Історія кафедри
Кафедру засновано в 1936 році. Клініка нараховувала 10 ліжок — 1936, в 1937 — 35, в 1950 — 60, в 1980 році — 120 ліжок (80 на базі обласної лікарні ім. М.І. Пирогова і 40 на базі обласної дитячої лікарні). В 1980 році на базі ЛОР відділення обласної лікарні ім. М.І. Пирогова організовано Український склеромний центр на 40 ліжок.
Організатором і першим керівником кафедри був професор В.П. Ярославський, який завідував кафедрою до 1962 року. Тема докторської дисертації: «Сторонні тіла дихальних шляхів». Автор 58 наукових праць по вогнепальним ушкодженням ЛОР органів в роки ВВВ, внутрішньочерепним отогенним ускладненням, пункційним методам лікування абсцесів мозку. До викладацького складу входили: ас. кмн А.А. Богомольний, автор 6 наукових праць по розповсюдженню склероми у Вінницькій області, експериментальній склеромі і склеромі бронхів; ас. кмн Е.І. Турович автор 4 наукових праць з питань легеневого газообміну, діагностики та лікування хворих на склерому; ас. О.В. Денис займався рентгенотерапією хворих на склерому; ас. кмн Аленгоз Н.Г. автор 28 наукових праць по рентгенодіагностиці та лікуванню хворих на склерому, лікуванню хронічного тонзиліту, запалень придаткових пазух носа, запалень вуха.
З 1972 по 2002 рік кафедру очолював професор К.П. Дерепа, автор 188 наукових праць по патогенезу, діагностиці та лікуванню хворих на склерому, хірургічного лікування хворих на отосклероз, рак гортані. До викладацького складу входили: ас. кмн О.О. Мацієвська, автор 15 наукових праць по опікам та стенозам стравоходу, склеромі, сторонніх тілах стравоходу; ас.кмн В.С. Худобець автор 33 наукових праць по морфології та гістології м'язів гортані, запаленню біляносових порожнин носа, радіоізотопній діагностиці і лікуванню радіоактивним кобальтом злоякісних пухлин носа та біляносових пазух; доц. кмн В.С. Бондаренко опублікував 20 наукових праць по обміну мікроелементів у хворих на склерому, лікуванню їх радоно-вуглекислими водами курорту Хмільник; кмн О.С.Судома автор 8 наукових праць по водно-сольовому обміну у хворих на склерому; доц. кмн В.В. Гардига автор 70 наукових праць по лікуванню хворих на рак гортані, по реконструктивним пластичним операціям на вусі та гортані. Доц. кмн В.І. Пеньковий автор 68 наукових праць по лікуванню хворих на склерому, риногенним орбітальним ускладненням у дітей. Доц. кмн Барциховський автор 105 наукових праць, 2 винаходів, 42-рацпропозицій присвячених вивченню впливу навколишнього середовища, спадковості на виникнення алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів і склероми, а також вивченню імуногенетичних і імунологічних особливостей та імунокоррекції захворювань дихальних шляхів і склероми.
З 2002 року кафедру очолив професор В.В. Кіщук. Захистив докторську дисертацію по тонзилярній проблемі. Автор 164 наукових праць . Кафедра займається удосконаленням методів діагностики та консервативного лікування хворих на хронічний тонзиліт, склерому, мікрохірургічні втручання при патології вуха, біляносових порожнин, гортані, пластичними операціями.
На сьогоднышный день на кафедрі працюють: доц. А.І. Барціховський, доц. І.В. Дмитренко, доц. К.А. Лобко, доц. Бондарчук О.Д., доц. Грицун Я.П., ас. Існюк А.С., ас. Лобко А.Д. За період з 2002 року по сьогоднішній день до педагогічного штату кафедри входили: ас. Рауцкіс П.А., ас. Скічко С.В., ас. Шамрай С.О., ас. Максимчук В.В.
Представники кафедри виступають з доповідями на з’їздах, конференціях ЛОР товариства, публікують свої роботи в журналах, монографіях в періодичній пресі. Працівники кафедри приймають активну роботу в обласному товаристві ЛОР лікарів, а проф. В.В. Кіщук є його головою.
Велика увага приділяється підготовці спеціалістів ЛОР для Подільського краю. Свідченням цього є той факт, що із 128 отоларингологів, які працюють в Вінницькій області 118 колишні гуртківці ЛОР кафедри. З 1970 року кафедра організовує та контролює навчання лікарів інтернів на базах Вінницької, Хмельницької та Житомирської областей. На кафедрі постійно здійснюється навчання клінічних ординаторів, аспірантів, магістрів, інтернів. Клінічну ординатуру закінчило 76 отоларингологів.
З кожним роком поліпшується матеріальна база кафедри: було придбано сучасну ендоскопічну стійку для назальних ендоскопічних хірургічних втручань та сучасний мікроскоп для оперативних втручань на вусі та гортані, у клініці виконуються всі сучасні хірургічні втручання на ЛОР органах, з перевищенням хірургічної активності в 80%. На базі кафедри пройшли первинну спеціалізацію 130 лікарів. Проходять навчання інтерни з ЛОР хвороб Вінницької, Хмельницької, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Львівської, Рівненської областей, по циклам навчаються сімейні лікарі, лікарі швидкої допомоги.
На базі кафедри проведені дві міжреспубліканські конференції з проблем склероми і всеукраїнська конференція ЛОР товариства. Кафедра ЛОР постійно підтримує тісний зв'язок з органами охорони здоров'я.
Штат кафедри
Кіщук Василь Васильович
завідувач кафедри, професор, д.м.н.
З 1976 по 1977 роки навчався в інтернатурі по оториноларингології на базі ЛОР відділення Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова.
З 1980 по 1982 рр. Кіщук В.В. продовжив навчання у клінічній ординатурі на кафедрі ЛОР хвороб Вінницького медичного інституту.
Протягом 1982 - 1984 років працював асистентом кафедри ЛОР-хвороб Вінницького медичного інституту.
З 1984 року призначений на посаду завідувача ЛОР відділення обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова, яку обіймав більше 20 років.
З 1984 року головний отоларинголог обласного управління охорони здоров'я. Член Правління Українського наукового медичного товариства отоларингологів. Голова Правління Вінницького обласного товариства отоларингологів.
З 1994 року навчався в заочній аспірантурі в Київському науково-дослідному інституті оториноларингології ім. О.С. Коломійченка, яку достроково закінчив в 1996 році, захистивши кандидатську дисертацію на тему: «Обгрунтування та ефективність консервативної терапії хворих на хронічний тонзиліт електромагнітним полем та тімічними імуномодуляторами».
У 1998 р. за вагомий внесок у розвиток медичної науки і впровадження в клінічну практику нових хірургічних технологій В.В. Кіщуку присвоєно звання "Заслужений лікар України".
В 2001 році захистив докторську дисертацію на тему: «Клініко-імунологічні підходи до оцінки функціонального стану піднебінних мигдаликів для діагностики та лікування хворих на хронічний тонзиліт».
З 2002 року призначений наказом ректора ВНМУ ім. М.І.Пирогова Василь Васильович Кіщук завідувачем кафедри ЛОР-хвороб, якою керує і по цей час.
В 2004 році Василю Васильовичу Кіщуку присвоєно вчене звання професора кафедри оториноларингології Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова.
Дмитренко Ігор Васильович
завуч кафедри, доцент, к.м.н
З 1991 по 1992 рр. працював рентген-лаборантом в Гайсинській ЦРЛ.
З 1992 по 1998 рр. навчався у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова на факультеті "Лікувальна справа".
З вересня 1998 по лютий 2000 р.р. проходив інтернатуру за спеціальністю «Оториноларингологія» на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова. В 2000 році отримав сертифікат «Лікаря оториноларинголога».
З 2000 по 2002 рік навчався в клінічній ординатурі при кафедрі ЛОР хвороб ВНМУ ім. М.І.Пирогова.
З 2002 по 2008 рр. працював лікарем-оториноларингологом у військово-медичному центрі центрального регіону.
З 2003 року працював асистентом кафедри ЛОР хвороб Вінницького національного медичного університету ім.М.І.Пирогова.
У 2008 році отримав вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю "Оториноларингологія".
У 2010 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Комплексне патогенетичне лікування хворих на склерому із застосуванням радонової води та тіотриазоліну».
З 2008 року виконує обов’язки завідуючого учбовою частиною кафедри ЛОР хвороб. З 2012 року працює доцентом кафедри ЛОР-хвороб.
Бондарчук Олександр Дмитрович
доцент, к.м.н.
Пройшов інтернатуру по оториноларингології на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова в 2005 р.
Рішенням вченої ради від 20.01.2006 року на підставі захисту магістерської наукової роботи Бондарчуку О.Д. було присвоєно кваліфікаційний ступінь магістра медицини за спеціальністю 14.01.19 – оториноларингологія.
В 2010 році захистив дисертаційну роботу і отримав звання кандидата медичних наук.
На конкурсній основі в 2005 році вступив на клінічну ординатуру по оториноларингології, яку в 2007 році закінчив.
З 01.08.2005 по теперішній час працює лікарем в ЛОР відділенні ВОКЛ ім. М.І. Пирогова.
З 2010 року працює асистентом кафедри ЛОР-хвороб.
3 2014 р. – головний позаштатний ЛОР-спеціаліст Департаменту охорони здоров'я та курортів у Вінницькій області.
З 2016р на підставі рішення вченої ради працює на посаді доцента кафедри оториноларингології ВНМУ ім. М.І. Пирогова
Барціховський Андрій Ігорович
доцент, к.м.н.
Барціховський А.І. – співавтор 212 наукових та науково-методичних праць, ним зареєстровано 2 винаходи та 3 патенти України на корисну модель, 56 раціоналізаторських пропозицій. Разом з доцентом кафедри Гардигою В.В. видано навчальний посібний «Пропедевтика оториноларингології» українською і російською мовами. Під його керівництвом підготовлено і захищено 6 магістерських робіт, в тому числі 2-х англійською мовою.
Лобко Катерина Анатоліївна
доцент, к.м.н.
З вересня 2007 року працює на посаді асистента кафедри ЛОР-хвороб.
З 2015 року працює на посаді доцента кафедри ЛОР-хвороб.
Грицун Ярослав Петрович
доцент
Існюк Андрій Сергійович
асистент
З 2017 року працює асистентом кафедри ЛОР хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова.
Новини
АЛГОРИТМ ПІДГОТОВКИ ТА СКЛАДАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙНОГО ЗАЛІКУ НА КАФЕДРІ ЛОР-ХВОРОБ
1. Форма одягу студента ЗВО: медичний халат, хірургічні штани, шапочка, маска, змінне взуття.
2. Реєстрація на перескладання диференційного заліку попередньо здійснюється на сайті в Teams . Хто, з технічних причин, не мав такої можливості, реєструються у лаборанта кафедри і складають диференційний залік в кінці списку.
3. Студент ЗВО приходить не пізніше як за 15хв. до початку диференційного заліку для підбору журналів обліку успішності студентів.
4. В учбову кімнату студент ЗВО заходить з ручкою та чистим аркушем паперу.
Вишиванка – це не лише елемент одягу, а символ нашої національної гідності та єдності. На теренах сучасної України вишивка існує віддавна, щонайменше з часів Київської Русі. Вона переплітає в собі вікові традиції, символіку та історію нашого народу. Вишиванка – код нашого народу, нескорений живий дух, сповнений культурної багатогранності української нації. Нехай кожен, хто носить вишиванку відчуває в собі силу ідентичності та приналежності до великої української родини!!!
Відпрацювання пропущених занять та «2» проводитиметься на кафедрі ЛОР-хвороб у свого викладача.
Доцент Дмитренко І.В. – (Microsoft teams uo1fae8) щоденно з 10.00 до 13.00 год.
Доцент Барціховський А.І. –(Microsoft teams i38sog4) щоденно о 12.00 год.
Доцент Лобко К.А - (Microsoft teams uaq1o7v) щоденно з 09.00 до 10.00 год.
Доцент Бондарчук О.Д. – (Microsoft teams lqajvpc) щоденно з 10.00 до 12.00 год.
Асистент Існюк А.С. - (Microsoft teams hdodfpb) щоденно з 10.00 до 12.00 год.
Перескладання диференційного заліку з ЛОР-хвороб буде проводитись в онлайн режимі 25.09.2020 р з 14.00 до 16.00 години на платформі Microsoft Teams (код кімнати: xmqtz1u).
Перескладання прийматиметься у студентів за наявності якісного аудіо-відео зв’язку, що зареєструвались до 13.30 год.
Перескладання диференційного заліку з ЛОР-хвороб буде проводитись в онлайн режимі 25.09.2020 р з 14.00 до 16.00 години на платформі Microsoft Teams (код кімнати: xmqtz1u).
Перескладання прийматиметься у студентів за наявності якісного аудіо-відео зв’язку, що зареєструвались до 13.30 год.
Перескладання диференційного заліку з ЛОР-хвороб буде проводитись в онлайн режимі 25.09.2020 р з 14.00 до 16.00 години на платформі Microsoft Teams (код кімнати: xmqtz1u).
Перескладання прийматиметься у студентів за наявності якісного аудіо-відео зв’язку, що зареєструвались до 13.30 год.
Отработка пропущенных занятий и «2» будет проводиться на кафедре ЛОР-болезней в онлайн режиме дважды в неделю на платформе Microsoft Teams у своего преподавателя.
(Расписание и коды комнат размещаются внизу).
Доцент Дмитренко И.В. - uo1fae8 вторник и четверг 3-4 пары
Доцент Барциховський А.И. - i38sog4 вторник и четверг 3-4 пары
Доцент Лобко К.А - uaq1o7v вторник и четверг 3-4 пары
Доцент Бондарчук А.Д. - lqajvpc вторник и четверг 3-4 пары
Ассистент Грицун Я.П. - jsx5byd понедельник и среду 3-4 пары
Ассистент Иснюк А.С. - hdodfpb понедельник и среду 3-4 пары
Ассистент Скичко С.В. - 2kolza6 среды и пятницы 5 пары
Ассистент Максимчук В.В. - afp0he6 понедельник и среду 3-4 пары
Ассистент Рауцкис П.А. -exk95zq понедельник и вторник 3-4 пары
Відпрацювання пропущених занять та «2» проводитиметься на кафедрі ЛОР-хвороб в онлайн режимі двічі на тиждень на платформі Microsoft Teams у свого викладача.
(розклад та коди кімнат розміщуються внизу).
Доцент Дмитренко І.В. - uo1fae8 вівторок та четвер 4-5 пари
Доцент Барціховський А.І. - i38sog4 вівторок та четвер 3-4 пари
Доцент Лобко К.А - uaq1o7v вівторок та четвер 3-4 пари
Доцент Бондарчук О.Д. - lqajvpc вівторок та четвер 3-4 пари
Асистент Грицун Я.П. - jsx5byd понеділок та середа 3-4 пари
Асистент Існюк А.С. - hdodfpb понеділок та середа 3-4 пари
Асистент Скічко С.В. - 2kolza6 середа та п’ятниця 5 пари
Асистент Максимчук В.В. - afp0he6 понеділок та середа 3-4 пари
Асистент Рауцкіс П.А. -exk95zq понеділок та вівторок 3-4 пари
Перескладання диференційного заліку з ЛОР-хвороб буде проводитись в онлайн режимі 09.09.2020р з 15.00 до 17.00 год. Microsoft teams код кімнати : xmqtz1u
Перескладання прийматиметься у студентів, що зареєструються до 14.30 год.