6 листопада 2014 року гурток

11.03.2015

6 листопада 2014 року о 17.30 в приміщенні актової зали міської клінічної лікарні №1 відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова на тему : «Сучасні підходи до діагностики обструктивних захворювань легень. Демонстрація клінічних випадків», присвячене Всесвітньому Дню боротьби із ХОЗЛ, що відзначається 19 листопада.

Кураторами тематичного засідання були професор Константинович Тетяна Володимирівна, доцент Демчук Анна Василівна та асистент Довгань Аліна Олександрівна. Воно проходило у вигляді інтерактивної дискусії, в якій приймали участь модератори засідання та слухачі. Ведучим  був голова гуртка Побережець Віталій, студент V курсу, 4б групи. Модератори засідання виступали у ролі експертів, що приймали участь у ході сумісної доповіді щодо розгляду клінічних випадків бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легень. Доповідали:

• Побережець Віталій  - голова засідання
  • Місюра Олександра (експерт з БА)
  • Тимофєєва Тетяна (експерт з БА)
  • Распутіна Анна (експерт з дослідження ФЗД)
  • Синенько Ірина (експерт з БА)
  • Богорадова Кристина (експерт з БА)
  • Поліщук Яна (експерт з ХОЗЛ)
  • Лисак Юлія (експерт з ХОЗЛ)
  • Мандельзон Володимир (експерт з бронхологічних методів дослідження)
  • Кульбачний Олександр (експерт з КТ ОКГ)

Бобровник Андрій (експерт з доставкових пристроїв)

На гуртку були присутні 106 студентів ІІІ курсу медичного факультету №1, що мали змогу задавати запитання впродовж усієї дискусії як доповідачам, так і пацієнтам. Експертами було представлено 2 клінічні випадки захворювання на бронхіальну астму та хронічне обструктивне захворювання легень, а усі присутні могли виступати у ролі лікарів, приймаючи участь у зборі анамнезу та проведенні диференційної діагностики.

На засіданні було продемонстровано новітні методи додаткової діагностики респіраторних захворювань такі, як спірометрія та визначення рівня NO у повітрі, що видихається, за допомогою пристрою NIOX Mino, а також було представлено покази до застосування та діагностичне значення бронхологічних методів дослідження та КТ ОГК.

Модератори представили до уваги слухачів ще один сучасний інструмент для діагностики важкості та встановлення рівня контролю над захворюваннями органів дихання, такий як стандартизовані опитувальники. Було роз’яснено методику застосування та інтерпретації анкетних методів дослідження ХОЗЛ та БА.

В заключенні засідання було представлено доповідь, присвячену еволюції доставкових пристроїв, як одного із основних інструментів у арсеналі лікарів, що займаються лікуванням респіраторних захворювань.

Підтримуючи традицію, започатковану доцентом Ларисою Петрівною Солейко на першому в цьому навчальному році засіданні, усім присутні студентам були видані членські квитки учасника гуртка Кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова.