ВЕЧІР ПРИСВЯЧЕНИЙ В. ШЕКСПІРУ

18.10.2019

Щороку на кафедрі іноземних мов з курсом латинської мови та основ медичної термінології, відбувається захід, присвячений Дню народження видатного англійського драматурга – Вільяма Шекспіра. Студенти університету із захопленням звертаються до генія Великого Барда. Проблематика його творчості завжди залишається актуальною для естетичного самовизначення, осмислення ціннісних вимірів буття будь-якого покоління. 

На літературному вечорі завжди панує лірична, творча, романтична атмосфера, що змушує поринути глядачів у глибинний світ Шекспіра. Присутні занурюються в життя драматурга, діляться цікавими фактами біографії, історичним, культурним колоритом його життя, поетикою і стилістикою його творчості. Дійство супроводжується демонстрацією на екрані відеофільмів, портретів, ілюстрацій до всесвітньовідомих творів автора.

Шекспір продовжує вражати своєю багатогранністю, відкривати нові інтерпретації й втілення у своїх безсмертних поезіях. Студенти поглиблюють знання англійської, під час вивчення його творів, посягають історичну суть та соціально-політичні конфлікти епохи Відродження, демонструючи це фрагментами спектаклів, театралізованими мініатюрами відомих трагедій, комедій та історичних п’єс.

Особливою частиною заходу є декламування сонетів видатного поета, котрі звучать в оригіналі та в перекладі. Студенти самі обирають те, що їм припало до душі. Особливо талановиті пошановувачі творчості генія демонструють власні версії літературного перекладу. Не дивно, що сонети Шекспіра залишаються улюбленими для мільйонів людейі це є особливо цінним для молоді, тому що саме в їхньому віці починаються пошуки власних відповідей на питання про сенс і цінність життя, пошуки себе в цьому світі, осягання себе у Всесвіті, про моральний вибір, дружбу, кохання… Отже, і зараз його твори хвилюють нас.