Керівництво університету

ПЕТРУШЕНКО Вікторія Вікторівна

виконувач обов’язків ректора

1

Доктор медичних наук, професор, лікар-хірург, експерт із запровадження сучасних хірургічних технологій, фахівець у сфері мініінвазивної хірургії, завідувач кафедри ендоскопічної та серцево-судинної хірургії, лауреат премії ім. М. І. Пирогова в галузі хірургії, кавалер ордену імені М. І. Пирогова, нагороджена медаллю Європейської академії природничих наук, нагороджена Подякою Збройних Сил України.

Походить з родини лікаря та викладачки української мови. Закінчила Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця у м. Київ. Паралельно закінчила Національну музичну академію України імені Петра Чайковського. За досягнення в академічно-мистецькій сфері відзначена Президентом України почесним званням і державною нагородою «Народна артистка України».

Кандидатська дисертація зі спеціальності «хірургія»: «Холелітіаз після оперативних втручань на шлунку та дванадцятипалій кишці (фактори ризику, особливості патогенезу, профілактика)».

Докторська дисертація зі спеціальності «хірургія»: «Інтенсивна терапія та хірургічна корекція асептичного та інфікованого панкреонекрозу (клініко-експериментальне дослідження)».

З 2009 по 2016 рр. – проректор з наукової роботи ВНМУ ім. М. І. Пирогова, професор кафедри хірургії № 1, завідувачка курсу ендоскопічної та лазерної хірургії.

З 2016 року – завідувачка кафедри ендоскопічної та серцево-судинної хірургії ВНМУ ім. М. І Пирогова. В якості ініціатора створення цієї кафедри та її керівника виступила провідником першої в Україні інтегрованої профільної кафедри, що міждисциплінарно поєднала сфери ендоскопічної, судинної та серцево-судинної хірургії. Вперше у Вінницькій області ініціювала та очолила напрямок застосування ендоскопічних методик лікування кровотеч, за що відзначена професійними грамотами і нагородами.

Спеціалізацію з ендоскопії В. Петрушенко пройшла в Українській військово-медичній академії Збройних Сил України, спеціалізацію з судинної хірургії здобула в ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова». Підвищувала кваліфікацію з організації управління охороною здоров’я в Департаменті освіти, науки і кадрів МОЗ України. Закінчила курс тематичного удосконалення з дитячої хірургії в Національному університеті охорони здоров’я ім. П. Л. Шупика. Володіє сертифікатами про спеціалізації і тематичні удосконалення з проктології, торакальної хірургії.

У рамках міжнародної програми ЄС «Горизонт-2020» стажувалася на факультеті прикладної науки Університету м. Кордова (Іспанія). В хірургічному відділенні Клініки м. Бамберг (Німеччина) пройшла стажування з мініінвазивної хірургії.

Від 2015 р. працює членом Клініко-експертної комісії з хірургії, судинної хірургії, серцево-судинної хірургії та ендоскопії Департаменту охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації.

Є автором і співавтором понад 270 наукових, науково-практичних, науково-методичних, навчальних, навчально-методичних праць. Опублікувала десятки статей і матеріалів у зарубіжних фахових наукових виданнях. Автор і співавтор 52 Патентів України на винаходи та корисні моделі. Під керівництвом В. В. Петрушенко захистилися 10 докторів і кандидатів медичних наук.

Вікторія Петрушенко є редактором журналів «Вісник Вінницького національного медичного університету», «Вісник морфології», членом редакційної колегії провідного вітчизняного наукового журналу «Клінічна хірургія».

Очільник ВНМУ ім. М. І. Пирогова першою у Вінницькій області ініціювала організоване застосування сучасних мініінвазивних технологій оперування пацієнтів, а також успішно впровадила ендоскопічні методики лікування кровотеч.

Проректори

1
3 6

Проректор закладу вищої освіти з наукової роботи
проф. Власенко
Олег Володимирович

Проректор закладу вищої освіти з науково-педагогічної та
лікувальної роботи
проф. Погорілий
Василь Васильович

Проректор закладу вищої освіти з науково-педагогічної
роботи і міжнародних зв'язків
проф. Андрушко
Інна Іванівна