МОН України ініціює зміни

2 листопада 2018 року на базі Вінницького національного технічного університету відбулось засідання Президії Ради проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти та директорів наукових установ Міністерства освіти і науки України. Не випадково цей захід відбувся саме на базі ВНТУ, який відомий своїми науковими та освітянськими здобутками не тільки в Україні, але і далеко за її межами.

Участь у заході взяли заступник Міністра МОНУ Максим Стріха, генеральний директор директорату науки МОНУ Дмитро Чеберкус, директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОНУ Андрій Шевцов, керівний склад департаменту науково-технічного розвитку Міністерства, а також керівники Вінницької області та міста. До участі були запрошенні проректори з наукової роботи закладів вищої освіти Вінницького регіону.

Питання, які розглядалися на засіданні: обговорення Порядку проведення державної атестації закладів вищої освіти у частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності (доповідач - Максим Стріха), питань системи присудження наукових ступенів в Україні (доповідач - Андрій Шевцов), а також випуску другого видання збірника інноваційних розробок закладів вищої освіти України (доповідач – Михайло Ільченко).

Запропоновано:

- до 19 листопада обговорити і запропонувати зміни до методики проведення державної атестації закладів вищої освіти (для отримання базового фінансування науки) в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності (див. додаток-проект Методики),

- розробити і затвердити Тимчасовий порядок захисту дисертацій докторами філософії разовими радами у складі: голови (представника ЗВО), двох зовнішніх опонентів і двох внутрішніх рецензентів, керівник дисертанта може бути присутнім на захисті, трансляція захисту не обов’язкова,

- захист дисертацій докторами філософії можливий за умови завершення ними освітньої програми і отримання сертифіката,

- долучитися до видання збірника інноваційних розробок.

ПРОЕКТ МЕТОДИКИ

1 2
3 4
1 6