Народна хорова капела “Надбужанка”

1

Народна хорова капела «Надбужанка» заснована в 1937 році  професором медичного інституту М. І . Калиною. Згодом хоровий колектив очолювали: І. Е. Лупол та А. С. Мархлевський Заслужений - діяч мистецтв України.

З 1970 року з капелою працює хоровий диригент, педагог, композитор, заслужений працівник культури України - Афанасій Теофілович  Медражевський. Під його керівництвом «Надбужанка» досягає найвищого    професійного рівня.   

У 1972 році на республіканському фестивалі хорова капела удостоєна звання лауреата та нагороджена першою срібною медаллю.

У 1975-1977 роках на першому Всесоюзному фестивалі капела стала лауреатом і нагороджена Великою золотою медаллю.

У 1977 році за велику концертну діяльність і професійну майстерність   хоровій   капелі   «Надбужанка»   було присвоєно почесне звання "народна".

У 1981 році народна хорова капела  стала лауреатом Республіканського телевізійного конкурсу "Сонячні кларнети".

У  1982 році колективу була присуджена обласна премія в галузі мистецтва та виконавської  майстерності ім. М. Трублаїні.

У 1984 році за професійну майстерність та концертні програми останніх років «Надбужанка» була удостоєна  обласної премії ім. М. Леонтовича.

У 1985 році хорова капела нагороджена другою Золотою медаллю та званням лауреата Всесоюзного огляду до 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні та званням Лауреата обласного конкурсу   до 50-річчя Перемоги у 1995 році.

В творчому доробку капели понад 300 хорових творів українських, російських та західноєвропейських композиторів, а також місцевих авторів, обробки народних пісень, духовна музика.

За час свого 78 - річного існування  творчий колектив дав понад 1000 концертів, на яких побувало більше півмільйона любителів хорового співу.

В 2006-2009 рр. - капела «Надбужанка» стала Лауреатом  V та VІ Всеукраїнських фестивалів художніх аматорських колективів.

Капела частий гість студентської молоді, трудових колективів районів та сіл області, її концерти неодноразово транслювалися на радіо та телебаченні.

2 3
1
2