачук та Єгор Яроменко за підтримки учасника з Вінницького технічного університету створили та впровадили метеобота.
Ця інформаційна система на базі штучного інтелекту створена для людей, які можуть мати метеозалежність. Бот не надає медичних порад, утім запам’ятовує історію запитів до нього і здатний попередити про несприятливі природні явища, що можуть впливати на здоров’я людини. Після кількох звернень до бота він може персоналізувати свої відповіді на запит користувача.
«Ми були єдиною командою, хто чесно зробив проєкт, посильний для розробки студентами, за 2 дні. Решта учасників виходили з дуже готовими рішеннями», — прокоментувала успіх команди одна з її менторок, професорка кафедри фармації Вікторія Родінкова.
Оцінювали технічні рішення, розроблені студентськими командами, представники закладів вищої освіти Німеччини, Швеції, Італії та України. Переможцями запеклого змагання стали команди ВНМУ та СНАУ, які порівну розділили головний приз мекатону.
Зараз наша команда разом із менторками — завідувачкою кафедри гігієни та загальної екології доценткою Ольгою Братковою та професоркою Вікторією Родінковою — міркують про розширення практичного застосування метеобота.
Вітаємо з перемогою нашу команду та її наставниць! Бажаємо невпинного наукового розвитку та креативних ідей, що втілюватимуться у нові непересічні проєкти!
Протестувати метеобота команди ВНМУ можна, скориставшись QR-кодом.
Медіацентр ВНМУ