Пішов з життя Потолочний Петро Леонтійович

24.11.2020 року на 85-му році життя відійшов у вічність один з провідних вчених, кандидат медичних наук, доцент кафедри клінічної анатомії та оперативної хірургії, екс-декан лікувального факультету Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, член Вінницького обласного відділення наукового товариства анатомів, гістологів, ембріологів і топографоанатомів України

ПЕТРО ЛЕОНТІЙОВИЧ ПОТОЛОЧНИЙ.

Петро Леонтійович народився у селі Іванівка Могилів-Подільського району Вінницької області. Дитинство випало на роки війни. У 1944 році пішов у перший клас Іванівської семирічної школи, після закінчення якої, у 1951 році вступив до Чернівецького медичного училища № 1. Закінчивши училище в 1955 році, працював фельдшером станції “Швидка допомога” у м. Могилів-Подільський, Вінницької області, служив в лавах Радянської армії. У вересні 1959 році вступив до Вінницького медичного інституту імені М.І. Пирогова, який закінчив у 1965 році з відзнакою.

Після закінчення інституту працював старшим лаборантом кафедри хірургії, у позаробочий час працював як лікар-хірург. У 1966 році Петро Леонтійович зарахований до аспірантури, під керівництвом доктора медичних наук, професора С.І. Корхова та доктора медичних наук, професора Я.М. Бритвана виконав експериментально-клінічну наукову дисертаційну роботу, яку успішно захистив у 1971 році. В подальшому обіймав посаду асистента кафедри хірургії педіатричного факультету. З 1973 року знаходився у зарубіжній командировці в Алжирі, де працював завідувачем хірургічним відділенням департаментського госпіталю м. Тлемсен.

Як фахівець високої кваліфікації користувався повагою та широкою популярністю серед місцевого населення. За плідну фахову роботу за кордоном Міністерством охорони здоров’я СРСР нагороджений знаком “Відмінник охорони здоров’я”. Повернувшись із Алжиру Петро Леонтійович працює асистентом кафедри хірургії педіатричного факультету, а з часом – курсу онкології. У 1986 році Петру Леонтійовичу присвоєно звання доцента.

У 1987 році в зв’язку зі станом здоров’я доцент П.Л. Потолочний переходить на кафедру оперативної хірургії та топографічної анатомії, де він знайшов своє покликання – навчати та виховувати студентів.

У викладання цієї дисципліни він втілив елементи практичної медицини, зробив яскравим і наочним вивчення предмету.

У 1991 році Петра Леонтійовича таємним голосуванням з кількох кандидатур обрали деканом лікувального факультету. Студенти поважали свого декана за розуміння їхніх проблем, вони часто зверталися до нього по допомогу, цінували за веселий характер та гострий гумор, відвертість та правдивість у спілкуванні з ними.

Дуже багато сил і часу декан віддав боротьбі з незграбними намаганнями реформ вищої медичної освіти, які привносяться “зверху”, здійснюються чиновниками і абсолютно є неприйнятними в більшості своїх рішень.

Ми втратили працелюбну, ініціативну, врівноважену і пунктуальну людину з добре розвиненим почуттям гумору, завжди готову допомагати ділом співробітникам і студентам на всіх посадах, які обіймав.

Ректорат, професорсько-викладацький склад, колектив кафедри, колеги, друзі, учні та морфологи Всеукраїнського наукового товариства анатомів, гістологів та топографоанатомів України глибоко сумують та висловлюють найщиріші співчуття рідним з приводу тяжкої втрати.

Світла пам’ять про Петра Леонтійовича надовго збережеться у наших серцях.

Висловлюємо щире співчуття рідним, друзям та колегам.

Прощання з покійним 26.11.2020 року о 12.00 за адресою: вул. Батозька, 12 « Реквієм».