Конференція "АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДИТЯЧОЇ ІНФЕКТОЛОГІЇ" 20.03.19

06.11.2018

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ К О Н Ф Е Р Е Н Ц І Ї 

«АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДИТЯЧИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ»

 

20 березня 2019 року на базі Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні, за сприяння керівництва Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, кафедри дитячих інфекційних хвороб, Департаменту охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації відбулася регіональна науково-практична конференція на тему: «Актуальні питання дитячих інфекційних хвороб». Спонсорами конференції виступили наступні фірми: PharmUnion, Zdravo, Berlin-Chemi, Biocodex, Вiofarmа, Delta Medical.

 

 

 

На фото – учасники конференції.

 


 

  

На фото – учасники конференції.

 

Відкриття конференції відбулося о 10.00 із урочистого привітання учасників обласним дитячим інфекціоністом, завідувачем кафедри дитячих інфекційних хвороб ВНМУ, проф. Незгодою Іриною Іванівною та представником ДОЗ ОДА Бевз Ларисою Іванівною, які звернули увагу на актуальні питання, які будуть підніматися доповідачами на конференції, акцентовано увагу на проблеми інфекційної патології, які є актуальними, як в Україні, так й у Вінницькій області.

 

На фото – президія регіональної науково-практичної конференції «Актуальні питання дитячих інфекційних хвороб» - обласний дитячий інфекціоніст, завідувач кафедрою дитячих інфекційних хвороб, проф. Незгода І.І., представник ДОЗ Вінницької ОДА Бевз Л.І.

В конференції взяли участь значна кількість лікарів. Було зареєстровано понад 250 учасників, серед яких були практикуючі лікарі різних спеціальностей (педіатри, інфекціоністи, сімейні лікарі, хірурги, неонатологи та ін.) із районів області та лікувально-профілактичних закладів м. Вінниці, лікарі-інтерни та студенти денної форми навчання ВНМУ.

 

З доповідями виступили завідувач кафедрою дитячих інфекційних хвороб ВНМУ, проф. Незгода І.І., завідувач кафедрою педіатрії №1, проф. Яблонь О.С., та доценти кафедри дитячих інфекційних хвороб: Онофрійчук О.С., Бобрук С.В., асистенти кафедри: к.мед.н. Науменко О.М., Левицька Л.І. та Асауленко А.А. та асистент кафедри дитячої хірургії ВНМУ, к.мед.н. Сасюк А.І.

 

Доповідачі у своїх виступах робили акцент на практичну направленість матеріалу.

 

Проф. Незгода Ірина Іванівна акцентувала увагу на поліморфність ураження підшлункової залози у дітей на інфекційну патологію, розглянула проблему замісної ферментної терапії при екзокринній панкератичній недостатності, порівняла підходи у лікуванні недостатності підшлункової залози у дітей, як в Україні, так й за кордоном.

 

 

На фото – проф. Незгода І.І. під час доповіді про ураження підшлункової залози у дітей на тлі інфекційної патології

 

Проф. Яблонь Ольга Степанівна своєю доповіддю звернула увагу на проблему імунітету у дітей, роль вигодовування, режиму дня, дефіциту вітаміну Д у формуванні імунного статусу дитини на сучасному етапі.

 

На фото – проф. Яблонь О.С. під час виступу, який стосувався актуальних проблем зміцнення імунітету у дітей.

 

Доповіді доц. Бобрук Світлани Володимирівни, ас. Асауленко Алли Анатоліївни, ас., к.мед.н. Сасюка Анатолія Івановича були присвячені проблемі кору, яка наразі є дуже актуальною, як в Україні, так й у Вінницькій області.

 

Доцент Бобрук Світлана Володимирівна представила летальний випадок від кору 8-ми місячної дитини, дефекти надання медичної допомоги, навела результати інструментальних методів, проведених даній дитині.

 

 

На фото – доц. Бобрук С.В., ас., к.мед.н. Науменко О.М. за кілька хвилин перед виступом перед зацікавленою аудиторією слухачів.

 

Асистент Асауленко Алла Анатоліївна проаналізувала епідемічну ситуацію щодо кору у світі, Європейському регіоні ВООЗ, Україні та Вінницькій області, зокрема. У доповіді були висвітлені особливості маніфестації симптомів у дітей різних вікових груп, набутий колективний досвід ведення хворих із інтерстиціальними пневмоніями.

 

 

На фото – ас. Асауленко А.А. із доповіддю: «Особливості перебігу кору у дітей та сучасні підходи до лікування в умовах сьогодення».

Асистент, к.мед.н. Сасюк Анатолій Іванович у своїй доповіді навів власний напрацьований досвід лікування інтерситціальних пневмоній, їх ускладнень у дітей хворих на кір Вінницької області.

 

Асистент Левицька Лідія Ігорівна звернула увагу на особливості перебігу вітряної віспи у дітей Вінницької області, а також розповіла про нові підходи до лікування таких хворих, а саме обгрунтувала доцільність застосування L-аргініну та ацикловіру у лікуванні хворих на герпетичну інфекцію, викликаною герпесвірусом-ІІІ типу.

 

Доцент Онофрійчук Олена Сергіївна у своїй доповіді акцентувала увагу на проблемі зростання захворюваності серед дітей на стрептококову інфекцію, особливості маніфестації проявів залежно від збудника захворювання, особливості лабораторних методів обстеження та підходи до лікування.

 

 

На фото – доц. Онофрійчук О.С. активно доносить інформацію про актуальність такої проблеми, як стрептококова інфекція на сучасному етапі.

 

 

 

Асистент Науменко Ольга Миколаївна проаналізувала особливості перебігу ротавірусних гастроентероколітів у дітей, особливості диференційної діагностики та підходів до лікування з урахуванням сучасних принципів доказової медицини.

 

 

 

На фото – ас., к.мед.н. Науменко О.М. із доповіддю: «Ротавірусна інфекція у дітей: діагностика та лікування».На фото – ас. Левицька Л.І. із доповіддю: «Ускладнення вітряної віспи. Сучасні підходи до патогенетичного лікування».

 

 

Усі учасники конференції отримали масу позитивних емоцій та по закінченню конференції отримали сертифікати учасників.

 

Організаційний комітет конференції, колектив кафедри дитячих інфекційних хвороб вдячний усім учасникам конференції за активну участь у роботі під час секційних засідань.

 

 

На фото (зліва направо) – доц. Бобрук Світлана Володимирівна, головний лікар Вінницької обласної клінічної дитячої інфекційної лікарні Бровінська Людмила Миколаївна, доц. Онофрійчук О.С., проф. Незгода І.І., ас., к.мед.н. Науменко О.М.

 

 

Організаційний комітет щиро просить надсилати відгуки, раціональні пропозиції щодо організаційних моментів для майбутніх заходів на: child.infection@vnmu.edu.ua