Школа клінічних випадків у Мюнхені

1

Вдруге міжнародна літня школа з розбору клінічних випадків у Мюнхені (ICDSS 2019) відбувалась за участі студентів Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. Щороку Медичний коледж Вайля Корнелла з Нью-Йорка (Weill Cornell Medical College) і два німецькі університети (Technical University of Munich, Ludwig Maximilian University of Munich) організовують літню школу в Мюнхені, де студенти з Німеччини, США  та України практикують розгляд клінічних випадків (кейсів) під керівництвом досвідчених викладачів.

У 2019 році школа проходила з 30 вересня до 11 жовтня, а її учасниками стали 2 студенти ВНМУ: Марина Писарцова (6 курс) і Анастасія Сотник (5 курс). Впродовж 2 тижнів 20 клінічних випадків обговорювались 20 студентами з Німеччини, 10 студентами з США і 4 студентами з України. Дискусію модерували викладачі і лікарі з США та Німеччини.

Формат CDR (Case Discussion Rouns) широко використовується у закладах вищої медичної освіти США та Європи і направлений на розвиток навичок клінічного мислення студентів старших курсів та інтернів.

В основі - обговорення реального клінічного випадку, описаного в «New England Journal of Medicinе», інформація з якого подається студентам дозовано, відповідно до того, як вона б надходила при реальному спілкуванні з пацієнтом. Основна складність і перевага формату CDR – обговорення студентами англійською мовою диференційної діагностики з детальним аналізом лабораторних, інструментальних даних та поясненням механізмів.

У нашому університеті даний формат був започаткований минулого року: за участю доцента кафедри педіатрії #1 Кислової Ю.О. і доцента кафедри педіатрії #2 Вижги Ю.В, було проведено дві скайп-конференції між Вінницею і Нью-Йорком https://www.vnmu.edu.ua/downloads/other/telemist.pdf з розбору клінічних випадків. 

Подібні заходи плануються і цього навчального року. Даний формат можливий за ініціативи і підтримки професора Марка Пекера та Ірини Івасюк (Mark S. Pecker, MD, Professor of Clinical Medicine, Weill Cornell Medical College, NYC, USA; Iryna Ivasiuk; Zimi International).  Якщо Ви зацікавлені у тому, аби долучитись до дискусії, звертайтесь до Тетяни Повшедної (tunzpov@gmail.com).

 

проректор Олег Власенко