Інклюзивна освіта

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1187 (зі змінами і доповненнями, внесеними постановою  Кабінету Міністрів України  від 10.05.2018 №347) та Указу Президента №401/2017 від 2.12.2017р. передбачено, що заклад  освіти повинен забезпечити доступність навчальних приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема безперешкодний доступ до будівлі, навчальних класів та іншої інфраструктури відповідно до державних норм, правил і стандартів, що підтверджено фахівцями з  питань технічного обстеження будівель і споруд, які  мають кваліфікаційний сертифікат уповноважений на проведення зазначених обстежень.                   

У 2019 році сертифікованими фахівцями з  питань технічного обстеження будівель і споруд  було виконано  технічне обстеження  на предмет доступності навчальних приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема безперешкодний доступ до будівлі.

Згідно технічного обстеження було виконано роботу по розробленню проектно-кошторисну  документацію на капітальний ремонт  по влаштуванню вхідних груп для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в  житлові будівлі навчального закладу:

- Гуртожиток №1

1

- Гуртожиток №3

2

8

- Гуртожиток №5

3

- Гуртожиток №6

4

В навчальні приміщення:

- Аудиторія №6

5

- Спортивний корпус

- Лабораторний корпус

6

- Учбовий (фармацевтичний) корпус має  пандус для безперешкодного доступу до будівлі та дві ліфтові кабіни для безперешкодного переміщення по будівлі учбового (фармацевтичного) корпусу

7

- В новобудівлі бібліотеки встановлено підйомник для безперешкодного доступу до будівлі, між поверхами  влаштовано пасажирський ліфт який забезпечує доступність маломобільних груп до приміщень корпусу.

Планом 2020 року  та розробленою проектно-кошторисною документацією  передбачається  капітальний ремонт по влаштуванню пандусів для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема безперешкодний доступ до будівлі  морфологічного корпусу та учбового корпусу №2 по вул.Стуса, 2  та гуртожитку №4.

Також передбачається влаштування санвузлів для осіб з інвалідністю у приміщенні бібліотеки, морфологічного корпусу, учбового корпусу №2 та навчальних аудиторій та залів засідань.

Волонтери для допомоги на території університету

Підтримкою студентів, зокрема з обмеженнями повсякденного функціонування, у Вінницькому національному медичному університеті ім.М.І.Пирогова займається ряд підрозділів:

  • деканати факультетів;
  • медико-психологічний центр ВНМУ ім. М.І. Пирогова;
  • юридичний відділ;
  • відділ забезпечення якості освіти ВНМУ ім. М.І. Пирогова;
  • центр нових інформаційних технологій;
  • служба цивільного захисту;
  • бухгалтерія;
  • інформаційно-аналітичний відділ;
  • студентське самоврядування;
  • профком студентів.

Інтерактивний довідник Вінницького національного медичного університету ім.М.І.Пирогова