На клінічних кафедрах університету відбулись заходи безперервного професійного розвитку для молодших медичних спеціалістів з медичною освітою

Протягом першої половини травня за розпорядженням ректора університету Вікторії Вікторівни Петрушенко Провайдером 2343 – ВНМУ ім. М.І. Пирогова на клінічних кафедрах університету було організовано та проведено заходи безперервного професійного розвитку для молодших медичних спеціалістів з медичною освітою, які працюють в Університетській лікарні. Заходи були оформлені у відповідності до вимог постанови КМУ №725, офіційно зареєстровані в Центрі тестування при МОЗ України і отримали ліцензійні номери.

7 травня на базі кафедри загальної хірургії, яка розташована в Університетській лікарні, співробітниками кафедри на чолі з професором Сергієм Хімічем та доцентом Миколою Бурковським було проведено одноденний семінар на тему: «Актуальні питання етики, деонтології та біоетики в роботі молодших спеціалістів з медичною освітою». Учасники семінару ознайомились з новими міністерськими настановами та світовими гайдлайнами стосовно питань біоетики та деонтології, розглянули клінічні кейси з практики, прийняли участь в обговоренні та дискусії за темою заходу.

8-9 травня на базі Університетського симуляційного центру відбулась дводенна фахова (тематична) школа «Серцево-легенева та мозкова реанімація у дорослих та дітей для молодших спеціалістів з медичною освітою», яку підготували і провели співробітники кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів: професор Микола Гомон, асистенти Оксана Гончарук, Микола Мельниченко, Богдан Левченко. Фахова школа передбачала теоретичну і практичну складову надання невідкладної допомоги на догоспітальному рівні, під час якої учасники відпрацьовували алгоритми надання невідкладної допомоги дорослим та дітям. 

13-14 травня на базі кафедри пропедевтики внутрішньої медицини відбулась ще одна фахова (тематична) школа «Невідкладні стани в кардіології та пульмонології в роботі молодшого спеціаліста з медичною освітою» з надання невідкладної допомоги на госпітальному рівні в умовах терапевтичних відділень, яку підготували і провели: професор Демчук А.В., асистенти Діденко Д.В. та Одноріг Ю.О. Слухачі заходу мали можливість ознайомитись з клінічними протоколами з невідкладної кардіологічної та пульмонологічної патології, опанувати практичні навички, задати питання, які виникли в процесі навчання.

Після завершення кожного заходу учасники проходили тестування за навчальною темою, демонстрували засвоєні практичні навички, активно обговорювали клінічні кейси. За результатами оцінювання та звіту щодо участі в заході БПР, Центром тестування на офіційному сайті  будуть опубліковані списки учасників з отриманими сертифікатами.