Офіційна інформація ВНМУ щодо затримання організованого злочинного угруповання

За даними офіційних веб-сторінок Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань України, «викрито шахраїв які, прикриваючись гучними посадами, намагалися «заробити» на виборах ректора в одному з університетів Вінниччини».

Гучне викриття та проведення спеціальної операції стало можливим завдяки співпраці службовців СБУ та ДБР із професоркою Вікторією Петрушенко.

За даними ДБР, професорка Вікторія Петрушенко одразу проінформувала правоохоронців щодо наявності незаконного тиску.

Далі, як повідомляє Вікторія Петрушенко в своєму телеграм-каналі, «було проведено спецоперацію, філігранну бездоганність якої забезпечили дії СБУ та ДБР. Викривши злочинну мережу, правоохоронці почали вивчати всіх зацікавлених осіб».

Веб-сторінка СБУ говорить наступне:

«За даними слідства, при реалізації оборудки один із фігурантів представлявся керівником так званого «відокремленого підрозділу антикорупційного комітету у Вінницькій області». Інший – очільником вигаданого «антикорупційного комітету при Верховній Раді України».

При цьому жодного відношення до роботи антикорупційних органів чи українського парламенту вони не мають.

Наразі затриманим повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою осіб);

ч. 4 ст. 27 та ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна».

В той же час, окремі засоби масової інформації повідомляють наступне: «За інформацією від джерел в правоохоронних органах, до організації протиправної діяльності причетні працівники університету із числа опонентів кандидата, які надавали зловмисникам інформацію щодо конфліктних ситуацій та проблемних питань, а також сприяли іншими діями під час вимагання неправомірної вигоди. За попередніми даними, вказану ситуацію зловмисники планували використати не лише для власної наживи, а й поширення інформації компрометуючого характеру відносно кандидата, з метою його дискредитації в університетському колективі».

Адміністрація ВНМУ вітає проф. Вікторію Петрушенко, працівників СБУ та ДБР із вдало проведеними діями зі знешкодження затриманих осіб.

Адміністрація та Вчена Рада ВНМУ рішуче засуджують будь-які випадки шахрайства та спроби втрутитися в процес виборів ректора від зовнішніх і внутрішніх зацікавлених сторін.