629_20130124_2049.jpg

Солєйко Лариса ПетрівнаДоцент, кандидат медичних наук
Закінчила з відзнакою у 1970 році Вінницький медичний інститут. У 1973 році закінчила аспірантуру і захистила кандидатську дисертаціюза спеціальністю – внутрішні хвороби на тему „Вплив метаксемерану та аміодарону на експериментальний атеросклероз та інфаркт міокарду”. З того часу займається проблемами сучасної кардіології. Проходила стажування в інституті кардіології ім. М.Д. Стражеско, в кардіоцентрі ім. акад. Бакулєва, кардіоцентрах м. Москви, м. Ленінграда, м. Кракова. Має більше 230 друкованих робіт, 7 патентів на винахід, 11 рацпропозицій, 2 нововведення. Останні роки пріоритет в наукових роботах – захворювання міокарда та прояви синдрому недиференційованої дисплазії сполучної тканини в клініці внутрішніх хвороб. З 2009 року є членом Європейського товариства кардіологів. Лікувальну роботу виконує в кардіологічному відділенні ВРК Центру, консультативну - в реанімаційному відділенні ВМКЛ №1. Проводить практичні заняття з пропедевтики внутрішньої медицини. Багато років проводить олімпіади з даного предмета. Численність учасників зросла до 109 студентів. Проводить засідання студентського наукового товариства в яких поєднуються проблеми медицини з питаннями літератури, живопису, музики. Робота студентського гуртка була відзначена почесною грамотою ректора університету. Багато студентів приймають активну участь в науковій роботі. Щороку виконується 5-6 наукових робіт, які займають перші місця на студентських наукових конференціях в різних університетах. Студенти були доповідачами на міжнародних конгресах кардіологів та терапевтів.
Основні видавничі твори:
Методичні розробки з догляду за хворими для іноземних студентів; схема клінічного обстеження хворого; посібник з ЕКГ
Монографії:
«Хронічна постінфарктна аневризма серця»; «Синдром недиференційованої сполучної тканини»; «Профессор Ф.Ф. Меринг – возвращение в историю отечественной науки»; «Медицина в літературі та живописі»
Автор 89 статей у фахових журналах з історії медицини. Багаторазовий доповідач на міжнародних конгресах, з’їздах, конференціях. Співавтор 24 видань «Сучасні класифікації та стандарти лікування захворювань внутрішніх органів. Невідкладні стани в терапії». Співавтор книги «Аускультація пам’яті». Нагороди: почесна грамота МОН України, почесна грамота міськради, почесні грамоти та подяки від університету. Двічі лауреат літературної премії «Кришталева вишня».

Наукова діяльність