Студенту

Intern

Master

Аспіранту

Методичнi вказівки для аспірантів з навчальної дисципліни "Внутрішні хвороби" (10 кредитів) Методичнi вказівки для аспірантів з навчальної дисципліни "Кардіологія" (10 кредитів) Методичнi вказівки для аспірантів з навчальної дисципліни "Пульмонологія" (10 кредитів) Методичні вказівки з навчальної дисципліни "Сучасна внутрішня медицина" (1 кредит) Робоча програма з навчальної дисципліни "Внутрішні хвороби" (10 кредитів) Робоча програма з навчальної дисципліни "Кардіологія" (10 кредитів) Робоча програма з навчальної дисципліни "Пульмонологія" (10 кредитів) Робоча програма навчальної дисципліни "Сучасна внутрішня медицина" (1 кредит) Список рекомендованої лiтератури для аспірантів з навчальної дисципліни "Внутрішні хвороби" (10 кредитів) Список рекомендованої лiтератури для аспірантів з навчальної дисципліни "Кардіологія" (10 кредитів) Список рекомендованої лiтератури для аспірантів з навчальної дисципліни "Пульмонологія" (10 кредитів) Список рекомендованої лiтератури для аспірантів з навчальної дисципліни "Сучасна внутрішня медицина" (1 кредит) Тематичний план з самостійної роботи з навчальної дисципліни "Внутрішні хвороби" (10 кредитів) Тематичний план з самостійної роботи з навчальної дисципліни "Кардіологія" (10 кредитів) Тематичний план з самостійної роботи з навчальної дисципліни "Пульмонологія" (10 кредитів) Тематичний план з самостійної роботи з навчальної дисципліни "Сучасна внутрішня медицина" (1 кредит) Тематичний план лекцій з навчальної дисципліни "Сучасна внутрішня медицина" (1 кредит) Тематичний план практичних занять з навчальної дисципліни "Внутрішні хвороби" (10 кредитів) Тематичний план практичних занять з навчальної дисципліни "Кардіологія" (10 кредитів) Тематичний план практичних занять з навчальної дисципліни "Пульмонологія" (10 кредитів) Тематичний план практичних занять з навчальної дисципліни "Сучасна внутрішня медицина" (1 кредит)

Clinical ordinator

Історія кафедри

КАФЕДРА ПРОПЕДЕВТИКИ ВНУТРІШНЬОЇ МЕДИЦИНИ

 

 

 

Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова була створена в 1936 році.
Її засновником був видатний український вчений, терапевт Борис Соломонович Шкляр (1936-1941 рр), який завідував кафедрою пропедевтики в 1936-1941гг., А потім ще в 1945-1950 рр. Цей талановитий вчений успішно поєднував велику лікувальну роботу з науково-педагогічної та громадською діяльністю і запам'ятався своїм учням як блискучий лектор, педагог-методист, умілий і чуйний лікар. Борис Соломонович - автор 67 наукових робіт, в тому числі ряду монографій і навчальних посібників. Саме він в 1949 році видає підручник «Діагностика внутрішніх хвороб», який став одним з найавторитетніших підручників терапії на території колишнього Радянського Союзу. Підручник «Діагностика внутрішніх хвороб» витримав 6 видань досі з одним з кращих для вивчення пропедевтики - основ клінічної грамотності кожної лікаря. Під керівництвом Б.С. Шкляра на кафедрі було захищено 15 кандидатських і докторських дисертацій.
Учні Бориса Соломоновича, нині професори і доценти кафедри, в знак коментарів свого вчителя видали в 1996 р повість «клаптиків життя. Спогади про дитинство і юність », написана професором Б.С. Шкляром і пролежала у вигляді рукопису 40 років. У 1997 р кафедра опублікувала спогади про професора Б.С Шкляра за матеріалами інтерв'ю його учнів.
У різні роки кафедру очолювали талановиті вчені, висококваліфіковані лікарі, а саме: М.О.Аушев (1950-1954 рр.), М.Ю. Мілімовка (1954-1967 рр.), І.А. Рибачук (1967-1980 рр), М.Б. Шкляр (1981 -1993 рр.).
У 1950-1954 рр. Кафедра пропедевтики Вінницького медичного інституту очолював доцент Микола Олександрович Аушев. Наукові дослідження в роки керівництва цього висококваліфікованого лікаря і педагога, автора 15 наукових робіт в основному були зосереджені на проблемних питаннях гастроентерології.
У 1954-1967 рр. кафедрою завідував професор Михайло Юхимович Мілімовка. Під його керівництвом розроблялися питання кардіології, курортології, клінічної фармакології, методів інструментальної та лабораторної діагностики внутрішніх хвороб. М.Ю. Мілімовка видав оригінальні монографії «Профілактика і лікування ускладнень інфаркту міокарда» (1958) і «Інфаркт міокарда» (1960). Протягом декількох років на базі курорту «Хмільник» тривали наукові розробки і розробки науково-практичних конференцій, ініціатором проведення яких виступила кафедра. Під керівництвом М.Ю. Мілімовки в клінічному семінарі були впроваджені методи дефібриляції і ерітрографіі.
Професор Іван Андрійович Рибачук очолював колектив кафедри в 1967-1980 рр. Протягом тривалого часу він був головним терапевтом Вінницької області, і поєднував організаційну та клінічну роботу з науковою та педагогічною діяльністю, як асистент кафедри факультетської терапії. Під його керівництвом на кафедрі пропедевтики розроблялись проблемні питання кардіології, геріатрії, була організована перша біохімічна лабораторії. У 1966 р професор І.А. Рибачук видав підручник «Внутрішні хвороби з доглядом за хворими і основами патології». І.А. Рибачук - автор близько 50 наукових робіт, він назавжди запам'ятався студентам і колегам як чудовий лектор, чуйна людина, талановитий лікар.
У 1981-1993 рр. кафедрою керував син першого завідувача - професор Михайло Борисович Шкляр. У 1971 р під загальною редакцією М.Б. Шкляра був перевиданий «Діагностика внутрішніх хвороб» Бориса Соломоновича Шкляра. Підручник був доповнений новими розділами. М.Б. Шкляр працював над проблемами кардіології, під його керівництвом було захищено 4 кандидатські дисертації. Він став першим завідувачем кафедри терапії факультету удосконалення лікарів Вінницького медичного інституту (м.Хмельницький). М.Б. Шкляр був ініціатором проведення клінічної апробації нових препаратів в кардіології, впровадження в клініку. З середини 1980-х рр. під звернення М.Б. Шкляра почали активно розробляти питання реабілітації хворих з ішемічною хворобою серця.

Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова була створена в 1936 році.


Її засновником був видатний український вчений, терапевт Борис Соломонович Шкляр (1936-1941 рр), який завідував кафедрою пропедевтики в 1936-1941рр., а потім ще в 1945-1950 рр. Цей талановитий вчений успішно поєднував велику лікувальну роботу з науково-педагогічною та громадською діяльністю і запам'ятався своїм учням як блискучий лектор, педагог-методист, умілий і чуйний лікар. Борис Соломонович - автор 67 наукових робіт, в тому числі ряду монографій і навчальних посібників. Саме він в 1949 році видає підручник «Діагностика внутрішніх хвороб», який став одним з найавторитетніших підручників терапії на території колишнього Радянського Союзу. Підручник «Діагностика внутрішніх хвороб» витримав 6 видань досі з одним з кращих для вивчення пропедевтики - основ клінічної грамотності кожної лікаря.

 Під керівництвом Б.С. Шкляра на кафедрі було захищено 15 кандидатських і докторських дисертацій.

У різні роки кафедру очолювали талановиті вчені, висококваліфіковані лікарі, а саме: М.О.Аушев (1950-1954 рр.), М.Ю. Мілімовка (1954-1967 рр.), І.А. Рибачук (1967-1980 рр), М.Б. Шкляр (1981 -1993 рр.).

У 1950-1954 рр. Кафедра пропедевтики Вінницького медичного інституту очолював доцент Микола Олександрович Аушев.

Наукові дослідження в роки керівництва цього висококваліфікованого лікаря і педагога, автора 15 наукових робіт в основному були зосереджені на проблемних питаннях гастроентерології.
У 1954-1967 рр. кафедрою завідував професор Михайло Юхимович Мілімовка.

Під його керівництвом вивчалися питання кардіології, курортології, клінічної фармакології, методів інструментальної та лабораторної діагностики внутрішніх хвороб. М.Ю. Мілімовка видав оригінальні монографії «Профілактика і лікування ускладнень інфаркту міокарда» (1958) і «Інфаркт міокарда» (1960). Під керівництвом М.Ю. Мілімовки в клінічну практику були впроваджені методи дефібриляції і ерітрографіі.
Професор Іван Андрійович Рибачук очолював колектив кафедри в 1967-1980 рр.

Протягом тривалого часу він був головним терапевтом Вінницької області, і поєднував організаційну та клінічну роботу з науковою та педагогічною діяльністю, як асистент кафедри факультетської терапії. Під його керівництвом на кафедрі пропедевтики вивчалися проблемні питання кардіології, геріатрії, була організована перша біохімічна лабораторія. У 1966 р професор І.А. Рибачук видав підручник «Внутрішні хвороби з доглядом за хворими і основами патології». І.А. Рибачук - автор близько 50 наукових робіт, він назавжди запам'ятався студентам і колегам як чудовий лектор, чуйна людина, талановитий лікар.
У 1981-1993 рр. кафедрою керував син першого завідувача - професор Михайло Борисович Шкляр.

У 1971 р. під загальною редакцією М.Б. Шкляра була перевидана «Діагностика внутрішніх хвороб» Бориса Соломоновича Шкляра. Підручник був доповнений новими розділами. М.Б. Шкляр працював над проблемами кардіології, під його керівництвом було захищено 4 кандидатські дисертації. Він став першим завідувачем кафедри терапії факультету удосконалення лікарів Вінницького медичного інституту (м.Хмельницький). М.Б. Шкляр був ініціатором проведення клінічної апробації нових препаратів в кардіології, впровадження в клініку черезстравохідної стимуляції передсердь. З середини 1980-х рр. під керівництвом М.Б. Шкляра  активно вивчалися питання реабілітації хворих з ішемічною хворобою серця.

 

З 1994 р. кафедру пропедевтики очолює професор Мостовой Юрій Михайлович.

Кафедра була розташована на базі Вінницької клінічної лікарні №4, яка наразі є Комунальним некомерційним підприємством «Вінницька клінічна лікарня №1», в надрах якої утворилась ще одна структура – Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології.

У 2016 році відбулися урочистості з нагоди 80-річчя кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. На зібранні були присутні співробітники кафедри та університету на чолі з ректором ВНМУ імені М.І. Пирогова академіком НАМН України, професором Василем Максимовичем Морозом, Вінницький міський голова Моргунов С.А., директор Департаменту охорони здоров’я Обласної державної адміністрації Грабович Л.О., директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської Ради Шиш О.В., громадськість міста.

Співробітники кафедри були нагороджені грамотами різних рівнів. Створений документальний фільм про історію кафедри «Пропедевтика – минуле і сьогодення». Видана книга спогадів про навчання на кафедри колишніх студентів «Аускультація пам’яті».

Цій події були присвячені спеціальні випуски газети «Здоров’я України», «Сімейний лікар», «Новости медицины и фармации».

Кафедра отримала подяки від громадських організацій, зокрема Національної медичної палати України, Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної Ради, ряду фармацевтичних компаній.

На кафедрі нині, а саме у 2018 році працює 5 професорів (Ю.М. Мостовой, Л.В. Распутіна, Т.В. Константинович, Н.О. Пентюк, А.В. Демчук), 9 доцентів (Солейко Л.П., Откаленко О.К., Томашкевич Г.І., Степанюк А.Г.,
Ткаченко Т.В., Слепченко Н.С., Овчарук М.В., Вільцанюк О.О.), 6 асистентів (Діденко Д.В., Моцюк О.М., Обертинська О.Г., Данілевич Т.Д., Цимбалюк Н.В., Довгань А.О.). Всі співробітники кафедри мають облаштовані навчальні кімнати.

Професорсько-викладацький персонал кафедри затверджений у кількості 19 осіб виконує обсяг навчального навантаження 8497 годин з навчальних дисциплін «Пропедевтика внутрішньої медицини» та «Догляд за терапевтичними хворими», з них за видами: лекції, практичні заняття, самостійна робота студентів, консультації для студентів, перевірка історій хвороб. На кафедрі навчаються студенти 2, 3 курсів українською, російською та англійською мовами.

Перед початком кожного навчального року завідувачем кафедри професором Ю.М. Мостовим, завучем кафедри доцентом Г.І. Томашкевич переглядається робоча програма з навчальних дисциплін «Пропедевтика внутрішньої медицини» та «Догляд за терапевтичними хворими». Відповідно до змін програми, навчального плану дисципліни оновлюються тематичні плани лекції, практичних занять, самостійної аудиторної та позааудиторної роботи студентів, питання для теоретичного контролю знань та перелік практичних навичок для складання диференційного заліку.

На методичних нарадах співробітників кафедри обговорюються та затверджуються всі навчально-методичні матеріали, загальні положення щодо проведення практичних занять, результати взаємовідвідувань, підсумкових занять, заліків, атестації студентів, диференційного заліку, державних іспитів. Наголошується на важливості досягнення мети, виконання завдань та отримання позитивних результатів навчання.

Наразі проведене ретельне оновлення лекційного курсу з пропедевтики внутрішньої медицини (30 годин), відповідно до сучасних положень, вимог, досягнень світової медицини у сфері діагностичних критеріїв захворювань внутрішні органів.

Щорічно професорсько-викладацьким складом кафедри оновлюються методичні рекомендації для викладачів, самостійної роботи студентів, самостійної позааудиторної роботи студентів до кожної з 35 тем практичних занять. Методичні рекомендації містять не тільки питання, що підлягають розгляду, а й короткий зміст, що висвітлює основний необхідний для мінімального обсягу знань матеріал, тестові завдання, що входять до бази КРОК-2, ситуаційні задачі, перелік сучасних літературних джерел. Методичні рекомендації написані 3 мовами (українською, російською та англійською), є у вільному доступі на сайті кафедри.

Під час проведення практичних занять студенти використовують навчальний посібник для студентів медичних ВУЗів, які навчаються українською, англійською та російською мовами «Керівництво з клінічного обстеження терапевтичного хворого та написання історії хвороби/Guide to case report writing, history taking and physical examination of the therapeutical patient/Руководство по клиническому обследованию терапевтического пациента и написанию истории болезни», укладачі Ю.М. Мостовой, Демчук А.В., Константинович Т.В., Данілевич Т.Д., Побережець В.Л. Навчальний посібник рекомендовано Державною установою «Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти МОЗ України» як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів МОЗ України (22.12.2016 р., лист №23-19/498).

Опитування студентів проводиться в форматі розв’язування «Ситуаційних задач з пропедевтики внутрішніх захворювань» за редакцією професора Мостового Ю.М. Посібник рекомендований Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти МОЗ України» для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації (протокол № 1 від 15.01.2001 р. засідання Комісії з медицини Науково-медичної ради Міністерства освіти і науки України), завдань з бази даних КРОК-2, що постійно оновлюються.

Щорічно поповнюється архів аудіозаписів мелодії серця, дихальних шумів з метою використання їх під час практичних занять, консультацій студентів.

Позааудиторне навчання включає роботу студентського наукового гуртка. Засідання проводяться щомісяця. Доповідачами є студенти. На засіданнях висвітлюються методика та інтерпретація результатів нових методів діагностики захворювань внутрішніх органів. Засідання студентських гуртків проводяться в залах краєзнавчого музею, залах музею ім. М.І. Пирогова. Особливо багато зусиль до роботи докладає доц. Солейко Л.П.

Студентами під керівництвом викладачів виконується наукова робота, яка базується на власних результатах, отриманих під час безпосереднього спілкування з хворими, їх обстеженням, аналізом даних додаткових методів обстеження. Високий рівень виконання та сучасність наукової студентської роботи підтверджується визнанням не тільки на рівні ВНМУ імені
М.І. Пирогова, а й на державних та міжнародних форумах.

Не стандартно, оригінально багато років поспіль проводяться освітньо-розважальна програма «Кращий знавець пропедевтики», «Брейн Ринг Пропедевт», «Пропедевт Шоу».

 

 

Завідувач кафедри професор Ю.М. Мостового є головою Державної екзаменаційної комісії, членами якої 4 роки поспіль є 8 викладачів кафедри.

На базі кафедри проходять очне та заочне навчання аспіранти університету. Лекції та семінарські заняття з ними проводять завідувач кафедри, професор Ю.М. Мостового, професори Т.В. Константинович, Л.В. Распутіна, доценти кафедри, д.мед.н. Пентюк Н.О. д.мед.н. Демчук А.В., Слепченко Н.С., Томашкевич Г.І.

Керівництво літньою виробничою практикою студентів 2-5 курсів здійснюють 6 співробітників кафедри, в тому числі 2 з них англійською мовою на клінічних базах: Міська клінічна лікарня № 1 м. Вінниці, Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону, Немирівська центральна районна лікарня. Усі без винятку викладачі кафедри приймають залік у студентів 2-5 курсів з літньої виробничої практики, які проходили її не на клінічних базах Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.

Крім цього, на базі кафедри навчаються в очній інтернатурі 2 групи лікарів-інтернів під керівництвом завідувача кафедри професора
Ю.М. Мостового, проф. Пентюк Н.О. Семінарські заняття, клінічні розгляди з ними також проводять професори Т.В. Константинович, Л.В. Распутіна, Демчук А.В., доценти Слепченко Н.С., Томашкевич Г.І.

Протягом 2009-2018 рр. під науковим керівництвом завідувача кафедри професора Мостового Ю. М. співробітниками кафедри виконувалися планові кафедральні НДР:

2003-2010 рр. «Особливості надання медичної допомоги хворим на амбулаторному та стаціонарному етапах за розповсюджених захворювань внутрішніх органів з урахуванням параметрів якості життя»;

2011-2015 рр. «Особливості перебігу гострих та хронічних неспецифічних захворювань органів дихання в поєднанні з патологією серцево-судинної, травної, сечовидільної та ендокринної систем з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя».

З 2016 р. виконується НДР «Особливості діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів у разі їх поєднання: фармакоепідеміологічні, фармакоекономічні аспекти, показники якості життя».

В рамках виконання планових кафедральних НДР захищено 10 дисертацій, серед яких 4 докторських дисертації:

 1. Константинович Т. В. (2011) «Курація хворих на бронхіальну астму за супутніх соматопсихічних станів з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя» (науковий консультант – проф. Мостовой Ю. М.).
 2. Пентюк Н.О. (2011) «Гіпергомоцистеінемія та асоційовані з нею метаболічні та судинні фактори прогресування цирозу та цирозу печінки: можливості патогенетичної терапії» (науковий консультант проф. Харченко Н. В.).
 3. Распутіна Л.В. (2013) «Епідеміологія, особливості клініки та лікування хворих на гіпертонічну хворобу при поєднанні з ХОЗЛ» (науковий консультант – проф. Мостовой Ю. М.).
 4. Демчук А.В. (2016) «Негоспітальна пневмонія на тлі поширених захворювань внутрішніх органів: перебіг, фармакоепідеміологічні аспекти» (науковий консультант – проф. Мостовой Ю. М.).

Захищені 6 кандидатських дисертацій, в тому числі:

 1. Овчарук М. В. (2009) «Важкі загострення бронхіальної астми: клінічний та фармакоекономічний аналіз» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).
 2. Цимбалюк Н. В. (2009) «Клініко-епідеміологічні аспекти тромбоемболії легеневої артерії. Вплив антикоагулянтної терапії на клінічні характеристики та параметри якості життя» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).
 3. Коцур Л. Д. (2010) «Поширеність недіагностованої бронхіальної астми у дітей, вплив різних медикаментозних програм на прогноз та показники якості життя» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).
 4. Попенко Н. В. (2010) «Вплив системної та інгаляційної ГКС-терапії на розвиток остеопорозу у хворих бронхіальною астмою» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).
 5. Вільцанюк  О. О. (2012) «Клініко-морфологічна характеристика перебігу негоспітальної пневмонії у пацієнтів із ураженням внутрішніх органів та опійною наркоманією» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).
 6. Довгань А. О. (2018) «Соматопсихічний фенотип ХОЗЛ: діагностика, ефективність лікування» (науковий керівник – проф. Константинович Т. В.)

До спеціалізованих вчених рад подано до офіційного захисту 2 кандидатських дисертації:

 1. Діденко Д. В. (2018) «Ішемічна хвороба серця та хронічне обструктивне захворювання легень: особливості діагностики і клінічного перебігу при їх поєднанні» (науковий керівник – проф. Распутіна Л. В.).
 2. Черепій Н. В. (2018) «Виявлення хронічного обструктивного захворювання легень у осіб, що вважають себе здоровими. Клінічна характеристика, фактори ризику, якість життя у пацієнтів з вперше діагностованим захворюванням» (науковий керівник – проф. Распутіна Л. В.).

Виконані та захищені на засіданні вченої ради ВНМУ імені М. І. Пирогова 2 магістерських НДР:

 1. Некрут Д. О. (2014) «Питання коморбідності в структурі патології органів травлення» (науковий керівник проф. Пентюк Н. О.).
 2. Гавінська О. В. ( 2017) «Саркопенія у хворих на цироз печінки: поширеність та зв’язок з важкістю захворювання» (науковий керівник проф. Пентюк Н. О.).

У процесі виконання 3 кандидатські дисертації, серед яких:

 1. Сідоров А.А. (2016-2020) «Прихильність до базисної терапії при ХОЗЛ та її вплив на клінічні та фармакоекономічні показники» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).
 2. Побережець В.Л. (2018-2022) ХОЗЛ у поєднанні з дисфункцією скелетних м’язів: клініко-функціональні особливості та індивідуалізація лікування» (науковий керівник проф. Демчук А. В.).
 3. Дмітрієв К.Д. (2018-2022) «Особливості клінічного перебігу та ефективності лікування хронічного обструктивного захворювання легень в залежності від поліморфізмів гену ADRB2» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).

Видавнича діяльність кафедри протягом 2009-2018 рр.

 

Опубліковані 320 статей, 372 тез.

Видані 3 монографії, 35 навчальних посібників, 5 інформаційних листів, 3 методичні рекомендації.

Отримані 33 патенти, 18 рацпропозицій та впроваджень.

Зроблені 709 виступів на наукових медичних форумах.

Отримані 7 грандів за наукові досягнення.

На кафедрі протягом 2009-2018 рр. проводиться дослідження клінічної ефективності та безпеки нових лікарських засобів для лікування поширених захворювань внутрішніх органів в рамках багатоцентрових рандомізованих досліджень, в цілому завершено та виконується 131 дослідження.

Лікувальна робота проводиться всіма співробітниками кафедри. Розроблений і виконується графік консультацій у відділеннях лікарні, кардіоцентру. Професор Ю.М. Мостовой консультує реанімаційне, терапевтичне, пульмонологічне, гастрологічне відділення у Вінницькій клінічній лікарні №1, кардіологічне відділення №1 кардіоцентру.

Професори Т.В. Константинович, А.В. Демчук консультують пульмонологічне відділення; доценти Г.І. Томашкевич, Т.В. Ткаченко – відділення гастрології; проф. Пентюк Н.О., доценти Степанюк А.Г., Слепчен
ко Н.С. консультують хворих у терапевтичному відділенні.

В кардіологічному відділенні №1 хворих консультують доценти
Л.П. Солейко, О.К. Откаленко, М.В. Овчарук. Асистенти кафедри ведуть хворих у відділеннях лікарні.

     

Співробітники кафедри беруть активну участь в організації та проведенні клінічних розглядів, патолого-анатомічних конференцій. Багато часу приділяється проведенню освітніх програм серед лікарів міста та області шляхом організації науково-практичних конференцій, круглих столів, симпозіумів. Так, співробітниками кафедри організовані спеціальні школи кардіологів, пульмонологів для лікарів області впродовж 2009-2018 років. Також був прочитаний курс лекцій для лікарів та фельдшерів бригад швидкої допомоги Вінницької області.

Саме ініціатива проф. Ю.М. Мостового та підтримки співробітників кафедри та особисто Вінницького міського голови у 2008 році у м. Вінниці був створений кардіологічний кардіо-реанімаційний блок, впроваджена муніципальна програма «Артеріальна гіпертензія», спеціально до цієї програми були розроблені і видані методичні рекомендації. Співробітниками кафедри обговорювалась, а потім проф. Ю.М. Мостовим була ініційована муніципальна програма «Стоп-грип».

В середньому за місяць співробітники кафедри здійснюють близько 580 консультацій, 5 виїздів по санавіації, курують 80 хворих, приймають участь у 4 патолого-анатомічних конференцій у якості рецензентів, рецензуються історії хвороби за завданням Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та Департаменту охорони здоров’я ВМР.

З 2017 року професор кафедри Л.В. Распутіна стала обласним позаштатним кардіологом і вона проводить потужну роботу по вдосконаленню надання кардіологічної допомоги жителям Вінницької області.

Говорячи про освітню роботу серед лікарів слід відмітити, що співробітники кафедри вже впродовж більш як 25 років традиційно в березні проводять науково-практичну конференцію «Досягнення та перспективи терапії» та видають довідник посібник «Стандарти діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів».

В 2018 році це видання було внесене до «Книги рекордів України» як таке, що витримало найбільшу кількість перевидань, усі без винятку співавтори отримали дипломи «Книги рекордів України».

Відеофільм про історію кафедри пропедевтики внутрішньої медицини можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=8hJVLmZVe9Y  

 

 

Штат кафедри

Мостовой Юрій Михайлович


завідувач кафедри, професор, заслужений лікар України, доктор медичних наук

Мостовой Юрій Михайлович, завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова. У 1977 році закінчив Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова. Працював лікарем у Вінницькій міській лікарні №2, в подальшому з 1980 р. асистентом кафедри фтизіатрії Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова. У 1983 р. став кандидатом медичних наук, у 1986 р. доктором медичних наук, у 1992 р. присвоєне вчене звання професора кафедри пропедевтичної терапії. З 1994 р. обіймає посаду завідуючого кафедрою.
Доклав багато зусиль аби вдосконалити роботу кафедри. Всі співробітники кафедри забезпечені учбовими кімнатами. За ініціативи Ю.М. Мостового кардинально перероблені методичні матеріали, ряд з них затверджені МОЗ України як такі, що можуть використовуватися для навчання у вищих навчальних медичних закладах ІІІ-ІV рівня акредитації. Став ініціатором проведення дуже цікавого та популярного серед студентства позааудиторного заходу «Пропедевт-Шоу», яке трансформувалось в захід «Брейн-Ринг-Пропедевт» і стало яскравою демонстрацією високої культури, глибоких знань сучасних студентів.
В 1996 році, коли відзначали 100-річчя народження проф. Б.С. Шкляра – фундатора кафедри пропедевтичної терапії, став ініціатором встановлення меморіальної дошки на будинку, де мешкав Б.С. Шкляр та був автором ідеї та укладачем видання історико-документальної книжки Б.С. Шкляр.
Під керівництвом Ю.М. Мостового виконано та захищено 14 кандидатських дисертацій та 3 докторських дисертації. Є автором 435 наукових статей, 17 з яких у науко-метричній базі SCOPUS, кількох десятків монографій. Індекс Хірша складає 13.
Довідник-посібник «Сучасні класифікації та стандарти лікування захворювань внутрішніх органів», що видається під редакцією Ю.М. Мостового з 1999 року і понині, витримав 25 видань і у 2018 році був внесений до Книги рекордів України в номінації «медична книга, що має найбільшу кількість перевидань в Україні». Є автором ряду оригінальних видань, які видаються у форматі «кишеньковий довідник», а саме «Пневмонія», «Бронхіальна астма», «ХОЗЛ», «Кашель», «Гіпертонічна хвороба».
Ю.М. Мостовой у 2015 році отримав звання «заслужений лікар України», з 2007 року і до сьогодні є радником Вінницького міського голови з питань медицини, а з 2015 року радником з питань охорони здоров’я голови Вінницької ОДА. В 2016 році був визнаний «Людиною Року» в області науки, має державні нагороди та нагороди ряду громадських організацій. У 2016 році нагороджений знаком «за заслуги перед Вінниччиною».
З ініціативи Ю.М. Мостового та за підтримки Вінницької міської ради, зокрема безпосередньо тодішнього голови міської ради В.Б. Гройсмана у 2008 році у м. Вінниці відкрито кардіологічний кардіо-реанімаційний блок, в якому виконується ангіографічні дослідження, стентування коронарних судин, імплантація водія ритму. Був ініціатором проведення освітніх програм для лікарів області з питань гострого коронарного синдрому, що проводилися з 2009 по 2014 рр., ініціатором Подільської Респіраторної школи, що проводиться з 2016 року.
Був ініціатором впровадження у м. Вінниці з 2016 р. програм «Артеріальна гіпертензія», є одним з авторів програми «СТОП-Грип у Вінниці», що діє з 2016 р. Ю.М. Мостовой є членом робочої групи з розробки державних узгоджувальних документів з негоспітальної пневмонії та ХОЗЛ. Ю.М. Мостовой є членом спеціалізованої Вченої ради по захисту кандидатських та докторських дисертації при державній установі «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України», також є членом редколегій ряду наукових журналів в Україні та медичної газети «Здоров’я України».
Ю.М. Мостовой проводить велику освітню роботу серед лікарів України, Вінницької області, проводячи майстер-класи, круглі столи, виступаючи на симпозіумах, семінарах. Ю.М. Мостовой є головою Вінницького терапевтичного товариства, головою громадської організації «Асоціація лікарів Поділля».
Неодноразово брав участь як доповідач та модератор на з’їздах та конгресах в Україні, був учасником багатьох зібрань Європейського Респіраторного Товариства. Неодноразово МОЗ України призначався головою Державних екзаменаційних комісій з випускних іспитів у вищих навчальних медичних закладах України. Займається літературною діяльністю, є автором 3 книг прози «Завтра буде не так», «Перо в объятиях стетоскопа», «Вектори думки». Також є автором 5 п’єс, що ставилися на сценах України. До 80-річчя кафедри пропедевтики внутрішньої медицини у 2016 році створив документальний фільм, в якому висвітлені етапи становлення і зростання кафедри, згадані практично всі співробітники кафедри, її досягнення в учбовій, науковій, лікувальній роботі.
Став ініціатором написання книжки «Аускультація пам’яті», в якій зібрані спогади про кафедру пропедевтики випускників різних років, книга також була видана до 80-річчя створення кафедри.

Константинович Тетяна Володимирівна


професор, доктор медичних наук

1987 р. - з відзнакою закінчила Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова.
1994 - 1996 рр. - навчалась у клінічній ординатурі при кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
1996-2003 рр. - працювала асистентом кафедри, проводячи лекції та практичні заняття зі студентами 2 та 3 курсу медичного факультету № 1, у тому числі з іноземними, які навчаються англійською мовою з 2007 р.
28 вересня 1998 р. – захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему „Особливості перебігу бронхіальної астми у хворих із супутніми вегетативними розладами та шляхи їх медикаментозної корекції” за спеціальністю «пульмонологія».
Протягом 2003-2011 років - обіймала посаду доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
З 2002 року призначена відповідальною за виконання планової науково-дослідної роботи кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М. І. Пирогова. В теперішній час виконується тема НДР «Особливості діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів у разі їх поєднання: фармакоепідеміологічні, фармакоекономічні аспекти, показники якості життя», номер державної реєстрації НДР: 0115U006745. (науковий керівник – професор Мостовой Ю. М.)
30 травня 2011 року – захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук «Курація хворих на бронхіальну астму за супутніх соматопсихічних станів з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя» за спеціальності «пульмонології» на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Державній установі «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського Національної Академії медичних наук України».
З травня 2012 р. по теперішній час – обіймає посаду професора кафедри пропедевтики внутрішньої медицини.
З 2000 року приймає участь у проведенні міжнародних рандомізованих клінічних випробувань в якості співдослідника.
З 2004 року приймає участь у роботі щорічного Конгресу Європейського Респіраторного Товариства (ERS), Gold Member ERS. Член асоціації лікарів Поділля. Активний учасник державних науково-практичних конференцій, симпозіумів, конгресів.
З 2012 р. – член державної атестаційної комісії Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова.
Автор більше 180 наукових публікацій.
Має вищу атестаційну категорію з терапії та пульмонології. Консультує хворих пульмонологічного та реанімаційного відділень.

Солєйко Лариса Петрівна


доцент, кандидат медичних наук

Закінчила з відзнакою у 1970 році Вінницький медичний інститут. У 1973 році закінчила аспірантуру і захистила кандидатську дисертаціюза спеціальністю – внутрішні хвороби на тему „Вплив метаксемерану та аміодарону на експериментальний атеросклероз та інфаркт міокарду”. З того часу займається проблемами сучасної кардіології. Проходила стажування в інституті кардіології ім. М.Д. Стражеско, в кардіоцентрі ім. акад. Бакулєва, кардіоцентрах м. Москви, м. Ленінграда, м. Кракова. Має більше 230 друкованих робіт, 7 патентів на винахід, 11 рацпропозицій, 2 нововведення. Останні роки пріоритет в наукових роботах – захворювання міокарда та прояви синдрому недиференційованої дисплазії сполучної тканини в клініці внутрішніх хвороб. З 2009 року є членом Європейського товариства кардіологів. Лікувальну роботу виконує в кардіологічному відділенні ВРК Центру, консультативну - в реанімаційному відділенні ВМКЛ №1. Проводить практичні заняття з пропедевтики внутрішньої медицини. Багато років проводить олімпіади з даного предмета. Численність учасників зросла до 109 студентів. Проводить засідання студентського наукового товариства в яких поєднуються проблеми медицини з питаннями літератури, живопису, музики. Робота студентського гуртка була відзначена почесною грамотою ректора університету. Багато студентів приймають активну участь в науковій роботі. Щороку виконується 5-6 наукових робіт, які займають перші місця на студентських наукових конференціях в різних університетах. Студенти були доповідачами на міжнародних конгресах кардіологів та терапевтів.
Основні видавничі твори:
Методичні розробки з догляду за хворими для іноземних студентів; схема клінічного обстеження хворого; посібник з ЕКГ
Монографії:
«Хронічна постінфарктна аневризма серця»; «Синдром недиференційованої сполучної тканини»; «Профессор Ф.Ф. Меринг – возвращение в историю отечественной науки»; «Медицина в літературі та живописі»
Автор 89 статей у фахових журналах з історії медицини. Багаторазовий доповідач на міжнародних конгресах, з’їздах, конференціях. Співавтор 24 видань «Сучасні класифікації та стандарти лікування захворювань внутрішніх органів. Невідкладні стани в терапії». Співавтор книги «Аускультація пам’яті». Нагороди: почесна грамота МОН України, почесна грамота міськради, почесні грамоти та подяки від університету. Двічі лауреат літературної премії «Кришталева вишня».

Томашкевич Галина Іванівна


доцент, кандидат медичних наук

У 1988 році закінчила Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова, у 1989 році – інтернатуру за спеціальністю «внутрішні хвороби» на базі Черкаської обласної лікарні. Протягом 5 років працювала підлітковим лікарем поліклінічного відділення та лікарем-ординатором терапевтичного відділення Маньківської районної лікарні Черкаської області. З 1994 року до 1996 року навчалась у клінічній ординатурі за спеціальністю «внутрішні хвороби» на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького Національного медичного університету імені М.І. Пирогова, після закінчення якої була зарахована на посаду асистента кафедри пропедевтики внутрішніх захворювань. У 1999 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Особливості перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у осіб з обтяженою спадковістю, різними антигенами крові та соматотиповими характеристиками» під керівництвом професора Юрія Михайловича Мостового.
З 2000 року є завучем кафедри, з 2016 року – екзаменатором на державних іспитах, членом моніторингової групи університету. Проводить практичні заняття зі студентами 3 курсу, лікарями-інтернами.
Із 2002 року працює над докторською дисертацію на тему “Програма медикаментозного лікування пептичної виразки дванадцятипалої кишки з урахуванням фармакоекономічних показників та якості життя”.
Лікувальну роботу здійснювала в терапевтичному, інфекційному, реанімаційному відділеннях, де засвоїла сучасні методи діагностики та лікування хворих терапевтичного профілю. Має вищу категорію за спеціалізацією «внутрішня медицина» з 2009 року. На разі консультує хворих гастроентерологічного відділення, пройшла спеціалізацію за фахом «Гастроентерологія» у 2017 році. Має спеціалізацію за спеціальністю «Ендокринологія» з 2014 року. У обсяг лікувальної роботи включає: дотримання відповідності ведення хворих гастроентерологічного відділення міжнародним стандартам, клінічні розбори хворих з патологією шлунково-кишкового тракту та коморбідними станами, навчання лікарів-орданаторів та лікарів-інтернів, обсяг та якість проведення ендоскопічних обстежень хворим, участь у освітніх програмах сімейних лікарів щодо ведення хворих із кардіологічною та функціональною гастроентерологічною патологією, виступи на науково-практичних конференціях, прямих радіо- та теле-ефірах щодо профілактики виникнення та загострень патології травної системи.
З 2005 року приймає участь у міжнародних клінічних дослідженнях.
Постійний слухач Національної школи гастроентерологів, учасник Європейських гастротижнів, Міжнародної асоціації панкреатологів. Член Асоціації гастроентерологів, Асоціації лікарів Поділля.

Распутіна Леся Вікторівна


професор, доктор медичних наук

Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова у 1997 році, проходила інтернатуру з внутрішньої медицини у МКЛ №4, працювала лікарем приймального відділення МКЛ №1 1998-1999 рр. Навчалась у клінічній ординатурі на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова 2 1999-2000 рр. З 2000 року асистент-стажер та надалі асистент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. З 2007 року – доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини, З 2015 року – професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. Виконую обов'язки секретаря кафедри.
Наукова робота: Захистила кандидатську дисертацію на тему «Поширеність синдрому гіперреактивності бронхів у різних статево-вікових та професійних контингентів населення» Дата захисту 27.11.2001 рік. 14.01.27 – пульмонологія. У 2007 році на засіданні вченої ради Вінницького національного медичного університету була запланована тема докторської дисертації. Захистила докторську дисертацію 24.04.2013 року на тему: «Хронічне обструктивне захворювання легень у хворих із супутньою артеріальною гіпертензією: особливості клінічного перебігу та тактика лікування». Є співдослідником планової науково-дослідної роботи кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. Здійснюю керівництво двох кандидатських дисертацій: Черепій Наталія Вікторівна «Виявлення хронічного обструктивного захворювання легень у осіб, що вважають себе здоровими. Клінічна характеристика, фактори ризику, якість життя у пацієнтів з вперше діагностованим захворюванням» - робота подана до спеціалізованої вченої ради ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського», Діденко Дар'я Вікторівна «Ішемічна хвороба серця та хронічне обструктивне захворювання легень: особливості діагностики та клінічного перебігу при їх поєднанні» - робота подана до спеціалізованої вченої ради Харківський національний медичний університет.
Є співавтором наукових та методичних видань: «Сучасні класифікації та стандарти лікування розповсюджених захворювань внутрішніх органів», «30 невідкладних станів», «Особливості клінічного перебігу, тактика лікування захворювань серця та судин при хронічних неспецифічних захворюваннях легень» (Вінниця, 2005); Сучасні додаткові методи обстеження в пульмонології (Вінниця, 2001); Сучасні інструментальні методи діагностики ішемічної хвороби серця. Методичні рекомендації. Вінниця: ДП «Державна картографічна фабрика» (2009); Методичні рекомендації «Артеріальна гіпертензія» (2016).
Є співавтором 4 патентів та 3 інформаційних листів. Автором 154 наукових публікацій, 2 статей у Scopus.
Лікувальна робота: з 2001 року працює в кардіологічному відділенні для хворих на інфаркт міокарда, має вищу категорію з внутрішньої медицини та вищу категорію з кардіології. Володіє методикою проведення спірографії та добового моніторування ЕКГ та АТ. З 2017 року виконує обов'язки обласного позаштатного спеціаліста за проведення організаційно-методичної роботи за фахом «кардіологія», є експертом клініко-експертних комісії Департаменту охорони здоров'я Вінницької обласної ради, приймає участь у роботі Обласної консультативної кардіологічної комісії, лікар-консультант медицини катастроф за фахом «Кардіологія».

Степанюк Алла Георгіївна


доцент, кандидат медичних наук

У 1991 році закінчила з відзнакою Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова. Працювала лікарем приймального відділення Вінницької обласної лікарні ім. М.І. Пирогова. З 2001 по 2008 працювала асистентом кафедри пропедевтики внутрішньої медицині, з 2008 року – доцент кафедри. Читає лекції та проводить практичні заняття зі студентами 2 та 3 курсів медичного факультету № 1, у тому числі іноземними, семінарські заняття з лікарями-інтернами за спеціальністю „Внутрішні хвороби”. Відповідає за адміністративно-господарчу роботу на кафедрі з 2003 року. Має вищу атестаційну категорію з внутрішніх хвороб. Консультує хворих терапевтичного відділення (40 ліжок), проводить рецензії історій хвороб. З 2007 року приймала участь у проведенні міжнародних рандомізованих клінічних випробувань в якості співдослідника. На разі займається проблемами внутрішньої медицини.
У 1999 році захистила кандидатську дисертацію на тему: “Експериментальне обґрунтування доцільності використання бензофурокаїну при гострому інфаркті міокарда”. Автор та співавтор більше 85 публікацій, 3 навчальних посібників (останній затверджений МОН України), співавтор 14 видань довідника-посібника для лікарів, 1авторського свідотства, 2 патентів на винахід. Учасник 10 міжнародних конгресів та щорічних конференцій з питань кардіології, ревматології, клінічної фармакології; терапевтичних товариств, клінічних розборів, патологоанатомічних конференцій.

Слепченко Наталія Степанівна


доцент, кандидат медичних наук

В 2000 р. закінчила лікувальний факультет Вінницького державного медичного університету імені М.І. Пирогова, спеціальність «Лікувальна справа».
З 2000 по 2001 р. проходила інтернатуру у Вінницькій міській клінічній лікарні №1.
З 2000 по 2001 р. роки навчалась у магістратурі на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова та захистила магістерську роботу під керівництвом професора Юрія Михайловича Мостового.
В 2001-2004 рр. навчалась в аспірантурі, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
У 2004 році була зарахована на посаду асистент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини.
У 2005 р. захистила дисертаційну роботу на тему «Вплив паління на функцію зовнішнього дихання, показники якості життя у підлітків» у спеціалізованій вченій раді Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.І. Яновського під керівництвом професора Юрія Михайловича Мостового.
У 2012 році була зарахована на посаду доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини.
З 2018 року є екзаменатором на державних іспитах.
Є співдослідником планової науково-дослідної роботи кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. Співавтором наукових та методичних видань: «Сучасні класифікації та стандарти лікування розповсюджених захворювань внутрішніх органів», «30 невідкладних станів», монографії «Тютюнопаління: культуральні та медико-соціальні аспекти», пам’ятки для лікарів первинної, вторинної ланки медико-санітарної допомоги «Кашель у дорослих». Автор більше 100 наукових публікацій, в тому числі 19 статей в фахових виданнях, рекомендованих ВАК України, 23 тез у закордонних виданнях. З 2005 року регулярно приймає участь у роботі щорічного Конгресу Європейського Респіраторного Товариства (ERS) та інших міжнародних наукових зібраннях. Неодноразово отримувала Срібні та Бронзові Гранти, які дозволяли презентувати результати наукових дослідженнях зазначеного конгресу. Проводить практичні заняття зі студентами 3 курсу, лікарями-інтернами, з 2018 р. керівник практики в м. Немирів. З 2018 року є екзаменатором на державних іспитах.
З 2001 року працює в терапевтичному відділенні МКЛ №1, де засвоїла сучасні методи діагностики та лікування хворих терапевтичного профілю, зокрема володіє технікою проведення спірометрії. Має вищу категорію з внутрішньої медицини та спеціалізацію з пульмонології та кардіології.
Приймає участь у міжнародних клінічних рандомізованих контрольованих дослідженнях з клінічної ефективності та безпеки нових фармакологічних препаратів, які використовуються в лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію, бронхіальну астму, ХОЗЛ, ІХС у якості співдослідника.

Демчук Анна Василівна


професор, доктор медичних наук

1991 рік - закінчила Вінницький державний медичний інститут ім. М.І. Пирогова.
1997 - 1999 роки - навчалась у клінічній ординатурі кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова,
2000-2003 роки – навчалась в аспірантурі на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
22 грудня 2003 року – захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю пульмонологія, на тему «Особливості клінічного перебігу негоспітальної пневмонії у осіб молодого віку різних соціальних груп».
2005-2012 роки - працювала асистентом кафедри, проводячи лекції та практичні заняття зі студентами 2 та 3 курсу медичного факультету № 1, у тому числі з іноземними, які навчаються англійською мовою.
2012-2018 роки - обіймала посаду доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини.
09 грудня 2016 року – захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю внутрішні хвороби, на тему «Негоспітальна пневмонія на тлі поширених хронічних захворювань внутрішніх органів: перебіг, фармакоепідеміологічні аспекти».
Березень 2018 р. – обіймає посаду професора кафедри пропедевтики внутрішньої медицини.
З 2002 року приймає участь у проведенні міжнародних рандомізованих клінічних випробувань в якості спів-дослідника.
З 2003 року регулярно приймає участь у роботі щорічного Конгресу Європейського Респіраторного Товариства (ERS), Європейського Конгресу з Клінічної Мікробіології та Інфекційних Захворювань (ECCMID) та інших міжнародних наукових зібраннях. Неодноразово отримувала Срібні та Бронзові Гранти, які дозволяли презентувати результати наукових дослідженнях зазначеного конгресу.
Автор більше 180 наукових публікацій.
Має вищу атестаційну категорію з терапії та пульмонології. Консультує хворих пульмонологічного та реанімаційного відділень.

Пентюк Наталія Олександрівна


професор, доктор медичних наук

Пентюк Наталія Олександрівна у 1996 році з відзнакою закінчила Вінницький медичний інститут за спеціальністю “лікувальна справа”. У 1996 році вступила до магістратури Вінницького державного медичного університету ім. М.І. Пирогова і у жовтні 1998 році закінчила повний курс магістратури при кафедрі факультетської терапії за спеціальністю “терапія”. З 1998 року до 1999 року працювала страшим лаборантом на кафедрі інфекційних хвороб ВДМУ ім. М.І. Пирогова. З вересня 1999 року по серпень 2006 року працювала асистентом кафедри інфекційних хвороб. У 2001 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за темою: «Нефротоксичність нестероїдних протизапальних препаратів та її корекція триметазидином», спеціальність 14.01.28 – клінічна фармакологія. З вересня 2006 по травень 2012 року працювала асистентом кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. У 2011 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за темою: «Гіпергомоцистеїнемія та асоційовані з нею метаболічні та судинні фактори прогресування фіброзу і цирозу печінки: можливості патогенетичної терапії» за фахом 14.01.36 – гастроентерологія. З 2012 року по 2018 рік працювала на посаді доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова. У 2018 році обрана на посаду професора кафедри.
Читає лекції та проводить практичні заняття з пропедевтики внутрішньої медицини, семінарські заняття з лікарями-інтернами за спеціальністю терапія. Консультує пацієнтів терапевтичного, інфекційного, реанімаційного відділень МКЛ №1 м. Вінниця. Має вищу атестаційну категорію з терапії, спеціалізацію з ендокринології та ревматології. З 2007 року бере участь у проведенні міжнародних клінічних досліджень лікарських засобів. Є автором більше 100 наукових праць, 5 патентів України на корисну модель, співавтором довідників посібників для лікарів. З 2015 року є членом спеціалізованої вченої ради К 05.600.05 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук за спеціальностями мікробіологія та медична біохімія.

Откаленко Олександр Костянтинович


доцент, кандидат медичних наук

У 1977 році закінчив Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова за спеціальністю лікувальна справа.
У 1988 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Влив літію оксибутірату, феназепаму, карбідіну та інмекарбу на метаболічні наслідки хронічної алкогольної інтоксикації в експерименті".
З 1990 по 1995 рік працював асистентом кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб, 1995 року – доцент кафедри. Читає лекції та проводить практичні заняття зі студентами 3 курсу медичного факультету № 1, у тому числі іноземними.
Опублікував результати власних досліджень в матеріалах Національних конгресів кардіологів України (ІХ-ХVII) з проблем міофасціального синдрому у пацієнтів із серцевою патологією та психосоматичних розладів при ішемічній хворобі серця.
Є автором та співавтором біля 90 наукових робіт, 3 патентів на винахід та 12 рацпропозицій, 2 навчальних посібника.
Приймав участь у тренінгах медичного персоналу бригад екстреної медичної допомоги з надання спеціалізованої медичної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом.
Проводить консультативну роботу під час чергувань в медичних закладах області в системі екстреної допомоги Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Є автором розділів книги «Сучасні класифікації та стандарти лікування захворювань внутрішніх органів. Невідкладні стани в терапії» (хронічна серцева недостатність, фібриляція та тріпотіння передсердь, ревматична лихоманка, остеоартроз, пієлонефрит, гломерулонефрит, хронічна ниркова недостатність).
Автор ситуаційних задач для державного ліцензійного іспиту для студентів 6 курсу «КРОК-2».
Консультує хворих у Вінницькому Центрі серцево-судинної патології та у реанімаційному відділенні МКЛ №1. Відповідає на кафедрі за лікувальну роботу співробітників.

Ткаченко Тетяна Володимирівна


доцент, кандидат медичних наук

У 1990- році закінчила Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова , у 1992 році – інтернатуру за спеціальністю «внутрішні хвороби» на базі Вінницької міської клінічної лікарні №2. Протягом 3 років працювала дільничним терапевтом Вінницької міської клінічної лікарні №4. З 1995 року до 1996 року навчалась у клінічній ординатурі, а з 1997 р по 2000р – в аспірантурі на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького Національного медичного університету імені М.І. Пирогова. У 2001 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «"Особливості перебігу бронхоектатичної хвороби у осіб з обтяженою спадковістю, різними антигенами крові та соматотиповими характеристиками"» під керівництвом професора Юрія Михайловича Мостового.
З 2001 р по 2007 р працювала асистентом на кафедрі інфекційних хвороб Вінницького національного медичного університету ім.. М.І Пирогова, а з 2007 по 2008 р – асистентом на кафедрі інфекційних хвороб Киівської національної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.
З 2008р по 2015 рік працювала асистентом кафедри пропедевтики внутрішньої медицини, а з 2015 року працює на посаді доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини.
Лікувальну роботу здійснювала в пульмонологічному, інфекційному, відділеннях, де засвоїла сучасні методи діагностики та лікування хворих терапевтичного профілю. Має вищу категорію за спеціалізацією «внутрішня медицина» з 2018 року. У 2018 році пройшла спеціалізацію за фахом «Гастроентерологія» та на разі консультує хворих гастроентерологічного відділення. У відділенні організує та проводить клінічні розбори хворих з патологією шлунково-кишкового тракту та коморбідними станами, навчання лікарів-орданаторів та лікарів-інтернів, приймає участь в освітніх програмах сімейних лікарів щодо ведення хворих із кардіологічною та гастроентерологічною патологією, виступає на науково-практичних конференціях.
З 2008 року приймає участь у міжнародних клінічних дослідженнях.
Постійний слухач Національної школи гастроентерологів, учасник Європейських гастротижнів, Міжнародної асоціації панкреатологів.

Овчарук Марія Валентинівна


доцент, кандидат медичних наук

Закінчила Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова в 2004 році з відзнакою. З 1.08.2004 по 27.06.2005 проходила інтернатуру по внутрішнім хворобам на базі Вінницької міської клінічної лікарні №1 та навчалась в магістратурі на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини. З 2005 по 2008 р.р. навчалась в аспірантурі з відривом від виробництва при кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини.
З 01.09 2007 по 01.03. 2015 працювала асистентом кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. В 2009 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Тяжкі загострення бронхіальної астми : клінічний і фармакоекономічний аналіз» за спеціальністю 14.01.27 – пульмонологія,(затверджено ВАК України 10 лютого 2010 р., диплом ДК № 056554), науковий керівник – д.мед.н.,професор Мостовой Ю.М. 30.08.2012 р. пройшла атестацію з англійської мови у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова з наданням права викладати дисципліну англійською мовою.
З 2007 р. приймає участь у міжнародних клінічних дослідженнях.
Проходила педагогічне та мовне стажування у Фінляндіі.
З 01.03.2015 р. працює на посаді доцента кафедри.
Має 30 публікацій, в т.ч. в міжнародних журналах,що входять до бази даних SCOPUS.
Щорічно є організатором студентської терапевтичної вікторини та відповідає за роботу студентського наукового гуртка кафедри.
В 2017 році присвоєне вчене звання доцента.
Має 1 лікарську категорію з терапіі, сертифікат лікаря-ендокринолога.
З 2017 р. консультує пацієнтів у ВРЦССП.

Обертинська Оксана Григорівна


доцент, кандидат медичних наук

У 1999 році закінчила Вінницький державний медичний інститут ім. М.І. Пирогова. З 2003 по 2007 року навчалась в аспірантурі на кафедрі кардіології та функціональної діагностики, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України. В 2007 рокці захистила кандидатську дисертацію на тему: «Стан гуморальних субстанцій у хворих на есенціальну гіпертензію із інсулінорезистентностю» та отримала науковий ступінь кандидат медичних наук за спеціальністю 14.01.11-кардіологія. Має вищу атестаційну категорію з внутрішніх хвороб та вищу атестаційну категорію з кардіології.
Консультує хворих пульмонологічного відділення, веде хворих кардіологічного відділення. На разі займається проблемою курації хворих з резистентеною артеріальною гіпертензією. Регулярно приймає участь у міжнародних конгресах, конференціях В 2018 році взяла участь у роботі щорічного конгресу Європейського товариства кардіологів (м. Мюнхен, Німеччина) у складі делегації українських фахівців в галузі кардіології та одна з не багатьох мала доповідь на тему «Резистентна гіпертензія».

Вільцанюк Оксана Олександрівна


доцент, кандидат медичних наук

У 2005 році закінчила Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова за спеціальністю «Лікувальна справа» з відзнакою. В цьому ж році по результатам вступних іспитів була зарахована на навчання в магістратуру на кафедру пропедевтики внутрішньої медицини.
Під керівництвом доктора медичних наук, професора Юрія Михайловича Мостового була виконана магістерська робота, яка була захищена в 2007р. по закінченню навчання з відзнакою.
За результатами вступних іспитів була зарахована з 01.12.07р. по 01.12.10р. на навчання в аспірантурі на кафедру пропедевтики внутрішньої медицини. З вересня 2007р. по лютий 2015р. працювала асистентом кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. В січні 2012 року захистила кандидатську дисертацію на тему: «Клініко-морфологічна характеристика перебігу негоспітальної пневмонії на тлі прихованої поліорганної патології» – за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби.
Автор 98 публікацій, з них 87 наукового та 11 навчально-методичного характеру (з них у фахових виданнях ВАК – 19).
Результати наукових досліджень постійно висвітлюються на всеукраїнських міжнародних та європейських наукових форумах.
Успівавторстві отримано 9 деклараційних патента України, 2 інформаційних листа, 2 публікації у Реєстрі галузевих нововведень, а також співавтор 29 актів впровадження у лікувальний та навчальний процес.
З 2011 являється співавтором ряду розділів довідника – посібника «Сучасні класифікації та стандарти лікування розповсюджених захворювань внутрішніх органів. Невідкладні стани в терапії».
За поданням Вченої Ради та Ректорату Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова Вільцанюк О.О. було призначено стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених згідно постанови президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 01 жовтня 2014 року № 4.
З 2010 року заступник голови Ради молодих вчених по клінічним дисциплінам.
Проводить курацію та консультує хворих в пульмонологічному відділенні Військового Медичного Клінічного Центру Центрального Регіону, м. Вінниця. Займається проблемами поєднаної патології органів дихання та поліорганої недостатності.

Данилевич Тетяна Дмитрівна


асистент

У 2012 р. закінчила Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова за спеціальністю «Лікувальна справа». 2012 - 2014 рр. працювала на посаді лікаря-інтерна загальної практики-сімейної медицини в ЦПМСД №2 в м. Вінниця. У 2014 році закінчила магістратуру з відзнакою зі спеціальності загальна практика-сімейна медицина. 2014 - 2016 р.р. навчалася в клінічній ординатурі за спеціальністю загальна практика-сімейна медицина на базі кафедри внутрішньої медицини №3. В 2015 р. курси первинної спеціалізації по терапії на базі ВНМУ ім. М.І. Пирогова. В 2015 р. - курси первинної спеціалізації по кардіології на базі Української військово-медичної академії, м. Київ. В 2018 р. – курси тематичного удосконалення по «Ехокардіографії» на базі ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
З 2016 р. і на даний час працює на посаді лікаря-кардіолога палати інтенсивної терапії у кардіологічному відділенні для хворих з порушенням ритму у Вінницькому регіональному центрі серцево-судинної патології. З 2015 р. і на даний час працює асистентом кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М. І. Пирогова. Проводить практичні заняття із студентами 2 та 3 курсів, в тому числі іноземними студентами англійською мовою. В 2016 р. – закінчила «Перші київські державні курси іноземних мов», отримала сертифікат з англійської мови, що відповідає загальноприйнятому європейському стандарту рівня В2.
На даний час виконується кандидатська дисертація зі спеціальності «кардіологія» на тему: «Клініко-прогностичне значення рівня альдостерону в хворих із гіпертонічною хворобою і рецидивуючою фібриляцією передсердь, ефективність блокаторів мінералокортикоїдних рецепторів і сартанів». Є співавтором 2 навчальних посібників, 12 статей, 13 тез. В 2017 році – професійний член Європейської асоціації кардіологів, в 2018 році – член Європейської асоціації гострої серцево-судинної допомоги, Європейської асоціації порушень серцевого ритму, Європейської асоціації серцевої недостатності. Отримала два навчальні гранти для участі в Європейському кардіологічному конгресі 2017 р. та Європейському конгресі аритмологів 2018 р. Представила фрагмент наукової роботи, як постерну доповідь на Європейському конгресі по гострій серцево-судинній допомозі 2018 р. Отримала диплом всеукраїнської асоціації кардіологів України за ІІ місце у конкурсі молодих вчених, проведеного в рамках ХІХ Національного конгресу кардіологів України 2018 р., диплом всеукраїнської антигіпертензивної асоціації України за ІІ місце у конкурсі молодих вчених, проведеного в рамках Науково-практичної конференції «Медико-соціальні проблеми артеріальної гіпертензії в Україні» 2018 р. та диплом І ступеня за доповідь на XIV міжнародній науковій конференції «Перший крок в науку – 2017».

Довгань Аліна Олександрівна


асистент, кандидат медичних наук

В 2010 р. закінчила Вінницький національний медичний університет ім. М.І Пирогова. З 2012 р. навчається в аспірантурі на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І Пирогова. Працює над виконанням дисертаційної роботи на тему «Соматопсихічний фенотип хронічного обструктивного захворювання легень: діагностика та ефективність лікування» під керівництвом професора Константинович Тетяни Володимирівни.
З 2013 р. працює асистентом кафедри. Проводить практичні заняття зі студентами 2-3 курсів медичного фа культу № 1 українською, російською та англійською мовами викладання.
Має більше 30 наукових публікацій, з них 6 статей у наукових фахових виданнях, рекомендованих МОН України, що входять до міжнародних наукометричних баз(в тому числі Web of Science), 4 зарубіжні публікації англійською мовою та 1 інформаційний лист про нововведення в сфері охорони здоров’я. Приймає активну участь у науково-практичних конференціях місцевого, регіонального та загальнодержавного значення. В якості доповідача приймала участь у міжнародних конгресах (8-th International Medical Students’ Congress in Novi Sad 2013, Novi Sad, Republic of Serbia, 2013 р. (відзначена диплом І ступеню за кращу доповідь), 24th International Congress of the European Respiratory Society, Munich, Germany, 6-10 вересня 2014 р., 27-th International Congress of the European Respiratory Society, Milan, Italy, 9-13 вересня 2017 р). Є співавтором книги «Сучасні класифікації та стандарти лікування захворювань внутрішніх органів. Невідкладні стани в терапії» починаючи з 16-того видання. З 2014 р. є асоційованим членом Європейського респіраторного товариства (ERS).
Має спеціалізацію з «внутрішніх хвороб» та «пульмонології». Проводить курацію хворих в пульмонологічному відділенні МКЛ № 1 м. Вінниці. Є автором 4 впроваджень в практичну діяльність закладів охорони здоров’я м. Вінниці та 3 впровадження в науково-педагогічний процес кафедр терапевтичного профілю Вінницького національного медичного університету ім. М.І Пирогова.

Моцюк Ольга Миколаївна


асистент

У 2004 році закінчила лікувальний факультет ВНМУ ім. М.І. Пирогова з відзнакою. В тому ж 2004 році за результатами вступних іспитів була зарахована на навчання в магістратурі та пройшла інтернатуру за спеціальністю терапія.
Виконала та успішно захистила науково-кваліфікаційну роботу на здобуття ступеня магістра медицини на тему: "Клінічна ефективність різних методів корекції електрофізіологічної та міокардіальної дисфункції при хронічній фібриляції передсердь у хворих на ішемічну хворобу серця, ускладнену хронічною серцевою недостатністю".
В період з 2005 по 2007 рік навчалась у клінічній ординатурі при ВНМУ ім. М.І. Пирогова за фахом терапія.
З 2007 по 2010 рр. працювала на посаді старшого лаборанта на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
З 2010 р. по теперішній час працює лікарем-ординатором терапевтичного відділення МКЛ №1, має вищу категорію за спеціальністю «внутрішні хвороби». З 2016 року за сумісництвом продовжує працювати на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини на посаді асистента.
Приймала активну участь у науково-практичних конференціях національного рівня, має 7 друкованих робіт в українських фахових виданнях, є постійним слухачем Вінницького міського терапевтичного товариства, бере участь у міжнародних клінічних дослідженнях хворих пульмонологічного та ендокринологічного профілю у якості співдослідника.

Цимбалюк Наталія Вікторівна


асистент, кандидат медичних наук

У 2001 р. закінчила лікувальний факультет Вінницького державного медичного університету імені М.І. Пирогова, спеціальність «Лікувальна справа».
З 2001 по 2002 р. проходила інтернатуру у Вінницькій міській клінічній лікарні №1.
З 2002 по 2004 р. роки навчалась у клінічній ординатурі на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
У 2010 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за темою: «Клініко-епідеміологічні аспекти тромбоемболії легневої артерії на її перебіг та параметри якості життя» у спеціалізованій вченій раді Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.І. Яновського під керівництвом професора Юрія Михайловича Мостового.
У 2014 році була зарахована на посаду асистента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини.
Є співдослідником планової науково-дослідної роботи кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. Співавтором наукових та методичних видань: «Сучасні класифікації та стандарти лікування розповсюджених захворювань внутрішніх органів», «30 невідкладних станів». Автор більше 20 наукових публікацій. Має другу категорію з внутрішньої медицини та спеціалізацію з пульмонології.
Проводить практичні заняття із студентами 2-3 курсу, в тому числі іноземними студентами. На разі займається проблемами внутрішньої медицини.

Діденко Дар'я Вікторівна


асистент, кандидат медичних наук

У 2011 р. закінчила медичний факультет Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова за спеціальністю «Лікувальна справа». У 2011-2013 рр. проходила інтернатуру із внутрішньої медицини на базі кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та міської клінічної лікарні №1 м. Вінниці, в 2013 році отримала сертифікат спеціаліста за спеціальністю «внутрішні хвороби», наразі має 2 атестаційну категорію. У 2015 р. отримала сертифікат лікаря-спеціаліста «Медицина невідкладних станів». У 2013-2016 р. працювала лікарем-терапевтом відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги МКЛ №1. У 2014 р. була викладачем-стажистом, з 2015 р. працює асистентом кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова. У 2015 році вступила до аспірантури заочної форми навчання, дисертаційна робота на тему «Ішемічна хвороба серця та хронічне обструктивне захворювання легень: особливості діагностики і клінічного перебігу при їх поєднанні» за спеціальністю «внутрішні хвороби» подана до офіційного захисту, науковий керівник – професор Распутіна Леся Вікторівна.
Є автором та співавтором 40 друкованих наукових праць, з них 3 деклараційні патенти на корисну модель. Результати наукової роботи доповідала на 13 науково-практичних конференціях, в тому числі ХVI та ХVII Національний конгрес кардіологів України, Европейський аритмологічний конгрес EHRA 2018 (м. Барселона).
Проводить практичні заняття з пропедевтики внутрішньої медицини із студентами 3 курсу медичного факультету №1 та з англомовними студентами.
Курує пацієнтів кардіологічного відділення для хворих на інфаркт міокарда КНП «Вінницький регіональний центр серцево-судинної патології».

Моцюк Віталій Миколайович


аспірант

У 2010 році закінчив лікувальний факультет ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
З 2010 р. по 2012 р. проходив інтернатуру за спеціальністю «внутрішні хвороби» на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
З 2012 р. по 2014 р. працював на посаді лікаря – терапевта відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги Могилів-Подільської окружної лікарні інтенсивного лікування.
З 2014 р. по 2018 р. працював лікарем терапевтом терапевтичного відділення Приватного Малого Підприємства Медичного Центру «Пульс», а також за сумісництвом на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова на посаді старшого лаборанта.
У 2017 році отримав другу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «внутрішні хвороби».
З 2018 по 2019 р. працював старшим лаборантом на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини.
З 2019 року навчається в аспірантурі зі спеціалізацією «Внутрішні хвороби», займається вивченням мальнутриції та саркопенії у хворих на цироз печінки.
Приймає активну участь у науково-практичних конференціях міжнародного, національного та регіонального рівнів, є постійним слухачем засідань міського терапевтичного товариства.
Приймає участь в клінічних дослідженнях пульмонологічного, ендокринологічного, ревматологічного, гастроентерологічного профілю в якості співдослідника.

Побережець Віталій Леонідович


аспірант

В 2016 році закінчив медичний факультет №1 Вінницького національного
медичного університету ім. М.І Пирогова за спеціальністю «Лікувальна
справа».
З серпня 2016 року – старший лаборант кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
З 2016 по 2018 рік навчався в інтернатурі за спеціальністю «Внутрішні
хвороби».
З вересня 2018 року – аспірант кафедри. Займається вивченням питання коморбідності в пульмонології.
Із 2014 – член Європейського респіраторного товариства.
2016-2017р.р. – член Американського торакального товариства.
Із 2018 року член Європейської академії алергології та клінічної імунології.
Двічі отримував тревел-гранти Європейського респіраторного товариства.
Тричі презентував результати своєї роботи на конгресі Європейського респіраторного товариства (2015 р.- Амстердам, 2017 р. - Мілан, 2018 р. - Париж).
Лютий 2017 р. – стажування із кардіореспіраторного тестування в м. Рим, Італія.
Листопад 2018 р. – стажування в Anglia Ruskin University (Сполучене Королівство Великої Британії та Ірландії, м. Кембридж).
Випускник Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України під егідою Британської Ради в Україні у 2018-2019 р.р.
У 2016 р. номінант Премії НАМН України за значні успіхи в науковій діяльності.
Із 2019 р. Голова групи із вивчення інтернет та мобільних технологій (m-Health/e-health) Європейського респіраторного товариства.
Із 2019 р. член Комітету довгострокового планування Європейського респіраторного товариства.
Опублікував 26 наукових праць (статі та тези конференцій) із них 1 стаття у Scopus, 6 у Web of Science.
11 призових місць всеукраїнських конференцій студентів і молодих вчених.
З 2015 р. – голова профкому студентів ВНМУ ім. М.І. Пирогова.

Сідоров Андрій Анатолійович


аспірант

Закінчив Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова у 2007р., проходив інтернатуру з внутрішньої медицини у МКЛ №1 м. Вінниці. Навчався у клінічній ординатурі з внутрішньої медицини на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова у 2009-2011рр. У 2012 р. в Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика отримав спеціалізацію з пульмонології. З вересня 2016р. – аспірант кафедри.
Є співавтором 56 наукових публікацій, в т.ч. 5 посібників та монографій. Вивчає проблеми прихильності пацієнтів до лікування ХОЗЛ, а також її вплив на клінічні та фармакоекономічні показники.

Дмитрієв Костянтин Дмитрович


аспірант

У 2016 році з відзнакою закінчив медичний факультет №1 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова за спеціальністю «Лікувальна справа».
З серпня 2016 року старший лаборант кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
З 2016 по 2018 рік навчався в інтернатурі за спеціальністю «Внутрішні хвороби».
З вересня 2018 року – аспірант кафедри. Займається питаннями вивчення прихильності до лікування бронхіальної астми, впливу генетичних факторів та клінічний перебіг та ефективність лікування ХОЗЛ.
З 2014 року срібний член Європейського респіраторного товариства.
З 2017 року член Європейської академії алергології та клінічної імунології.

У березні 2016 року проходив стажування в Інституті Серця МОЗ України.
У вересні 2016 року в Лондоні презентував дві постерні доповіді на конгресі Європейського респіраторного товариства.
У лютому 2017 пройшов стажування з кардіореспіраторного тестування в м. Рим, Італія.
У липні 2017 року проходив стажування у відділенні кардіології Клінічного Центру Чорногорії.
У жовтні 2017 року проходив стажування з карідології у м. Зальцбург, Австрія.

Є автором та співавтором 20 наукових праць.
15 призових місць всеукраїнських студентських олімпіад та конференцій.
Призер II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з Терапії

Новини

До уваги студентів 6 курсу
15.05.2020

Шановні випускники!

На нашому сайті, в розділі студенту-3 курс-пропедевтика внутрішньої медицини-іспит, розміщено навчальні ауд

Розпорядження щодо дистанційного навчання на період карантину з 12.03.2020 по 03.04.2020
13.03.2020

Шановні студенти,

 

Ознайомтесь із розпорядженням зав. кафедри у розділі ІНШЕ

Гурток з методів обстеження в гастроентерології
29.01.2020

До уваги студентів!


Перескладання підсумкового заняття з кардіології
29.01.2020

Шановні студенти!


Перескладання підсумку з к

Перше заняття у новому семестрі
16.01.2020

 

ПЕРШЕ ЗАНЯТТЯ У 6 СЕМЕСТРІ
Відробки 21 та 28 грудня 2019
11.12.2019

 

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ!
Додат
Перескладання підсумкового заняття з пульмонології
13.11.2019

Шановні студенти!

Будь-ласка, зверніть увагу на те, що у розділі Студенту - Різне є графік перескладання підсумкового заняття з

Засідання Подільської Респіраторної школи 25.09.2019
25.09.2019

25.09.2019 відбулось перше засідання «Подільської респіраторної школи» на якому висвітлювались ключові положення міжнародних та державних угод з діагностики

Гурток з методів обстеження в пульмонології
25.09.2019

Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І.Пирогова відкрила сезон студентських наукових гуртків. Організатори: завідувач кафедри, професор Мостово

Гурток з методів обстеження в пульмонології
22.09.2019

Шановні студенти!


Щодо відпрацювань пропущених занять
04.09.2019

Шановні студенти!

Відробки прак
Щодо розташування кафедри
04.09.2019


Шановні студенти!

Практика студентів на базі Немирівської ЦРЛ
28.08.2019

У липні 2019 року на базі КНП" Немирівська ЦРЛ НРР" проходили практику студенти 2 - 5 курсів ВНМУ ім. М.І. Пирогова. Керівник практики доцент ВНМУ ім. М.І. Пирогова Слепч

Брейн-Бренг Пропедевт 2019
24.04.2019

В МПМ “Зоря” 22.04.2019 відбулось чергове свято для студентів 3 курсу лікувального факультету, а саме Терапевтич

VІІ науково-практична конференція «Актуальні проблеми лікування хворих на хронічне обструктивне захворювання легень»
15.04.2019

У місті Київ 11 квітня відбулась VІІ науково-практична конференція «Актуальні проблеми лікування хворих на хронічне обструктивне захворювання легень». Орга

Оголошення результатів та урочисте нагородження переможців студентської олімпіади з пропедевтики внутрішньої медицини та членів студентського наукового гуртка 15.03.2019 в приміщенні виставкового залу Вінницького обласного краєзнавчого музею
20.03.2019

На кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова проводились засідання наукових гуртків та проведено терапевтичну  олімпіаду.

В великі

Студентський науковий урток Кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова “Вибрані питання електрокардіографії”
18.01.2019

Студентський науковий урток

Кафедри пропедевтики внутрішньої медицини
ВНМУ ім. М.І. Пирогова

Студентський науковий гурток 17.01.2019 17:30
16.01.2019

Шановні студенти!


17.01.2019 о 17:30

Розклад занять для аспірантів І року навчання
02.01.2019


Шановні аспіранти!

До Вашої уваги розклад та теми се

Відпрацювання пропущених занять з 02 січня по 11 січня 2019 року
30.12.2018

Шановні студенти!

 

До Вашої уваги відробки на кафедрі будуть прийматися щоденно

1. з 02.01.2019 по 04.01.2019 з 09:00 до 13:00

2. з 08.01.2019 по 11.01.2019 з 12:00 до 16:00

<
Підсумкове заняття з методів обстеження хворих за патології дихальної системи 15-26 жовтня 2018 року
02.11.2018

Пропедевтика внутрішньої медицини є однією з перших дисциплін клінічного етапу додипломної підготовки лікаря, під час вивчення якої відбувається засвоєння сту

Важлива інформація щодо підсумкового заняття з методів обстеження дихальної системи
15.10.2018

Шановні студенти!

Засідання першого студентського наукового гуртка 02.10.2018 в 2018-2019 н.р.
04.10.2018

Коли літній сезон вже давно позаду, а останні теплі дні добігають кінця, огортаючись у осіннє плаття з жовтого листя і сірих хмар, студенти 3-го к

Співробітники кафедри презентували наукові досягнення на ERS-2018!
04.10.2018

 

 


У цьому році в Парижі прох

Брейн Ринг Пропедевт 2018
26.04.2018

Шановні студенти!

 

Запрошуємо Вас відвідати "Брейн Ринг Пропедевт", який відб

Графік відробок з 02.05.2018
26.04.2018

Шановні студенти!

 

Доводимо до Вашого відома,

Запрошення
28.02.2018

Літинський медичний марафон 16-18 серпня 2017 року
21.08.2017

16-18 серпня 2017 року на Вінничині пройшов Літинський медичний марафон "Актуальні аспекти надання екстреної медичної допомоги на д

Відробки. Важливо!
01.06.2017

Шановні студенти! 


З 01 червня 2017 року відробки будуть прийматись

Differential module control, last date
31.05.2017

Dear students!

   

Please, be informed, that the last date of differ

Останній термін складання диф. заліку
31.05.2017

Шановні студенти!

  

Доводимо до Ваш

Попередня програма науково-практичної конференції "Терапевтичні читання 2017. Досягнення та перспективи" 15-16 березня 2017 року
13.02.2017
1 Тур Всеукраїнської олімпіади з пропедевтики внутрішньої медицини 04 лютого 2017 року
31.01.2017

До уваги студентів!
1 Тур Всеукраїнської олімпіади з пропедевтики внутрішньої медицини відбудеться 04 лютого

Розклад відробок на 2016-2017 н.р.
01.09.2016

Шановні студенти!

Детальніше

Звіт про проведення спільної конференції співробітників кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та лікарів клініки МКЛ №1
08.04.2016

22 січня 2016 року відбулась спільна конференція співробітників кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету імен

Перший крок в науку - 2016
07.04.2016

7 квітня відбулася ХІІІ Міжнародна наукова конференція студентів та молодих вчених "Перший крок в науку - 2016".

 

ТЕРАПЕВТИЧНИЙ НАПРЯМ

Перший тур Всеукраїнської олімпіади з пропедевтики внутрішньої медицини
25.01.2016

Об'ява

До уваги студентів

Детальніше

Програма наукової конференції молодих вчених. 18 грудня 2015 року.
30.12.2015
Наукова конференція молодих вчених кафедри. 18 грудня 2015 року.
30.12.2015

На кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини 18 грудня 2015 року відбулась Наукова конференція молодих вчених кафедри, присвячена 80-річчю кафедри пропеде

Засідання студентського наукового гуртка 17.12.2015
30.12.2015

17 грудня 2015 року відбулось засідання студентського наукового гуртка кафедри пропедевтики внутрішньої медицини на тему: «Додаткові методи дос

Засідання студентського наукового гуртка 18.11.2015
24.12.2015

18.11.2015 о 17-30 в приміщенні великої виставкової зали Вінницького краєзнавчого музею  відбулось засідання наукового гуртка кафедри пропедевтики внутрішньої меди

7.10.2015 відбулося засідання студентського гуртка
11.10.2015

7.10.2015 0 18-00 на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини відбулося засідання студентського гуртка на тему: «Додаткові методи обстеження в пульмонології».

Інформація про проведення щорічної терапевтичної вікторини «Пропедевтшоу»
11.03.2015

Інформація про проведення щорічної терап

6 листопада 2014 року гурток
11.03.2015

6 листопада 2014 року о 17.30 в приміщенні актової зали міської клінічної лікарні №1 відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри пропедевтики внутріш

Гурток 1 жовтня
03.12.2014

1 жовтня 2014 року відбулось засідання студентського наукового гуртка на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини. За традицією засідання проходило у великій ви

Презентація 25 травня 2014 року
03.12.2014

Презентація.

25 травня 2014 року відбулась презентація наукового посібника «Синдром недиференційованої дисплазії сполучної тканини». Автори: О.В. Солейко

11.12.13 засідання студентського наукового гуртка. Звіт.
11.12.2013

ПРОГРАМА

Засідання студентського наукового гуртка

На тему: «Диференціальна діагностика болю в грудях. Сучасні інструментальні методи д

31.10.13 засідання студентського наукового гуртка. Звіт.
11.12.2013

 

31 жовтня 2013 року відбулось засідання студентського нау

17.10.13 засідання студентського наукового гуртка. Звіт.
11.12.2013

17 жовтня 2013 року відбулось засідання студе

Новини кафедри пропедевтики внутрішньої медицини (конференція присвячена 100-річчю з дня народження акад. М.М.Амосова)
11.12.2013

Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини (завідувач кафедри професор Мостовой Юрій Михайлович) спільно з лікарями МКЛ №1, за підтримки Департаменту о

Новини кафедри пропедевтики внутрішньої медицини (день спірометрії)
05.12.2013

28 листопада 2013 року за ініціативи кафедри пропедевтики

Новини кафедри пропедевтики внутрішньої медицини
05.12.2013