Народний ансамбль танцю “Дружба”

1

Самодіяльний народний ансамбль танцю України «Дружба»  був заснований в 1946 році з числа студентської молоді ентузіастами П. Баландіним та М. Грищенком.

В 1953 році колектив очолив балетмейстер,  постановник танців, заслужений працівник культури УРСР  Румянцев Володимир Іванович. Протягом  30 років він був постійним вихователем молоді. Завдяки його наполегливій праці репертуар колективу збагатився новими сценами, мініатюрами, танцями народів СРСР та танцями інших країн.

Ансамбль «Дружба» є лауреатом республіканських фестивалів самодіяльного мистецтва 60-80 років. Колектив в той час брав участь у звітних концертах Вінницької області у м. Києві, в міських та обласних оглядах художньої самодіяльності.

З великим успіхом пройшли концерти в Польщі. Ансамбль нагороджений Похвальною грамотою Президії Верховної Ради УРСР.

За майстерне виконання та пропаганду танцювального мистецтва «Дружба» та її керівник отримали у 1971 році винагороду: колективу було присвоєно звання народного.

З 1994 року керівником ансамблю став Анатолій Рильський. 

2000-2006 рр. - дипломант  обласного конкурсу хореографічного мистецтва ім. B.I. Румянцева .

2002-2006 рр. - дипломант Всеукраїнського фестивалю - конкурсу народної хореографії ім. П. Вірського .

2003 рік  - дипломант Всеукраїнського конкурсу авторських постановок в м. Нова Каховка «Верховиця - степова криниця» (І місце).

2003 рік - дипломант V обласного фестивалю мистецтв національних культур «Подільські барви».

2004 рік - Диплом  лауреата  І  Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю народної хореографії.

2005 рік  -  Диплом  лауреата  ІV Всеукраїнського фестивалю аматорських колективів культурно - освітніх закладів профспілок.

2005 рік  - Почесна грамота Виконавчого комітету Вінницької міської ради за активну участь в культурному житті міста.

2006-2009 рр. - Лауреати V та VІ Всеукраїнських фестивалів художніх аматорських колективів.

В репертуарі ансамблю понад 30 постановок, де переважають не тільки народні танці,  хоч глядачі завжди тепло їх сприймають. Серед них  гопак,  полька, танці - закарпатський, індійський, словацький та циганський, а також хореографічні композиції,  мініатюри, які відзначаються оригінальністю,  чітко окресленими характерами  персонажів.

Колектив бере активну участь в студентських та викладацьких конференціях з'їздах, симпозіумах університету та культурно масових заходах міста та області. Вік визначається не кількістю прожитих років — 75,  а  настроєм, що панує у колективі. Його бадьорий дух справжньої творчості дозволяє сподіватись, що у «Дружби» довге життя!

2 3 4
2
3