Як мозок реагує на мистецтво

1

Dr. Jan De Maere, Belgium

Студентам та співробітникам ВНМУ випала чудова нагода відвідати лекцію видатного науковця, поціновувала мистецтва та експерта в широкому спектрі дисциплін – бельгійського мистецтвознавця та нейробіолога професора Яна де Маєра: «Брейгель, Босх і наші нейрони: як мозок реагує на живопис».

Професор Ян де Маєр прибув до Вінниці на запрошення Вінницького міського голови та за сприяння департаменту маркетингу міста та туризму, ознайомився з визначними пам’ятками міста, такими як Музей-садиба М.І.Пирогова та художній музей, було проведено екскурсію медичними університетом – анатомічний музей та науково-експериментальні лабораторії.

Дослідження Яна де Маєра сфокусовані на вивченні фізіології мозку й емоцій людини, яка споглядає мистецтво. Науковець розповів, чому саме творіння Босха, Брейгеля, Рубенса, Моне та інших митців визнані шедеврами в усьому світі (http://www .jandemaere.com). Він пояснив, чому саме ці картини виділяються з-поміж інших і спричиняють вибух емоцій та що відбувається у нашому мозку, коли ми на них дивимось. Присутні дізналися, що пробуджує уяву, інтуїцію, когнітивне сприйняття, знання, критичне мислення та змушує усвідомлювати: перед нами справжній витвір мистецтва.

Neurosciences et Connoisseurship

7 листопада 2019: Олег Власенко, проректор

Фото ВНМУ: Валерій Сизов

 2  3
4  5