632_20230615_1234.jpg

Распутіна Леся Вікторівнапрофесор, доктор медичних наук, екперт департаменту охорони здоров'я Вінницької ОДА з фаху "кардіологія", відповідальна за роботу з аспірантами
Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова у 1997 році, проходила інтернатуру з внутрішньої медицини у МКЛ №4, працювала лікарем приймального відділення МКЛ №1 1998-1999 рр. Навчалась у клінічній ординатурі на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова з 1999-2000 рр. З 2000 року асистент-стажер та надалі асистент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. З 2007 року – доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини, З 2015 року – професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. Виконує обов'язки секретаря кафедри.
Наукова робота: Захистила кандидатську дисертацію на тему «Поширеність синдрому гіперреактивності бронхів у різних статево-вікових та професійних контингентів населення» Дата захисту 27.11.2001 рік. 14.01.27 – пульмонологія. Захистила докторську дисертацію 24.04.2013 року на тему: «Хронічне обструктивне захворювання легень у хворих із супутньою артеріальною гіпертензією: особливості клінічного перебігу та тактика лікування». Під керівництвом захищено 2 кандидатських дисертацій: Черепій Наталія Вікторівна «Виявлення хронічного обструктивного захворювання легень у осіб, що вважають себе здоровими. Клінічна характеристика, фактори ризику, якість життя у пацієнтів з вперше діагностованим захворюванням», Діденко Дар'я Вікторівна «Ішемічна хвороба серця та хронічне обструктивне захворювання легень: особливості діагностики та клінічного перебігу при їх поєднанні».
Є співавтором наукових та методичних видань: «Сучасні класифікації та стандарти лікування розповсюджених захворювань внутрішніх органів», «30 невідкладних станів», «Особливості клінічного перебігу, тактика лікування захворювань серця та судин при хронічних неспецифічних захворюваннях легень» (Вінниця, 2005); Сучасні додаткові методи обстеження в пульмонології (Вінниця, 2001); Сучасні інструментальні методи діагностики ішемічної хвороби серця. Методичні рекомендації. Вінниця: ДП «Державна картографічна фабрика» (2009); Методичні рекомендації «Артеріальна гіпертензія» (2016), Сучасні додаткові методи обстеження серцево-судинної системи: навчальний посібник/Ю.М. Мостовой, Л.В. Распутіна, О.Г. Обертинська та ін.; за ред.проф. Ю.М.Мостового. - Львів: Видавець Марченко Т.В., 2022.-288 с. Є автором більше ніж 100 наукових публікацій.
Читає лекції та проводить практичні заняття студентам 3 курсу, лікарям-інтернам, аспірантам І року навчання з курсу «Сучасна медицина».
3 2022 року є Гарантом ОНП 222 «Медицина» у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова.
Наказом МОН від 02.12.2022 № 1092 «Про затвердження персонально складу експертних рад Міністерства освіти і науки України з питань атестації наукових кадрів» включена до складу експертної ради Міністерства освіти і науки України з питань атестації наукових кадрів з клінічної медицини (внутрішні хвороби).
Консультує пацієнтів кардіологічного відділення для хворих на інфаркт міокарда КНП «ВРЦСП», реанімаційного відділення ВМКЛ №1. З 2017 року – експерт за фахом «Кардіологія та кардіохірургія» департамента охорони здоров’я Вінницької ОДА. З 2017 по 2022 рік лікар - консультант медицини катастроф за фахом «Кардіологія». Має вищу категорію з терапії, кардіології. З 2007 року бере участь у проведенні міжнародних клінічних досліджень лікарських засобів.
Є асоційованим членом Європейського Кардіологічного Товариства, членом Асоціації кардіологів України, Асоціації аритмологів України, членом асоціації лікарів Поділля.

GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

WEB OF SCIENCE

ORCID