Історія кафедри
“Майбутнє належить медицині попереджувальній”
М.І.Пирогов
“Фунт профілактики переважає пуди лікування”
М.Мудров
“Чим далі просувається наука у вивченні причин хвороб, тим більш актуальним стає те загальне положення, що попередити розвиток хвороб значно легше, аніж лікувати їх”
І.Мечников
“Гігієна повинна зробити розвиток людського організму найбільш досконалим, життя найбільш сильним, а її угасання – найбільш віддаленим”
Є.Паркс
“А все ж таки, все ж таки майбутнє належить нам – гігієні”
О.Г.Марзеєв
Кафедра загальної гігієни та екології Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова організована у 1934 році. Саме у цей час на базі існуючих протягом попередніх років фармацевтичного інституту (1921–1930 рр.), заочного медичного інституту – філіалу Всеукраїнського інституту заочної медичної освіти (1930–1932 рр.), вечірнього виробничого медичного інституту (1932–1934 рр.) та, що надзвичайно цікаво, науково-дослідного інституту сільської гігієни (1932–1934 рр.) був відкритий стаціонарний Вінницький державний медичний інститут з викладанням на лікувально-профілактичному та фармацевтичному факультетах. Причому визначальну роль у цій події відіграв один із фундаторів вітчизняної гігієнічної науки Л.І.Медведь, згодом академік та міністр охорони здоров’я України, який декілька років керував вечірнім виробничим медичним інститутом.
Л.І. Медведь
Академік Л.І.Медведь під час проведення Республіканської наукової конференції “Деякі питання впливу пестицидів на організм” у Вінницькому медичному інституті ім. М.І.Пирогова
Завідувати кафедрою був запрошений старший державний санітарний інспектор Вінницької області Л.І.Шойхет. На той час штат кафедри налічував лише 3 чоловіка: завідувач кафедри та 2 асистенти: А.Т.Данильченко і М.Б.Білага.
З 1937 р. по 1940 р. обов’язки завідувача кафедри виконувала асистент В.І.Буховець.
В.І. Буховець
В 1940 р. кафедру очолив професор Г.С.Ган.
Г.С. Ган
Після звільнення Вінницької області військами Радянської Армії від німецько-фашистських військ обов’язки завідувача кафедри знов тимчасово виконувала асистент В.І.Буховець.
З кінця 1944 р. по 1946 р. кафедру очолював професор О.Ф.Стояновський.
О.Ф. Стояновський
Протягом кількох місяців 1946 р. кафедрою керував доцент Ф.І.Суботін.
Ф.І. Суботін
З листопада 1946 р. по 1950 р. кафедрою знов завідував професор Г.С.Ган.
Кафедра загальної гігієни, 1947 рік
нижній ряд, зліва направо: В.І.Буховець, Г.С.Ган, Н.К.Вальчук, М.Б.Білага;
верхній ряд, зліва направо: Є.Р.Скрипнік, Є.Б.Інфангер, Д.М.Примак
З 1950 р. по 1952 р. обов’язки завідувача кафедри тимчасово виконували доценти С.Ф.Заноздра, М.П.Сергий та І.М. Ерман.
З 1952 р. по 1960 р. кафедру очолював видатний гігієніст сучасності, один з фундаторів вітчизняної гігієнічної науки професор Р.Д.Габович.
Р.Д. Габович
З 1960 р. по 1961 р. обов’язки завідувача кафедри виконувала доцент Н.К.Вальчук.
Н.К. Вальчук
З 1961 р. по 1991 р. кафедрою керував професор Д.Г.Дев’ятка.
Д.Г. Дев’ятка
З 1991 р. по 1993 р. кафедру очолював доцент Г.П.Марченко.
Г.П. Марченко
З 1993 р. по теперішній час кафедру очолює доктор медичних наук, професор І.В.Сергета.
І.В. Сергета
Спочатку кафедра була розміщена у малопристосованих приміщеннях на базі Вінницької обласної клінічної лікарні, в 1940 році була переведена у морфологічний корпус, де декілька разів змінювала місце свого розташування, та зараз розміщується на базі навчального корпусу №2 медичного університету.
Впродовж перших років існування кафедри, а також у післявоєнний час до числа основних напрямків її діяльності слід було віднести: формування викладацького складу, оснащення кафедри лабораторним обладнанням, науковою апаратурою та приладами, ефективну організацію навчального процесу тощо. Велику увагу приділяли співробітники кафедри і виконанню науково-дослідної роботи.
Кафедра загальної гігієни, 1968 рік
нижній ряд, зліва направо: В.І.Буховець, Д.Г.Дев’ятка, Н.К.Вальчук, Л.Л.Царюк;
верхній ряд, зліва направо: В.К.Куксєнкова, Є.К.Бакуліна, Т.Н.Домбровська,
М.А.Бондар, Г.Г.Болтак
Так, у ці роки були проведені широкі дослідження щодо гігієнічної оцінки якості підземних вод і відкритих водоймищ Вінницької області – основних джерел водопостачання її населення. На підставі вивчення санітарного режиму р. Південний Буг на ділянці від її верхів’їв до м. Вінниці (А.Т.Данільченко, Г.С.Ган, В.Д.Буховець, В.К.Бондар) було розроблено проект зони санітарного нагляду Вінницького водогону (Г.С.Ган, М.Ф.Позняк), оцінено стан сільського водопостачання у Вінницькому, Хмельникському, Могилів-Подільському, Шаргородському та Крижопільському районах області (В.І.Буховець, Л.М.Лопатюк, Б.Г.Іванов), визначено особливості впливу стічних вод на склад річкової води у межах обласного центру (Г.С.Ган, Р.А.Шрабштейн, В.Д.Буховець, О.Н.Гейнеман) та створено проекти зон санітарної охорони міст Могилів-Подільський, Жмеринка та Бар (Г.С.Ган, М.Ф.Позняк).
Особливе місце у структурі наукових досліджень з питань гігієни водопостачання зайняли роботи з проблем визначення особливостей впливу фтору на організм людини (Р.Д.Габович, В.І.Буховець, Н.А.Ермакова), які послужили підставою для видання монографії “Фтор у природі та його гігієнічне значення” (Р.Д.Габович, 1957), а також роботи щодо вивчення особливостей вмісту у підземних водах та рослинних продуктах місцевого виробництва деяких мікроелементів (I, Br, Co, Mn, Cu), які суттєво доповнили існуючі дані щодо хімічного складу харчових продуктів та надали можливість створити передумови до оптимізації місцевого водопостачання (Д.Г.Дев’ятка, Н.К.Вальчук).
Протягом багатьох років проводились наукові дослідження, спрямовані на гігієнічну оцінку мінеральних вод курорту Хмельника, які дозволили визначити вміст у структурі мінеральних вод органічних і радіоактивних речовин та обґрунтувати рекомендації щодо їх транспортування та використання за межами курортної зони (Г.С.Ган, Р.Д.Габович, Д.Г.Дев’ятка, В.І.Буховець, М.А.Новицький, М.В.Піневич).
Кафедра загальної гігієни із студентами-гуртківцями, 1971 рік
нижній ряд, зліва направо: Н.М.Фещук, Д.Г.Дев’ятка, В.І.Буховець,
О.В.Яцина, В.Г.Макац
Зрештою, плідна наукова діяльність дозволила науковцям кафедри на підставі здійснення гігієнічного нормування розробити гранично допустимі концентрації для 18 хімічних речовин, що знаходяться у воді водоймищ (Д.Г.Дев’ятка, В.І.Буховець, О.В.Яцина, Л.Л. Царюк, Л.І.Краснова).
Ще одним важливим напрямком досліджень був комплекс наукових робіт, спрямованих на вивчення санітарного стану ґрунту м. Вінниці та ступеня ураження її населення геогельмінтозами, визначення заходів, які сприяють широкому та всебічному оздоровленню ґрунтових ресурсів та запобіганню виникненню глисних інвазій (Н.К.Буховець, Н.К.Вальчук).
Кафедра загальної гігієни, 1974 рік нижній ряд, зліва направо: Є.К.Бакуліна, В.Г.Макац, Л.Л.Царюк, Д.Г.Дев’ятка, М.Г.Криловська, Л.І.Краснова; верхній ряд, зліва направо: Л.М.Стрілецька, Н.Т.Мозгальова, Т.Т.Постоловська, Н.М.Фещук, О.В.Яцина, М.А.Бондар, О.Г.Королик
Під час оцінки умов праці та побуту сільських механізаторів, передусім трактористів та причіпників, був розроблений і науково-обґрунтований комплекс заходів санітарно-технічного, організаційного та лікувально-профілактичного змісту (Р.Д.Габович, Н.К.Вальчук), який відображений у монографії “Санітарне та лікувально-профілактичне обслуговування працівників МТС” (Р.Д.Габович, 1957).
Суттєве місце у наукових дослідженнях кафедри займали роботи з гігієнічної оцінки умов праці на цукрових заводах (М.Б.Білага, Р.Д.Габович, Н.К.Вальчук), які стали основою розділу “Гігієна праці у цукровому виробництві” в трьохтомному керівництві з гігієни праці (Р.Д.Габович, М.Б.Білага, 1961) та монографії “Медико-санітарне обслуговування працівників цукрової промисловості” (М.Б.Білага, 1963).
Велика увага приділялась вивченню особливостей організації праці на Вінницькому хімічному комбінаті з метою їх гігієнічної регламентації та адекватного оздоровлення умов безпосереднього здійснення трудової діяльності працівників (Б.С.Бакалейников, М.Б.Білага, Р.Д.Габович, Л.Л.Царюк), а також питанням гігієнічної оцінки виробничого процесу на промислових підприємствах обласного центру різного профілю (Л.Л.Царюк, Л.І.Краснова, О.В.Яцина).
Протягом понад двадцяти років на кафедрі проводились роботи з вивчення особливостей впливу на організм людини пестицидів, які створювались і підлягали токсикометричній оцінці та гігієнічній регламентації (Б.Г.Іванов, І.В.Заботіна, Д.Г.Дев’ятка, Л.Л.Царюк), визначення простих та доступних методик їх кількісного визначення тощо (Б.Г.Іванов, С.Є.Буркат).
Саме в цей час в серії видань “Медична бібліотечка колгоспника”, започаткованих видавництвом “Здоров’я”, побачили світ видання “Гігієна праці буряківників” (Білага М.Б., Марцинковський Л.Г., Марченко Г.П.) та “Гігієна праці при переробці молока”.
Тривалий час кафедра була однією з найбільш визнаних в Україні у плані вивчення впливу на організм людини природного ультрафіолетового випромінювання, результати якого дозволили визначити той факт, що в умовах ультрафіолетової недостатності в організмі людини реєструються досить серйозні зрушення, насамперед, з боку показників його реактивності, відбуваються зміни у білкових фракціях крові, зменшується вміст вітамінів у крові тощо, ще більш негативний вплив справляє тривала дія на організм надмірних доз ультрафіолетової радіації, особливо у тому разі, якщо вона поєднана зі впливом інших ксенобіотиків (Д.Г.Дев’ятка, Т.Т.Постоловьска, О.В.Яцина, Л.І.Краснова).
Кафедра загальної гігієни, 1980 рік.
зліва направо: Л.І.Краснова, Т.М.Малашнюк, Л.М.Стрілецька, Л.Л.Царюк, Н.Т.Мозгальова, Д.Г.Дев’ятка, Є.К.Бакуліна, Т.Т.Постоловьска, Н.М.Фещук, О.Г.Королик, М.А.Бондар, Г.П.Марченко, О.В.Яцина
Протягом останніх років пріоритетними напрямками наукових досліджень співробітників кафедри стали актуальні питання гігієни дітей, підлітків та молоді, оптимізації адаптаційного процесу, психогігієни, психофізіології та хроногігієни.
Так, на підставі вивчення особливостей стану здоров’я та умов навчання розроблені стандарти фізичного розвитку для сільських школярів Вінницької області (Н.М.Фещук), науково обґрунтована програма медико-профілактичної оптимізації адаптації, діагностики, прогнозування і корекції професійної придатності вітчизняних та іноземних студентів, які навчаються в умовах Подільського етно-територіального регіону України (Г.П.Марченко, І.В.Сергета, Л.І.Григорчук, О.П.Молчанова).
Вагоме місце у структурі наукових досліджень зайняв комплекс робіт з питань розроблення та обґрунтування комплексної програми раціональної організації вільного часу сучасних учнів, який став основою монографії “Організації вільного часу та здоров’я школярів” (І.В.Сергета, В.Г.Бардов, 1997), що була удостоєна премії АМН України у галузі профілактичної медицини.
На підставі проведення гігієнічних, психофізіологічних та психолого-педагогічних досліджень здійснена гігієнічна регламентація діяльності користувача персонального комп’ютера (І.В.Сергета, Л.І.Краснова, Т.Т.Постоловська, О.В.Яцина, Н.М.Фещук), основні результати якої відображені у монографії “Гігієна та охорона праці користувача ЕОМ” (І.В.Сергета, В.Г.Бардов, М.П.Олійник, 1999).
Науковцями кафедри вивчені гігієнічні аспекти професійної адаптації студентів до умов навчання у вищих медичних навчальних закладах та визначені шляхи її оптимізації, розроблені підходи до діагностики, прогнозування та корекції професійної придатності дівчат і юнаків, які здобувають медичний фах (І.В.Сергета, Л.І.Григорчук, О.П.Молчанова), науково обґрунтовані гігієнічні основи корекції функціонального стану організму підлітків, що страждають на хронічні соматичні захворювання (І.В.Сергета, А.Ю.Абунада), гігієнічно обґрунтована комплексна програма оптимізації навчальної діяльності учнів молодшого шкільного віку у школі-ліцеї (І.В.Сергета, М.А.Редчіц), здійснена гігієнічна оцінка факторів ризику та визначені прогностичні критерії поширення захворювань, що передаються статевим шляхом серед молоді (І.В.Сергета, Т.В.Шевчук), науково обґрунтовані гігієнічні принципи корекції зрушень у функціональному стані органу зору у підлітків 14-16 років в умовах сучасних інформаційних навантажень (І.В.Сергета, Н.В.Малачкова) тощо.
Сьогодні в центрі наукових досліджень працівників кафедри наукове обґрунтування гігієнічних принципів профілактики донозологічних порушень у стані психічного здоров’я підлітків 15–17 років, гігієнічних основ професійної орієнтації підлітків та молоді, методів раціональної організації навчальної та позашкільної діяльності учнів, що навчаються за програмою “школа - вищий навчальний заклад”, інтегральних критеріїв гігієнічної оцінки функціонального стану організму дівчат та юнаків, біоритмологічних принципів раціональної організації діяльності студентів, заходів щодо запобігання хронічної втоми учнів середнього та старшого шкільного віку, формування індивідуальної концепції здоров’я підлітків 13-16 років, а також вивчення гігієнічних аспектів впливу чинників внутрішньошкільного середовища на стан здоров’я дітей, підлітків та молоді.
Нині на кафедрі працюють: професор І.В.Сергета; доценти: Л.І.Краснова, О.Ю. Браткова, Л.М. Ваколюк, О.В.Яцина, С.О.Латанюк, М.А.Редчіц, Т.В.Шевчук, О.Б. Дударенко, О.Є. Александрова, О.П. Мостова, О.В. Дяуова, І.І. Мотрук; старші викладачі Н.М.Фещук, Р.В. Теклюк; асистенти: Т.І.Гончарук, Н.Ю.Лукіна, І.Л. Дреженкова, Н.В. Стоян, Т.В. Тисевич, Л.О. Процюк, О.Ю. Панчук, старші лаборанти: А.О.Бондар, А.В. Воловик, Н.В. Ярова; лаборанти: Л.М.Стрілецька, Н.Г. Щенсна, Ю.Ю.Бондар.
За останні 25 років захищено 4 докторські (І.В. Сергета, О.П. Мостова, В.В. Родінкова, О.Ю. Панчук) та 21 кандидатська (Л.І. Краснова, І.В. Стемпен, Л.І. Григорчук, А.Ю. Абунада, О.П. Молчанова, М.А. Редчіц, Т.В. Шевчук, Н.В. Малачкова, В.М. Махнюк, М.М. Шинкарук-Диковицька, Т.Г. Редько, К.А. Зайцева, О.Ю. Браткова, Б.Р. Боровський. О.Є. Александрова, О.Л. Черепаха, Н.І. Осадчук, О.Б. Дударенко, О.В. Височанський, І.Л. Дреженкова, Н.В. Стоян) дисертацій. Нині здійснюється підготовка 1 докторськоъ та 3 кандидатських дисертації.
Співробітниками кафедри виконано 5 планових та 1 господарчо-договірна роботи, виконується ще 2 комплексних наукових дослідження. Підготовлено проект Державних санітарних правил і норм, видано 8 методичних рекомендації, 33 інформаційних листи, 9 галузевих нововведеннь з різних проблем сучасної гігієни.
Наукова діяльність тісно пов’язана з плідною навчально-методичною діяльність. Лише за останні 7 років співробітниками кафедри випущені 11 підручників та 21 навчальний посібник, які рекомендовані для використання у практичній діяльності медичних вищих закладів освіти України.
Зроблено багато, але головні досягнення, незаперечно, ще попереду.
Контактна інформація:
Еmail кафедри: hygiene@vnmu.udu.ua
Телефон кафедри: (0432) 67-29-54
Адреса кафедри: вул. Стуса, буд. 2
Штат кафедри
Сергета Ігор Володимирович
завідувач кафедри загальної гігієни та екології, доктор медичних наук, професор
Протягом 1989–1991 років навчався в заочній аспірантурі кафедри гігієни дітей і підлітків Центрального інституту удосконалення лікарів, яку достроково закінчив у жовтні 1991 року, захистивши дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: “Гігієнічне обґрунтування навчально-тренувального режиму, що сприяє активному формуванню професійно-значущих функцій школярів” (на прикладі професії “оператор ЕОМ”)”. У 1994 році присвоєно вчене звання доцента.
У жовтні 1996 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему: “Гігієнічні основи комплексної системи оптимізації вільного часу підлітків”. У квітні 2001 року присвоєно вчене звання професора.
Є автором 1060 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі 14 монографій, 14 підручників, 56 навчальних посібників, 11 навчальних програм, 13 патентів, 12 методичних рекомендацій, 30 інформаційних листів та 9 галузевих нововведень. Має один із найвищих в країні індекс Хірша (27) та i10-индекс (31) за рубрикою Google Scholal: Медицина Public Health.
Підготував 4 докторів та 19 кандидатів медичних і біологічних наук. В теперішній час здійснює керівництво підготовкою 3 аспірантів і здобувачів.
У 2015 році пройшов тематичне удосконалення “Питання гігієни харчування в сучасних умовах” на базі Національної медичної академіїпіслядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, в 2021 році – науково-педагогічне стажування “Інноваційні стратегії розвитку медичної освіти в Україні та країнах ЄС” на базі Люблінського медичного університету (м. Люблін, Республіка Польща). У 2020 році пройшов конкурс та обраний до складу учасників міжнародного проекту Американських Рад “Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти” (Academic Integrity and Quality Initiative – Academic IQ), якій успішно закінчив, отримавши відповідний сертифікат у 2022 році. З 2022 року – член робочої групи з реалізації проекту “Universities-Communities: Strengthening Cooperation” (UNICOM) з розвитку потенціалу вищої освіти за програмою ERASMUS-EDU-2022-CBHE за підтримки Європейського Союзу.
Є членом редакційних колегій і редакційних рад журналів: "Довкілля та здоров'я", “Public Health Journal”, “Вiomedical and biosocial anthropology", “Актуальні проблеми транспортної медицини: навколишнє середовище; професійне здоров’я; патологія”, “Вісник Вінницького національного медичного університету”, “Педагогіка безпеки”, “Вісник гігієни та епідеміології” (2004-2014 рр.) та збірників наукових праць: “Гігієна населених місць” і “Актуальні проблеми профілактичної медицини”. З 2002 по 2005 роки – голова методичної ради університету з медико-теоретичних дисциплін. З 2004 по 2009 роки – проректор з наукової роботи Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. Протягом 2006–2007 років був членом координаційної науково-методичної ради з питань післядипломної освіти МОЗ України.
Є членом вченої ради університету, вченої ради медичних факультетів № 1 і № 2, ради університету по роботі з іноземними студентами, Експертно-координаційної ради НАМН України з питань реалізації завдань і заходів Державної цільової соціальної програми “Молодь України” на 2009-2015 та 2016-2020 роки, обласної міжвідомчої робочої групи щодо профілактики неінфекційних захворювань Вінницької обласної державної адміністрації, атестаційної комісії Департаменту охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації, Президії наукового товариства гігієністів України та ГО “Українська Асоціація громадського здоров’я”, бюро Колегії психофізіологів Національної медичної палати України, вченим секретарем Міжнародної академії інтегративної антропології.
Протягом 2004-2010 років Сергета І. В. був членом експертної ради ВАК України з профілактичної медицини, впродовж 2014-2015 років – членом експертної ради ДАК МОН України з профілактичної медицини. Протягом 2002-2004 років та з травня 2011 року до грудня 2021 року був членом спеціалізованої вченої ради з захисту докторських та кандидатських дисертацій Д 26.604.01 при ДУ “Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМН України”, з 2018 року до грудня 2021 року – членом спеціалізованої вченої ради з захисту докторських та кандидатських дисертацій Д 26.003.01 при Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця МОЗ України, з 2003 року по 2014 рік – членом спеціалізованої вченої ради з захисту докторських та кандидатських дисертацій Д 05.600.02 при Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова. З груднія 2022 року є членом постійно-діючої спеціалізованої вченої ради з присудження наукового ступеня доктора наук Д 26.003.01 при Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця МОЗ України. З лютого 2023 року є членом постійно-діючої спеціалізованої вченої ради з присудження наукового ступеня доктора наук Д 26.604.01 при ДУ “Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМН України” Протягом 2021-2022 років був головою 3 разових спеціалізованих рад та офіційним опонентом 2 разових спеціалізованих рад з присудження ступеня доктора філософії (PhD).
За активну наукову та навчальну діяльність має подяки Прем'єр-міністра України та Голови ВАК України, нагороджений Почесними грамотами МОЗ України, Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради, удостоєний премії НАМН України у галузі профілактичної медицини за монографію: “Організація вільного часу та здоров’я школярів”.
Ваколюк Лариса Миколаївна
доцент кафедри загальної гігієни та екології, кандидат медичних наук, доцент
В квітні 2002 року в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМИ України захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: “Функціональний стан гіпофізарно-тиреоїдної системи та корекція його порушень в комплексній реабілітації передчасно народжених дітей в неонатальному періоді”.
Має 35 опублікованих наукових робіт. Розроблені та впроваджені у практику органів охорони здоров’я кількох областей 2 раціоналізаторські пропозиції: “Спосіб ранньої діагностики транзиторного гіпотиреозу у недоношених немовлят в неонатальному періоді” та “Спосіб корекції транзиторного гіпотиреозу у недоношених новонароджених”.
На посаді асистента кафедри загальної гігієни працює з вересня 2005 року. З травня 2015 працює на посаді доцента кафедри. Проводить практичні та підсумкові заняття на 3-му курсі медичного, 2 стоматологічного та 3-му курсі фармацевтичного факультетів. Викладає циклові заняття на 6 курсі медичного та педіатричного факультетів. Читає лекції для 3 курсу медичного факультету “Гігієна та екологія”,для 2 курсу стоматологічного факультету "Гігієна та екологія", лекції для 2 стоматологічного та 3 медичного курсів з предмету "Біоетика та біобезпека".
Браткова Ольга Юріївна
доцент кафедри загальної гігієни та екології, завідувач навчальної частини кафедри, кандидат медичних наук, доцент
В 2004 році пройшла післядипломний атестаційний цикл за спеціальністю “Лабораторні методи дослідження фізичних та хімічних факторів навколишнього середовища”. З 2004 по 2005 роки працювала в санітарно-гігієнічній лабораторії Вінницької обласної санітарно-епідеміологічної станції.
В грудні 2005 року вступила до аспірантури з фаху “Гігієна та професійна патологія”, яку успішно закінчила у 2008 році. У 2009 році захистила кандидатську дисертацію на тему “Гігієнічні принципи профілактики донозологічних порушень психічного здоров’я підлітків 15 – 17 років”.
З 2012 року працює на посаді доцента кафедри.
Краснова Людмила Іванівна
доцент кафедри загальної гігієни та екології, кандидат медичних наук, доцент
З 1997 року по теперішній час працює на посаді доцента кафедри загальної гігієни та екології, з 2000 року є завідувачем навчальної частини кафедри.
У 1994 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидат медичних наук на тему: “Гігієнічна оцінка неспецифічної реактивності організму при переопроміненні ультрафіолетовим випромінюванням”.
Неодноразово приймала участь у виконанні планових наукових робіт кафедри з проблем вивчення особливостей впливу факторів навколишнього середовища на здоров’я людини та проведення гігієнічного нормування хімічних речовин у водних об’єктах.
Є автором та співавтором 96 наукових праць, 3 раціоналізаторських пропозицій та 1 методичних рекомендацій
Латанюк Станіслав Олександрович
доцент кафедри загальної гігієни та екології,, кандидат медичних наук, доцент
З 1972 по 1980 роки працював санітарним лікарем у Вінницькій обласній санітарно-епідеміологічній станції. З 1980 по 1991 роки — науковим співробітником в Українському державному науково-дослідному інституті експертизи працездатності та реабілітації інвалідів.
В 1990 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: “Фізіолого-гігієнічна регламентація праці жінок-буряководів працездатного та пенсійного віку”.
З 1991 року працює у Вінницькому медичному інституті ім. М.І. Пирогова, спочатку асистентом кафедри загальної гігієни та екології, в 2001 році обраний на посаду доцента кафедри.
Редчіц Микола Анатолійович
доцент кафедри загальної гігієни та екології, кандидат медичних наук, доцент
З 1997 року працює у Вінницькому національному медичному університеті ім. І.М.Пирогова, спочатку на посаді молодшого наукового співробітника науково-дослідного сектору, з вересня 1998 року – на посаді старшого лаборанта кафедри загальної гігієни та екології, з 1998 року – на посаді асистента кафедри. У 2008 обраний на посаду доцента кафедри.
У 2003 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: “Гігієнічне обґрунтування комплексної програми оптимізації навчальної діяльності учнів молодшого шкільного віку у школі-ліцеї” у спеціалізованій вченій раді при Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва НАМН України.
Має 56 опублікованих наукових робіт.
Шевчук Тарас Володимирович
доцент кафедри загальної гігієни та екології, кандидат медичних наук, доцент
У 1998 році закінчив інтернатуру за спеціальністю “Дерматовенерологія”, в тому ж році захистив магістерську роботу на тему: “Властивості особистості молоді, що хворіє на венеричні захворювання” та отримав звання магістра медицини з шкірних та венеричних хвороб.
В 1997−1998 роках працював лікарем-дерматовенерологом у Вінницькому обласному клінічному шкірно-венерологічному диспансері. В 1998 року був зарахований на посаду асистента кафедри загальної гігієни та екології.
У 1999 році вступив до аспірантури без відриву від виробництва за спеціальністю “Гігієна”.
У 2001 році пройшов первинну спеціалізацію з фаху “Гігієна” і отримав сертифікат лікаря-спеціаліста з загальної гігієни.
В січні 2006 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: “Гігієнічна оцінка факторів ризику та прогностичні критерії поширення захворювань, що передаються статевим шляхом, серед молоді”.
Дударенко Оксана Борисівна
доцент кафедри загальної гігієни та екології, кандидат медичних наук
З 2001 по 2002 року пройшла інтернатуру за фахом “Анестезіологія та інтенсивна терапія” на базі Вінницької міської клінічної лікарні №2, з 2002 по 2003 роки − інтернатуру за спеціальністю “Терапія” на базі Вінницької міської клінічної лікарні №1.
З 2003 по 2004 роки працювала на посаді старшого лаборанта кафедри пропедевтики дитячих хвороб та догляду за хворими дітьми Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова, з 2004 по 2005 роки – старшим лаборантом кафедри загальної гігієни та екології.
З 2005 року є асистентом кафедри загальної гігієни та екології Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
В 2014 р. проходила навчання у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця на факультеті підвищення кваліфікації викладачів з циклів: “Інноваційні технології вищої медичної освіти” та “Актуальні проблеми гігієни та екології”.
В березні 2014 року захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.02.01 – гігієна та професійна патологія за темою “Гігієнічні аспекти прогностичної оцінки і корекції особливостей особистості хворих, інфікованих вірусом імунодефіциту людини”, під керівництвом д.мед.н., професора Сергети І.В.
Дякова Оксана Василівна
доцент кафедри загальної гігієни та екології, кандидат медичних наук
З березня 2004 року працювала асистентом кафедри патологічної фізіології. У 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Фармакопрофілактична ефективність вінборону при гіпоксичних станах». З вересня 2015 року по теперішній час працюю на посаді асистента, з шрудня 2016 року на посаді доцента кафедри загальної гігієни та екології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова
Дреженкова Інна Леонідівна
доцент кафедри загальної гігієни та екології, кандидат біологічних наук
В 2003 році закінчила природничо-географічний факультет Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського і отримала повну вищу освіту за спеціальністю “Педагогіка і методика середньої освіти. Географія і біологія” та здобула кваліфікацію вчителя географії і біології.
З 2008 по 2010 роки працювала на посаді старшого лаборанта кафедри загальної гігієни та екології Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова. З 2010 по 2020 р.р. займала посаду асистента кафедри загальної гігієни та екології.
Нагороджена премією Наукового товариства гігієністів України за кращу доповідь молодого вченого на ХV з’їзді гігієністів України “Гігієнічна наука та практика: сучасні реалії”.
В 2016 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук на тему: “Фізіолого-гігієнічна оцінка рухової активності студентів та шляхи її оптимізації”.
У січні 2021 року обрана на посаду доцента кафедри загальної гігієни та екології Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
У 2021 році пройшла науково-педагогічне стажування «Інноваційні стратегії розвитку медичної освіти в Україні та країнах ЄС» у м.Люблін Республіки Польщі.
Панчук Олександр Юхимович
доцент кафедри загальної гігієни та екології, доктор медичних наук
Паралельно зі стоматологічною практикою протягом останніх 15 років активно займається науковою діяльністю. В 2010 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: «Наукове обґрунтування моделі стоматологічної клініки на засадах сімейної медицини» за спеціальністю 14.02.03 – соціальна медицина.
З 2013 по 2016 роки – докторант кафедри загальної гігієни та екології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
У 2018 році успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему: «Наукове обґрунтування теоретичних та методичних основ гігієнічної діагностики професійної придатності студентів закладів медичної освіти (на прикладі стоматологічних спеціальностей)» за спеціальністю 14.02.01 – гігієна та професійна патологія.
Має 146 опублікованих наукових праць, в тому числі 49 статей, методичні рекомендації та інформаційні листи.
Указом Президента України № 448 від 24 серпня 2013 року Панчуку Олександру Юхимовичу присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».
Є членом громадської організації “Асоціація громадського здоров’я України”, членом Наукового товариства гігієністів України, членом громадської організації “Асоціація імплантологів України”.
Протягом останніх років приймав учать в роботі понад 30 наукових як вітчизняних, так і закордонних науково-практичних форумів. Неодноразово проходив стажування у провідних клініках Німеччини, Швейцарії, Ісландії, інших країн Європейського Союзу.
Стоян Наталія Вікторівна
доцент кафедри загальної гігієни та екології, кандидат медичних наук
З 2010 року працює на кафедрі загальної гігієни та екології спочатку на посаді старшого лаборанта кафедри, а з 2012 року на посаді асистента кафедри.
В 2016 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичничних наук на тему: ”Наукове обгрунтування психогігієнічних основ здоров'язберігаючих технологій у вищих навчальних закладах”
Має 50 опублікованих наукових робіт.
Процюк Людмила Олександрівна
доцент кафедри загальної гігієни та екології, кандидат медичних наук
З 2016 р. працює на кафедрі загальної ггієни та екології.
Теклюк Руслан Васильович
старший викладач кафедри загальної гігієни та екології
З 2003 року працює на кафедрі загальної гігієни та екології на посаді асистента кафедри, а з 2016 року – старший викладач кафедри.
З 2006 р. викладає англійською мовою для іноземних студентів.
Підвищення кваліфікації: в лютому 2006 р. навчався на курсах підвищення кваліфікації у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця на Факультеті підвищення кваліфікації викладачів з циклів: “Пропедевтика гігієни та радіаційна гігієна”, “Вища медична освіта та Болонський процес”, та в травні 2011 року з циклу “Інноваційні технології в медичній освіті”. В 2015 р. Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика посвідчення про проходження підвищення кваліфікації: ТУ “Питання гігієни харчування в сучасних умовах”,
Закордонне стажування
1. В 2005 році виконав 5 тижневу програму літнього інституту з організації охорони здоровя та профілактики соціально-небезпечних захворювань в Алабамському Університеті м. Бірмінгем (University of Alabama at Birmingham), США.
2. В 2016 році виконав програму дистанційного (on-line) навчання об’ємом 60 годин в Мастріхтському університеті (Maastricht University (Королівство Нідерланди)) “Problem-based learning”, з 5.10.2015 по 8.12.2015.
Теклюк Руслан Васильович працює над дисертацією на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: “Гігієнічні аспекти формування здоров’язберігаючих компетенцій школярів 14-16 років”, наукових керівник – професор Сергета І.В.
Тисевич Тетяна Вікторівна
асистент кафедри загальної гігієни та екології, магістр медицини
З 2014 року працює асистентом на кафедрі гігієни та екології.
Лукіна Наталя Юріївна
асистент кафедри загальної гігієни та екології
В 2001−2002 роках пройшла інтернатуру з терапії на базі Вінницької міської лікарні №1. З 1 вересня 2002 року по 31 грудня 2002 року працювала на посаді старшого лаборанта кафедри загальної гігієни та екології. З 30 січня 2003 року працює на посаді асистента кафедри.
Протягом періоду з 30 січня 2006 року по 24 лютого 2006 року пройшла курси підвищення кваліфікації на базі кафедри пропедевтики гігієни та радіаційної гігієни Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.
Працює над дисертаційною роботою на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: “Гігієнічні аспекти діагностики, прогностичної оцінки та корекції хронічної втоми серед учнів 13−17 років, що перебувають в умовах сучасної школи”.
Має 21 опубліковану наукову роботу.
Гончарук Тетяна Іванівна
асистент кафедри загальної гігієни та екології
Працює над виконанням дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук: “Гігієнічне обґрунтування біоритмологічних принципів раціональної організації навчальної діяльності студентів”.
Приймає участь у виконанні планових наукових робіт кафедри з проблем вивчення особливостей впливу факторів навколишнього середовища на здоров’я людини.
Є автором та співавтором 38 наукових праць, навчальних посібників та методичних рекомендацій.
Вергелес Тетяна Михайлівна
асистент кафедри загальної гігієни та екології
Впродовж 2011-2012 років навчалась в інтернатурі за фахом «Дерматовенерологія» на базі Вінницького обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру.
З 2013 року по 2015 рік працювала лікарем дерматовенерологом в ДЗ «Відділкова лікарня станції Жмеринка». З 2015 року до 2019 року працювала лікарем дерматовенерологом в КУ «Жмеринська ЦРЛ».
З 2019 року працює на кафедрі загальної гігієни та екології на посаді асистента кафедри.
Бондар Алла Олексіївна
старший лаборант кафедри загальної гігієни та екології
З 1989 року працює на кафедрі загальної гігієни та екології на посаді старшого лаборанта.
Стрілецька Лариса Миколаївна
лаборант кафедри загальної гігієни та екології
З серпня 1968 року по теперішній час працює на кафедрі загальної гігієни та екології Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова на посаді лаборанта.
Щенсна Ніна Григорівна
лаборант кафедри загальної гігієни та екології
З 1971 по 1982 роки працювала медичною сестрою гастроентерологічного відділення Київської обласної клінічної лікарні, з 1982 по 1993 роки − дієтсестрою Гребінківської районної лікарні №2 Васильківського району Київської області, з 1993 − дієтсестрою дитячої молочної кухні при Гребінківській райлікарні №2 Васильківського району Київської області. З 2003 по 2005 роки працювала в опіковому відділенні Вінницької обласної лікарні ім. М.І.Пирогова.
З 2005 року працює лаборантом кафедри загальної гігієни та екології.
Бондар Юлія Юріївна
лаборант кафедри загальної гігієни та екології
Новини
5 червня 2025 року студенти та викладачі кафедри відвідали Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ). Екскурсія стінами центру пройшла у рамках виробничої практики здобувачів вищої освіти за програмою громадського здоров’я магістерського рівня.
Вона розпочалася з привітної зустрічі із представниками університету, в ході якої Генеральний директор Центру, головний державний санітарний лікар Вінницької області Ігор Матковський, розповів про організаційну структуру та принципи роботи системи громадського здоров’я України, напрями епідеміологічного нагляду, кроки, що здійснюються як на рівні держави, так і в області для збереження здоров’я населення та профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб.
Теоретична частина дістала унаочнення: студенти та викладачі отримали пізнавальну екскурсію стінами Центру. В ході цього туру учасники практики ознайомилися із роботою баклабораторії, де відбувається контроль якості харчових продуктів, води та стерильності медичних інструментів, виявлення широкого спектру патогенів і умовних патогенів кишечної флори, побачили як працює лабораторія особливо небезпечних інфекцій. Тут на сучасному рівні відбувається аналіз біоматеріалів на бруцельоз, сибірку, холеру тощо. Співробітники центру продемонстрували гостям і можливості ЦКПХ у проведенні ДНК-досліджень резистентності до антибіотиків на самому сучасному рівні.
Натомість, завданням вірусологічної лабораторії є діагностика вірусних інфекцій, оцінка імунного статусу населення та циркуляції вірусів в природі, дослідження харчових продуктів та сировини на вміст генетично модифікованих організмів. Паразитологічна лабораторія виявляє яйця, личинки гельмінтів, цисти найпростіших у воді, ґрунті, воді басейнів, проводить перевірку городини і садовини на наявність паразитів, відслідковує наявність у природі синантропних мух, комарів, кліщів, що здатні переносити чи викликати захворювання людини.
У радіологічній лабораторії екскурсантам показали, як здійснюється моніторинг радіаційного фону для запобігання захворюванню населення, спектрометрія харчових продуктів і дозиметрія повітря в будівлях і навколишньому середовищі, контроль вмісту радону–222 у приміщеннях для безпеки населення.
А от санітарно-гігієнічна лабораторія проводить аналіз питної води, ґрунту, атмосферного повітря та
продуктів харчування, зокрема, визначає в них рівні нітритів, нітратів, фторидів та інших речовин, вимірює рівні шуму, освітлення, інфразвуку у виробничому і житловому середовищі.
Також ми побачили, як строго у закладі забезпечують холодовий ланцюг при зберіганні вакцин та проведенні щеплень, здійснюють епіднагляд. Центр надає безліч послуг, зокрема щодо забезпечення вакцинації населення, щодо моніторингу стану навколишнього середовища, впливу фізичних, біологічних та хімічних факторів на стан здоров'я населення регіону, радіологічна лабораторія здійснює контроль за радіаційним фоном та отриманими індивідуальними дозами лікарів-рентгенологів та радіологів всього регіону.
Незважаючи на значну тривалість екскурсії, її учасники не змогли повністю осягнути всіх нюансів роботи центру. Відтак, на питання, що виникли під час першого знайомства, працівники ЦКПХ обіцяють відповісти під час нових зустрічей.
29.05.2025 року на кафедрі загальної гігієни та екології відбулася бесіда зі студентами на тему впливу використання електронних пристроїв для нагрівання тютюну на здоров'я людини. Бесіда була присвячена Всесвітньому дню без тютюну. Старший викладач Руслан Васильович Теклюк спрямував увагу здобувачів вищої освіти в бік використання саме так званих "альтернативних" методів тютюнопаління. Адже сьогодні все більше молоді відмовляється від класичних цигарок, так як усвідомлює значний негативний вплив на стан здоров'я, проте вейпи, електронні нагрівачі тютюну та інші засоби багато з них не вважають шкідливими. Міфи розвіяли, студенти радо підтримали ідею відмови від використання будь яких засобів для паління.
Вишиванка - гарне, зручне, сучасне і водночас історичне вбрання.
Наше національне вбрання, яким ми, українці, по праву пишаємося!
На кафедрі відбулася зустріч-бесіда, присвячена 22 квітня - міжнародному дню планети Земля. Завідувач навчальної частини, Дреженкова Інна Леонідівна, зацікавила студентів екологічними проблемами сьогодення та підказала шляхи для їх вирішення. Здобувачі освіти, зокрема студенти 96а групи, підняли питання проблеми наслідків аварії на Чорнобльській АЕС, 26 квітня виповнилося 39 років з моменту цих жахливих подій, внаслідок яких екологія без перебільшення усієї планети значно постраждала. Бесіда пройшла жваво і цікаво! Дякуємо усім учасникам!
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ
вузівського туру Всеукраїнської студентської олімпіади
у 2024-2025 навчальному році з гігієни та екології
І місце – Супрун Тимофій Ігорович
студент 4 курсу, медичного факультету 95-б групи
Науковий керівник доц. ЗВО Оксана ДЯКОВА
ІІ місце – Тварковська Анна Андрівна
студентка 3 курсу, медичного факультету 12-б групи
Науковий керівник доц. ЗВО Інна ДРЕЖЕНКОВА
ІІІ місце – Горобець Вероніка Юріївна
студентка 3 курсу, медичного факультету 7-б групи
Науковий керівник доц. ЗВО Лариса ВАКОЛЮК
ОБ’ЯВА
11-12 березня (вівторок, середа) 2025 року в 1700годині
відбудеться
Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади
з гігієни та екології у 2024-2025 навчальному році
на кафедрі загальної гігієни та екології
у дистанційному форматі (on-line)
на базі платформи Microsoft Teams
Керівник: доцент ЗВО Інна ДРЕЖЕНКОВА,
тел.: +380965546404
drezenkovainna@gmail.com
18 квітня 2024 року на кафедрі загальної гігієни та екології у форматі on-line на базі платформи Google Meet відбулось секційне засідання ХХІ міжнародної наукової конференції студентів “Перший крок в науку – 2024”.
Були представлені 11 усних доповідей та 3 стендових. Всі доповіді були присвячені актуальним питанням сьогодення: проблемам військової гігієни, методам подолання стресу, впливу генераторного та виробничого шуму на організм людини, проблемам харчування школярів та студентів тощо. Всі студенти продемонстрували високий рівень володіння матеріалом, доповіді викликали зацікавленість та жваве обговорення.
Призові місця розподілені таким чином:
Перше місце – Лабиш Анна Дмитрівна, 9а група, 3 курс , науковий керівник Гончарук Т.І., за доповідь «Санітарно-гігієнічна оцінка сиру кисломолочного різних виробників Київської області»;
Друге місце – Черняк Маргарита Олександрівна, 11а група, 3 курс, науковий керівник к.мед.н., доц. Л.М. Ваколюк, за доповідь «Професійне вигорання медичних працівників Чернігівської області»;
Третє місце – Омел’янчик Наталія Юріївна, 2а група, 3 курс, науковий керівник к.мед.н., доц. О.Ю.Браткова, за доповідь «Порушення правил особистої гігієни військовослужбовців в польових умовах як один з факторів розвитку перевтоми»;
Найкраща стендова доповідь – Свиридюк Альона Романівна, 15а група, 3 курс, науковий керівник ас. Т.І. Гончарук , тема доповіді: «Актуальність запровадження харчової реформи у школярів».
Кафедра вітає переможців та всіх учасників, зичить всім успіхів, швидкої перемоги та миру!
З В І Т
про проведення вузівського етапу «Всеукраїнської студентської олімпіади у 2023-2024 навчальному році» з гігієни та екології в оn-line форматі на базі Microsoft Teams
Кафедра загальної гігієни та екології повідомляє, що 5 березня 2024 року був проведений вузівський тур щорічної Всеукраїнської студентської олімпіади з гігієни та екології. Відповідно до плану проведення олімпіади учасники виконували конкретне завдання, що включало у свою структуру розв’язання ситуаційних задач, тестові завдання та відповіді на теоретичні питання.
П.І.Б. учасника |
Курс |
Група |
Науковий керівник |
Питання |
Ситуаційні задачі |
Тести |
Сума балів |
Місце |
|||
I |
II |
№1 |
№2 |
№3 |
|||||||
Бойко Владислав Романович |
3 курс, м.ф. №1 |
1а |
Лариса ВАКОЛЮК |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
7 |
Попадинець Ольга Миколаївна |
3 курс, м.ф. №1 |
1б |
Тетяна ТИСЕВИЧ |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
7 |
7 |
6 |
Швед Юлія Володимирівна |
3 курс, м.ф. №1 |
8а |
Оксана ДУДАРЕНКО |
6 |
6 |
10 |
8 |
8 |
34 |
72 |
1 |
Черняк Маргарита Олександрівна |
3 курс, м.ф. №1 |
11а |
Лариса ВАКОЛЮК |
5 |
6 |
10 |
8 |
8 |
24 |
61 |
2 |
Дроздецьких Маргарита Андріївна |
3 курс, м.ф. №1 |
15б |
Ольга БРАТКОВА |
7 |
5 |
0 |
0 |
10 |
23 |
45 |
3 |
Каленіченко Віталій Олександрович |
3 курс, м.ф. №2 |
16б |
Тетяна ГОНЧАРУК |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
11 |
11 |
5 |
Супрун Тимофій Ігорович |
3 курс, м.ф. №2 |
95б |
Оксана ДЯКОВА |
6 |
5 |
0 |
0 |
0 |
23 |
34 |
4 |
Переможці вузівського туру предметної олімпіади:
І місце – Швед Юлія Володимирівна – 8а група, 3 курс мед. ф-ту №1
ІІ місце – Черняк Маргарита Олександрівна – 11а група, 3 курс мед. ф-ту №1
ІІІ місце – Дроздецьких Маргарита Андріївна – 15а група, 3 курс мед. ф-ту №1
ОБ’ЯВА
5-6 березня 2024 року о 1700
дистанційно на платформі Microsoft Teams
відбудеться
І етап всеукраїнської студентської олімпіади
Кафедра загальної гігієни та екології
19 жовтня відбулося спільне засідання студентських наукових гуртків кафедри гігієни та екології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця та кафедри загальної гігієни та екології Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Онлайн-захід присвятили Всесвітньому дню продовольства, розглянули питання харчування жителів України під час воєнного стану та сталого розвитку продовольчих систем світу.
Під час засідання студентка Національного університету імені О.О.Богомольця Юлія Талабко представила доповідь на тему «Проблемні питання в харчуванні студентів НМУ», яку підготувала спільно з науковою керівницею гуртка кафедри гігієни та екології, доценткою Анною Благою. Темам гігієни харчування, як одного з основних аспектів воєнного медичного забезпечення та дослідження якості кисломолочного сиру виробленого у різних регіонах Київської області присвятили свої доповіді молоді науковиці ВНУ імені М.І.Пирогова Анна Василевич та Анна Лабиш. Представлені доповіді викликали жвавий інтерес в учасників, лунали цікаві запитання до їх авторів. Молоді науковці обох університетів прийняли рішення поглиблювати співпрацю та спільну діяльність гуртків, спрямовану на дослідження проблем харчування.
На завершення наші студенти отримали запрошення від київських колег на щорічну конференцію молодих вчених «Annual Young Medical Scientists» Conference (AYMSConf) 2023, що відбудеться 23-24 листопада у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця та самі запросили киян на конференцію студентів та молодих вчених із міжнародною участю «Перший крок в науку», що відбудеться у квітні наступного року у Вінницькому національному медичному університеті імені М.І. Пирогова.
16 жовтня 2023 року відбудеться науково-практична конференція «ПРОФІЛАКТИЧНА МЕДИЦИНА УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТА СПОСОБИ ЇХ ВИРІШЕННЯ», присвячена 150-річному ювілею кафедри гігієни та екології №1 Харківського національного медичного університету.
Підключення до конференції Zoom:https://us02web.zoom.us/j/7849870971?pwd=WmduOGJxQlE2Rm1IVTd0YzRHenFPZz09
Ідентифікатор конференції:784 987 0971
Код доступа: 12345
В четвер 28 вересня о 17-00 відбудеться засідання студентського наукового гуртка кафедри загальної гігієни та екології
https://teams.microsoft.com/l/team/19%3AWXk9ocHu-x2SXNut81THVKtDUpUqeGZR2RqfZYYVrbg1%40thread.tacv2/conversations?groupId=c098ecf2-69e5-4e16-ab3f-e7f9274ce9ec&tenantId=7346d930-ca22-4336-8ec1-7d11541393e4
ОБ’ЯВА
В понеділок 12 червня о 12 00 відбудеться нарада кафедри в Microsoft teams
Кафедра загальної гігієни та екології
ПРОТОКОЛ №10
засідання кафедри загальної гігієни та екології
від 9.05.2023 року
Голова: проф. І.В. Сергета
Секретар: ас. Т.М. Вергелес
Присутні: зав. кафедри проф. Сергета І.В., доц. Браткова О.Ю., доц. Краснова Л.І., доц. Шевчук Т.В., доц. Латанюк С.О., доц. Редчіц М.А., доц. Ваколюк Л.М., доц. Дударенко О.Б., доц. Дякова О.В., доц. Стоян Н.В., доц. Дреженкова І.Л., доц. Процюк Л.О., ст. викл. Теклюк Р.В., ас. Гончарук Т.І., ас. Тисевич Т.В., ст. лаб. Бондар А.О.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Щодо завершення 2022-2023 навчального року..
2. Обговорення та затвердження методичних матеріалів до проведення диференційного заліку на 3 курсі медичних факультетів №1 та №2 (медицина) з дисципліни “Гігієна та екологія ”.
3. Стан трудової та виконавчої дисципліни співробітників кафедри.
4. Інформація про новинки наукової літератури
5. Різне.
1. СЛУХАЛИ: проф. Сергету І.В., доц. Браткову О.Ю., інформацію щодо завершення 2022-2023 навчального року, які зазначили, що відповідно до розпорядження в.о. ректора проф. Петрушенко В.В, весняний семестр 2022/23 навчального року має завершитися: для здовувачів l курсу спеціальностей: 222 «Медицина», 228 «Педіатрія», 221 «Стоматологія», 226 «Фармація, промислова фармація», 225 «Медична психологія» – 21 червия 2023 року; для здобувачів 2 куpcy (у т.ч. нормативний терміи навчання) спеціальностей: 222 «Медицина», 228 «Педіатрія», 221 «Стоматологія», 226 «Фармація, промислова фармація», 225 «Медична психологія»- 9 червня 2023 poкv, для здобувачів V курсу спеціальності 221 «Стоматологія» — 20 червніі 2023 року. Ураховуючи зазначене, рекомендоване провести корекцію календарних планів проведення практичних занять. Проте викладання усіх предметів на кафедрі завершується 2 червня і, отже, якої-небудь корекції навчальні плані не потребують. Не має на МШ курсі і вибіркових дисциплін, які має проводити кафедра. Особливу увагу потрібно звернути на заповнення електронних журналів протягом 3-x діб після складання підсумкових занять та відомостей відповідними уповноваженими особами.
ВИСТУПИЛИ: доц. Стоян Н.В., доц. Латанюк С.О., доц. Дударенко О.Б., доц. Дреженкова І.Л., ас. Тисевич Т.В., доц. Дякова О.В.
ВИРІШИЛИ: Прийняти до відома та керівництва інформацію, виклдадену в розпорядженні в.о. ректора проф. Петрушенко В.В.
2. СЛУХАЛИ: доц. Браткову О.Ю., доц. Ваколюк Л.М. інформацію про затвердження методичних матеріалів до проведення диференційного заліку на 3 курсі медичних факультетів №1 та №2 (медицина) з дисципліни “Гігієна та екологія.
ВИСТУПИЛИ: проф. Сергета І.В. доц. Стоян Н.В., доц. Шевчук Т.В., ас. Тисевич Т.В
ВИРІШИЛИ: Затвердити методичні матеріали до проведення диференційного заліку на 3 курсі медичних факультетів №1 та №2 (медицина) з дисципліни “Гігієна та екологія
3. СЛУХАЛИ: проф. Сергету І.В., доц. Браткову О.Ю., інформацію про стан трудової та виконавчої дисципліни співробітників кафедри.
ВИСТУПИЛИ: ас. Тисевич Т.В., доц. Процюк Л.О., доц. Ондчіц М.А., ст. виклю Теклюк Р.В., ас. Вергелес Т.М., доц. Ваколюк Л.М.
ВИРІШИЛИ: Інформацію прийняти до відома та керівництва.
4. СЛУХАЛИ: дас. Вергелес Т.М, щодо інформації про новинки наукової літератури.
ВИСТУПИЛИ: проф. Сергета І.В., доц. Процюк Л.О., ас. Гончарук Т.І.
ВИРІШИЛИ: інформацію прийняти до відома та керівництва.
Голова проф. І.В. Сергета
Секретар ас. Т.М, Вергелес
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ
XX Наукової конференції студентів та молодих вчених з міжнародною участю «Перший крок в науку - 2023»
СЕКЦІЯ: Загальна гігієна та екологія
І місце – Григоренко Марина Вячеславівна, 8б група, 3 курс. “Вплив періодичного відключення електроенергії на здоров’я студентів та визначення альтернативного джерела штучного освітлення, що найкраще відповідає гігієнічним вимогам”.
І місце – Козар Тарас Ігорович, “Гігієнічна оцінка напруженості праці оператора при виробництві нанопорошку діоксиду титану методом термічного синтезу на багатосекційній обертовій печі”. НМУ ім. Богомольця
ІІ місце – Талабко Юлія Олексіївна, Elimam Noon O., “Порівняльна гігієнічна характеристика вмісту трансжирів в харчуванні студентів НМУ та університетів зони затоки”. НМУ ім. Богомольця
ІІ місце – Біда Марія Олександрівна, Сологуб Анастасія Володимирівна, 14б група, 3 курс. “Дослідження емоційного вигорання у медиків за допомогою тестів”.
ІІІ місце – Чукань Ярослава Михайлівна, Степаненко Діана Віталіївна, 16б група, 4 курс. “Думка студентів Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова про свою підготовку в умовах дистанційного навчання”.
ІІІ місце – Швабська Аліна Назарівна, 9а група, 2 курс. “Дослідження стану ґрунту присадибної земельної ділянки методом біоіндикації”.
Краща стендова доповідь – Андрушко Олександра Олександрівна, 3а група, 3 курс. “Вплив мікропластику на екологію нашої планети”.
ОБ’ЯВА
28 квітня (четвер) 2023 року в 1700
відбудеться
засідання студентського наукового гуртка
з гігієни та екології
Online на базі Microsoft Teams
Керівник студентського наукового гуртка з гігієни та екології –
асистент Гончарук Тетяна Іванівна, тел.: +38-068-422-21-84. goncharuktanja@gmail.com
ОБ’ЯВА
СЕКЦІЯ: Загальна гігієна та екологія
21 квітня 2023 року в 1300
у дистанційному форматі (on-line) на базі платформи Google Meet (https://meet.google.com/wax-akor-rto) відбудеться
ХХ міжнародна наукова конференція студентів та молодих вчених з міжнародною участю “Перший крок в науку – 2023”
ПРОТОКОЛ
проведення першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади у 2022-2023 навчальному році
з гігієни у дистанційному форматі (on-line) на базі платформи Microsoft Teams.
27-28 лютого 2023 р.
Кафедра загальної гігієни та екології
Викладачі кафедри: проф.ЗВО Ігор СЕРГЕТА, доц. ЗВО Ольга БРАТКОВА доц. ЗВО Лариса ВАКОЛЮК, доц. ЗВО Людмила ПРОЦЮК, асистент ЗВО Наталя ЛУКІНА, доц. ЗВО Оксана ДЯКОВА, доц. ЗВО Тарас ШЕВЧУК
Переможці вузівського туру предметної олімпіади з гігієни 2022-2023 н.р.:
І місце — Онгарбаєва Юлія Андріївна , 17 б група, 3 курс медичного факультету
ІІ місце — Герзон Артем Максимович 6 а група, 3 курс медичного факультету
ІІІ місце — Латюк Руслан Володимирович , 4 a група, 3 курс медичного факультетуд
Федор Богдан Андрійович, 7 а група, 3 курс медичного факультету
П.І.Б. учасника |
Курс |
Група |
Науковий керівник |
Практичні навички |
Ситуаційні задачі |
Тести |
Сума балів |
Місце |
||
I |
II |
№1 |
№2 |
|||||||
Онгарбаєва Юлія Андріївна |
3 курс, м.ф.№2 |
17б |
Оксана ДУДАРЕНКО |
4 |
5 |
5 |
5 |
13 |
32 |
I |
Закліцька Анастасія Володимирівна |
3 курс, м.ф.№1 |
14б |
Людмила ПРОЦЮК |
4 |
3 |
0 |
0 |
14 |
21 |
XI |
Мороченець Андрій Васильович |
3 курс, м.ф.№1 |
13а |
Лариса ВАКОЛЮК |
3 |
3 |
4 |
4 |
7 |
21 |
IX |
Харченко Владислав Володимирович |
3 курс, м.ф.№1 |
5б |
Тарас ШЕВЧУК |
3 |
3 |
5 |
3 |
0 |
14 |
XVI |
Захарченко Тетяна Олександрівна |
3 курс, м.ф.№2 |
17а |
Наталя ЛУКІНА |
4 |
4 |
4 |
0 |
7 |
19 |
XII |
Федор Богдан Андрійович |
3 курс, м.ф. №1 |
7а |
Тетяна ТИСЕВИЧ |
3 |
4 |
3 |
4 |
13 |
27 |
III |
Матвійчук Софія Олександрівна |
3 курс, м.ф. №2 |
16а |
Тарас ШЕВЧУК |
3 |
4 |
0 |
0 |
14 |
21 |
X |
Матвійчук Марія Олександрівна |
3 курс, м.ф. №2 |
16а |
Тарас ШЕВЧУК |
4 |
4 |
4 |
2 |
10 |
24 |
V |
Струс Олена Василівна |
3 курс, м.ф. №2 |
17а |
Наталя ЛУКІНА |
4 |
2 |
4 |
0 |
13 |
23 |
VI |
Собчук Олена Олексіївна |
3 курс, м.ф. №1 |
3а |
Ольга БРАТКОВА |
2 |
3 |
0 |
0 |
14 |
19 |
XIII |
Герзон Артем Максимович |
3 курс, м.ф. №1 |
6а |
Ольга БРАТКОВА |
4 |
4 |
4 |
4 |
14 |
30 |
II |
Хоружий Павло Григорович |
3 курс, м.ф. №1 |
6а |
Ольга БРАТКОВА |
4 |
2 |
0 |
0 |
16 |
22 |
VIII |
Латюк Руслан Володимирович |
3 курс, м.ф. №1 |
4a |
Тетяна ГОНЧАРУК |
4 |
4 |
5 |
5 |
9 |
27 |
III |
Стецик Вікторія Володимирівна |
3 курс, м.ф. №1 |
4а |
Тетяна ГОНЧАРУК |
3 |
3 |
5 |
3 |
11 |
25 |
IV |
Трачук Руслан Ростиславович |
3 курс, м.ф. №1 |
12а |
Тетяна ТИСЕВИЧ |
3 |
3 |
5 |
3 |
0 |
14 |
XVII |
Гриня Катерина Сергіївна |
3 курс, м.ф. №2 |
18а |
Станіслав ЛАТАНЮК |
2 |
4 |
0 |
3 |
6 |
15 |
XV |
Хотян Марина Анатоліївна |
3 курс, м.ф. №1 |
8б |
Тетяна ГОНЧАРУК |
3 |
4 |
5 |
5 |
0 |
17 |
XIV |
Гончарова Єлизавета Сергіївна |
3 курс, м.ф. №1 |
1а |
Оксана ДУДАРЕНКО |
4 |
3 |
3 |
3 |
9 |
22 |
VII |
ОБ’ЯВА
27-28 лютого 2023 року о 1700
відбудеться
Перший (вузівський) етап олімпіади з гігієни та екології
Online на базі Microsoft Teams
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join
Координатор: к.мед.н., доцент ЗВО Лариса Миколаївна ВАКОЛЮК
тел.: +380674339838
vakolyuklarysa@gmail.com
YOU HAVE POSSIBILITY TO RETAKE MISSED MODULE 1, MODULE 2 OR CREDIT AT HYGIENE AND ECOLOGY DEPARTMENT FOR THE CURRENT OR PREVIOUS SEMESTERS ONLINE
1. |
Assoc.Prof. Larysa Vakoliuk |
14.02 |
2. |
Assoc.Prof. Inna Drezhenkova |
16.02 |
3. |
Assoc.Prof. Oksana Dudarenko |
21.02 |
4. |
Assoc.Prof. Oksana Dyakova |
23.02 |
5. |
Assoc.Prof. Ludmyla Protciuk |
28.02 |
6. |
Assoc.Prof. Natalya Stoyan |
2.03 |
7. |
Lecturer Ruslan Tekliuk |
9.03 |
8. |
Lecturer Tetyana Tysevych |
14.03 |
9. |
Lecturer Tetyana Verheles |
16.03 |
TIME TO RETAKE - 5 PM- 6 PM
Link for the Microsoft Teams platform
https://teams.microsoft.com/l/team/19%3aKuoc9VHyxGoPjKkkzpfsoFeMK5Yi9OQfTgAOjZTTa8E1%40thread.tacv2/conversations?groupId=a214f48d-38b1-4697-bd3a-7808efd0d17c&tenantId=7346d930-ca22-4336-8ec1-7d11541393e4
The note for students
You can contact the teacher at the following phone number:
1. |
Vakoliuk L.M. |
067-433-98-38 |
2. |
Dudarenko O.B. |
067-696-61-94 |
3. |
Dyakova O.V. |
098-538-63-93 |
4. |
Stoyan N.V. |
097-775-69-60 |
5. |
Tekliuk R.V. |
097-282-13-14 |
6. |
Drezhenkova I.L. |
067-257-84-65 |
7. |
Protsyuk L.O. |
097-049-33-67 |
8. |
Tysevych T.V. |
097-157-74-70 |
9. |
Vergeles T.M. |
097-664-71-18 |
Head of General Hygiene and Ecology Department |
|
prof. of HEI Igor SERHETA |
Вельмишановні колеги!
Повідомляємо, що 21-22 квітня відбудеться ХХ Наукова конференція студентів та молодих вчених з міжнародною участю «Перший крок в науку – 2023»!
Звертаємо Вашу увагу, що останній термін прийому тез - 01.03.2023 року.
Список доповідачів Вам необхідно подати в окремому файлі, вкладеному у повідомлення на пошту- sss.zastorgmet@gmail.com.
Останній термін подачі доповідачів – 04.03.2023.
Засідання студентського наукового гуртка відбудеться в останній четвер місяця – 23 лютого 2023 року о 17.00 в онлайн форматі. Керівник наукового гуртка – ас. Тетяна Гончарук.
Відповідно до розпорядження № 56 від 27 грудня 2022 року відпрацювання практичних занять та незадовільних оцінок за осінній семестр на кафедрі загальної гігієни та екології проводяться протягом канікулярного періоду без дозволів в on-line режимі за домовленістю з викладачем академічної групи (підгрупи).
Відпрацювання боргів за минулі семестри проводяться за індивідуальними графіками з дозволу деканатів.
Кафедра загальної гігієни та екології
Шановні студенти!
Видавництво «НОВА КНИГА» пропонує доступ до електронних навчальних виданьна платформі Vilibri.
Щоб скористатися ресурсом перейдіть за посиланнямhttps://vilibri.com.ua/або відскануйте QR-код (представлений у розділі "Бібіліотека")
Початок роботи на платформі Vilibri.
1. Зареєструйтеся на сайті*.
Форма реєстрації знаходиться у розділі Почати сеанс
2. Увійдіть у кабінет
3. Додайте у кошик потрібні видання з Головної сторінки сайту або зКаталогу
4. Отримайте книгу БЕЗКОШТОВНО* реєстрація може зайняти певний час, слідкуйте за повідомленнями відVilibri у вашій пошті
Тепер КНИГА доступна Вам для роботи!Вона буде зберігатися на віртуальній книжковій полиці – це розділ Власнікнижки
Як працювати з книгою?
1. Читати! Ви можете автоматично переходити по розділах увідповідності до ЗМІСТУ
2. Робити ЗАКЛАДКИ
3. Робити НОТАТКИ
Ваші НОТАТКИ будуть доступні для друку та збереження у файл .pdf.
Для цього ми передбачили розділ Мої нотатки у персональному кабінеті.
З часом книг на платформі Vilibri буде більше!
YOU HAVE POSSIBILITY TO RETAKE MISSED CLASSES FOR THE PREVIOUS SEMESTERS ONLINE
for English-media students
From 29 of August till 2nd of September scheduled time for retake from 1000 to 1200 AM
From 5th of September till 18th of September Scheduled time for retake from 1630 to 1830 PM
1. |
Assoc.Prof. Dyakova O.V. |
29.08 |
7.09 |
16.09 |
2. |
Assoc.Prof. Stoyan N.V. |
30.08 |
8.09 |
|
3. |
Assoc.Prof. Dudarenko O.B. |
31.08 |
9.09 |
|
4. |
Assoc.Prof. Protsuk L.O. |
1.09 |
12.09 |
|
5. |
Assoc.Prof. Drezhenkova I.L. |
2.09 |
13.09 |
|
6. |
Lecturer Tekliuk R.V. |
5.09 |
14.09 |
17.09 (10 to 12 AM) |
7. |
Lecturer Tysevych T.V. |
6.09 |
15.09 |
|
Link for the Microsoft Teams platform https://teams.microsoft.com/l/team/19%3aKuoc9VHyxGoPjKkkzpfsoFeMK5Yi9OQfTgAOjZTTa8E1%40thread.tacv2/conversations?groupId=a214f48d-38b1-4697-bd3a-7808efd0d17c&tenantId=7346d930-ca22-4336-8ec1-7d11541393e4
Head of General Hygiene and Ecology Department |
|
prof. of HEI Igor SERHETA |
ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ № 15
засідання кафедри загальної гігієни та екології
від 25.04.2022 року
Голова: проф. І.В. Сергета
Секретар: ас. Т.М. Вергелес
Присутні: зав. кафедри проф. Сергета І.В., доц. Браткова О.Ю., доц. Краснова Л.І., доц. Шевчук Т.В., доц. Латанюк С.О., доц. Редчіц М.А., доц. Ваколюк Л.М., доц. Дударенко О.Б., доц. Дякова О.В., доц. Стоян Н.В., ас. Дреженкова І.Л., доц. Процюк Л.О., доц. Панчук О.Ю., ст. викл. Теклюк Р.В., ас. Гончарук Т.І., ас. Лукіна Н.Ю., ас. Тисевич Т.В., ас. Вергелес Т.М., ас. Брюховецька Ю.С., ст. лаб. Бондар А.О.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
Про проведення підсумкових контролів у 2021-2022 навчальному році та форму їх проведення на кафедрі загальної гігієни та екології.
1. СЛУХАЛИ: проф. Сергету І.В., який відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022 року “Про введення воєнного стану в Україні”, листа МОН Україні №1/3417-22 від 10.03.2022 року ”Про завершення начального року” та Наказу Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова №157 від 11.03.2022 року ”Про відновлення навчального процесу в період воєнного стану”, висунув пропозиції щодо проведення диференційованих заліків з гігієни та екології та військової гігієни у 2021-2022 навчальному році з урахуванням особливостей військового стану у країні.
В обговоренні викладацький склад одноголосно підтримав пропозиції.
ВИРІШИЛИ:
- Провести підсумкові контролі у 2021-2022 навчальному році з гігієни та екології та військової гігієни на останньому занятті у дистанційному форматі для всіх спеціальностей.
- Диференційовані заліки приймати у форматі, який передбачає вирішення в усній формі однієї ситуаційної задачі з дисципліни, яка буде представлена студенту на слайді в онлайн-форматі, та висвітлення суті однієї з практичних навичок, яку надасть студенту викладач. Якщо є сумніви під час оцінювання знань студента, можливе одне додаткове теоретичне запитання. Перелік ситуаційних задач, практичних навичок та теоретичних запитань, в яких має орієнтуватися студент, представлені на сторінці кафедри у відповідних розділах.
- Якщо під час відповіді студента на диференційованому заліку оголошують повітряну тривогу – студент закінчує свою відповідь в скороченому варіанті і оцінювання проводиться з урахуванням характеристики студента, а саме поточної його успішності. Проведення підсумкового контролю для залишившихся студентів відтерміновується до відбою повітряної тривоги. В разі вичерпання часу пари – студенти складають підсумковий контроль за домовленістю з викладачем у будь-який зручний інший час, але не пізніше 3-х днів після часу проведення диференційованого заліку.
- Якщо у студента немає можливості вийти на онлайн-зв’язок у час, призначений для проведення підсумкового контролю (відсутність інтернет-з’єднання, електроенергії, перебування в укритті під час повітряної тривоги тощо), він має повідомити викладача будь-яким зручним способом за допомогою повідомлення у месенжерах або телефонного зв’язку та домовитися про складання підсумкового контролю в будь який інший зручний час, але не пізніше 3-х днів після часу проведення диференційованого заліку.
- Критерії оцінювання знань студента:
71-80 балів: Студент повинен знати особливості впливу чинників навколишнього середовища на організм людини, передусім тих, що можуть призводити до виникнення будь-якої патології, та основні екологічні регламенти забезпечення ефективного природокористування, вміти визначити найбільш адекватні та доцільні заходи щодо запобігання виникненню можливих патологічних зрушень у стані здоров’я внаслідок впливу несприятливих чинників довкілля. Відповіді під час проведення підсумкового контролю мають глибокий, змістовний та конкретний характер. Демонструє високий рівень засвоєння практичних навичок, вільно розв’язує ситуаційні задачі.
61-70 балів: Студент повинен знати основні закономірності впливу чинників навколишнього середовища на організм людини. Відповіді під час підсумкового контролю достатньо змістовні, адекватно відбивають основні розділи навчальної програми. Має практичні навички, однак не в повному обсязі, вирішує ситуаційні задачі із невеликими труднощами та/або незначними помилками.
50-60 балів: Студент повинен володіти обов’язковим мінімумом знань щодо чинників навколишнього середовища та їх впливу на організм людини. Відповіді під час проведення підсумкового контролю неповні, здебільшого обмежуються простим переліком складників, ознак, рис, без найменших подробиць. Студент володіє мінімумом практичних навичок. Ситуаційні задачі розвʼязує з помилками, відповіді не повні.
0-49 балів: Студент не володіє обов’язковим мінімумом знань щодо чинників навколишнього середовища, особливостей їх впливу на організм людини. Відповіді під час проведення підсумкового контролю не мають конкретного характеру, студент не може дати жодної правильної відповіді або дає лише приблизну відповідь на одне-два запитання. Студент не володіє мінімумом практичних навичок. Ситуаційні задачі не розвʼязує або розвʼязує із значними помилками.
Мінімальна кількість балів становить 50, при кількості балів менше 49 підсумковий контроль не зараховується.
- Дані про форму проведення та критерії оцінювання підсумкового контролю оприлюднити на сайті кафедри.
- Результати щодо успішності студентів занести в електронні журнали протягом 3-х днів після складання підсумкових контролів.
Голова проф. І.В. Сергета
Секретар ас. Т.М. Вергелес
Оголошення
Протягом березня 2022 року проводиться перегляд відкритої лекції д.мед.н. Панчука О.Ю. на тему: “Гігієнічні основи здорового способу життя. Актуальні питання особистої гігієни. Сучасні проблеми психогігієни та психопрофілактики. Гігієнічні основи медичної біоритмології”. Запрошуються усі бажаючі.
В І Т А Є М О П Е Р Е М О Ж Ц І В !
22 лютого 2022 на кафедрі загальної гігієни та екології було проведено вузівський етап «Всеукраїнської студентської олімпіади 2021-2022 навчального року» з гігієни та екології в Online на базі Microsoft Teams
І місце – Черняк Єлизавета Олександрівна – 17а група, 3 курс медичного факультету
ІІ місце – Звонковська Владислава Андріївна – 5б група, 3 курс медичного факультету
ІІІ місце – Вікол Анастасія Русланівна – 3а група, 3 курс медичного факультету
Грижимайло Артем Володимирович – 15б група, 3 курс медичного факультету
Кафедра загальної гігієни та екології рекомендує даних студентів для участі у другому турі Всеукраїнської студентської олімпіади.
ОБ’ЯВА
22 лютого (вівторок) 2022 року в 1700
відбудеться
Перший (вузівський) етап олімпіади з гігієни та екології
Online на базі Microsoft Teams
Керівник доцент кафедри загальної гігієни та екології Людмила Іванівна КРАСНОВА, тел.: 096-734-60-09. krasnowaludavnmu@gmail.com
Час чергування викладачів
Час роботи |
Понеділок 13.05 |
Вівторок 14.05 |
Середа 15.05 |
Четвер 16.05 |
П’ятниця 17.05 |
Субота 18.05 |
9.00-13.00 |
Латанюк С.О. |
Стоян Н.В. |
Ваколюк Л.М. |
Браткова О.Ю. |
Лукіна Н.Ю. |
Редчіц М.А. |
13.00 -17.00 |
Шевчук Т.В. |
Фещук Н.М. |
Гончарук Т.І. |
Латанюк С.О. |
Латанюк С.О. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Час роботи |
Понеділок 20.05 |
Вівторок 21.05 |
Середа 23.05 |
Четвер 23.05 |
П’ятниця 24.05 |
Субота 25.05 |
9.00-13.00 |
Стоян Н.В. |
Стоян Н.В. |
Краснова Л.І. |
Лукіна Н.Ю. |
Редчіц М.А. |
Шевчук Т.В. |
13.00 -17.00 |
Фещук Н.М. |
Редчіц М.А. |
Ваколюк Л.М. |
Яцина О.В. |
Ваколюк Л.М. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Час роботи |
Понеділок 27.05 |
Вівторок 28,08 |
Середа 29.05 |
Четвер 30.05 |
П’ятниця 31.06 |
Субота 1.06 |
9.00-13.00 |
Браткова О.Ю. |
Лукіна Н.Ю. |
Краснова Л.І. |
Браткова О.Ю. |
Краснова Л.І. |
Гончарук Т.І. |
13.00 -17.00 |
Гончарук Т.І. |
Яцина О.В. |
Редчіц М.А. |
Яцина О.В. |
Шевчук Т.В. |
Кафедра загальної гігієни та екології