Презентація програми "Польський Еразмус+ для України медичної".

22 квітня  2015 року Ресурсний центр міжнародних програм ВНМУ ім. М.І. Пирогова провів інформаційну зустріч із старостатами, студентським науковим товариством та представниками студентського самоврядування з метою презентації програми  «Польський Еразмус+ для України медичної».

Про переваги та можливості академічної мобільності та наукової співпраці із польськими вищими учбовими закладами присутніх ознайомила проректор з наукової діяльності Вікторія Петрушенко звернувши увагу аудиторії на те, які вимоги ставилися до претендентів на участь у  Стипендіальній програмі «Польський Еразмус для України» на 2014/2015 навчальний рік. Ця програма була запроваджена Урядом Республіки Польща з метою підтримки процесу створення демократичних інститутів і розвитку суспільного капіталу в Україні. Програма передбачала два семестри навчання у вищих навчальних закладах Республіки Польща за рахунок державного бюджету Республіки Польща.

Відповідно до умов набору, визначених польською стороною, заявки на участь у конкурсі могли подавати кандидати, які:

• мають підтвердження про закінчення 2 або 4 курсу (рівень бакалавра) у вищих навчальних закладах України,;

• мають середній бал з трьох основних предметів спеціальності на рівні щонайменше «добре» («4» – згідно польської системи оцінювання (за шкалою 2-5) або мінімум 80 пунктів за шкалою 1- 100 пунктів);

• мають підтвердження наукової діяльності, видане навчальним закладом, (обов’язкове для кандидатів на навчання в аспірантурі).

• мають підтвердження громадської діяльності, видане органами самоврядування або неурядовими організаціями;

• для тих, хто володіє польською мовою - мають сертифікат або інший документ, що підтверджує знання мови в системі, прийнятій у Раді Європи (рівні A1-C2).

• для аспірантів - мають диплом про завершення навчання в Україні, рівнозначний з польським дипломом про закінчення навчання ІІ рівня (магістратура).

На жаль профілями навчання в рамках Стипендіальної програми «Польський Еразмус для України» у 2014 році були управління, європеїстика, економіка, адміністрація та технічні науки (за винятком медичних напрямків).

Саме тому сьогодні, медична громадськість України та Польщі об’єднує свої зусилля для відкриття програми «Польський Еразмус+ для України медичної».  Інформаційно-технічний партнером програми є БФ “Протидії хворобам цивілізації”

Презентацію програми Еразмус+ та ініціативи "Польський Еразмусдля України медичної представила керівник Ресурсного центру міжнародних програм ВНМУ ім. М.І. Пирогова Руслана Харковенко.

Голова відділу міжнародних звязків Михайло Ялтухівський зазначив, що Вінницький національний медичний університет налаштований на співпрацю із Варшавським медичним університетом і презентував умови участі студентів в короткостроковій поїздці на свято Варшавського ВУЗу 23-24 травня.

 

Ресурсний центр міжнародних програм

vin.med@ukr.net ; vnmu2020@gmail.com 

      Юрій Гуцуляк -  тел 096 937 70 09

1 2
3 4