Пішов з життя професор Костюк Григорій Якович

1

18.10.2020 року на 83-му році життя відійшов у вічність один з провідних морфологів, доктор медичних наук, професор кафедри клінічної анатомії та оперативної хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова КОСТЮК ГРИГОРІЙ ЯКОВИЧ.

Народився Григорій Якович у с. Копайгород Барського району Вінницької області 22 лютого 1938 р. Після закінчення середньої школи служба в рядах Радянської армії (1956-1957 рр.), навчання в Одеському медичному училищі №3, яке закінчив у 1959 році. А в 1959-1961 роках знову служба в Радянській Армії на посаді фельдшера. Доля розпорядилася служити в Німеччині, епізоди служби ювіляру запам’яталися на все життя. В 1961-1967 рр. навчався на медичному факультеті Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова, після закінчення якого був направлений на наукову роботу на кафедру оперативної хірургії та топографічної анатомії. З 1968 р. працював асистентом кафедри. В 1974 р. захистив кандидатську дисертацію. В 1977 присвоєно вчене звання доцента кафедри. Наряду з плідною педагогічною діяльністю, Г.Я. Костюк працював заступником декана по роботі з іноземними студентами.

У 1988 році захистив докторську дисертацію. У 1991 присвоєно вчене звання професора. З 1989 до 2017 року очолював кафедру оперативної хірургії та топографічної анатомії.

У Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова в повній мірі розкрився науковий, педагогічний, організаторський талант і високий професіоналізм Григорія Яковича, особливо в області розробки реконструктивних операцій на органах травної системи. Під його керівництвом проводились глибокі комплексні наукові дослідження з актуальних питань оперативної хірургії та топографічної анатомії.

Під керівництвом та при активній допомозі професора Г.Я. Костюка підготовлено трьох докторів медичних наук, 17 кандидатів медичних наук.

Перу Григорія Яковича належить близько 300 наукових праць, 35 винаходів, 75 раціоналізаторських пропозицій.

Григорій Якович член редакційної колегії журналів “Вісник морфології”, “Клінічна анатомія та оперативна хірургія”, входив до наглядової ради національного музею-садиби М.І. Пирогова.

Ректорат, професорсько-викладацький склад, колектив кафедри, колеги, друзі, учні та морфологи Всеукраїнського наукового товариства анатомів, гістологів та топографоанатомів України глибоко сумують та висловлюють найщиріші співчуття рідним з приводу тяжкої втрати.

Царство Небесне та світла пам’ять!

Прощання з покійним 21.10.2020 року о 12.00 

за адресою: вул. Батозька, 12 «РЕКВІЄМ»