1418_20161205_1414.jpg

Ходаківський Олексій АнатолійовичДоцент, Радник Генерального директора ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»» по науці, д.мед.н.
Д.мед.н., завідувач Навчально-науково-дослідної лабораторії з доклінічної оцінки лікарських засобів та біологічно-активних речовин «Фармадар», доцент кафедри фармакології.
У 2009 році в Одеському національному медичному університеті захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук (диплом ДК № 055665 від 18.11.2009р.) за спеціальністю 14.03.05 – фармакологія на тему: «Нейропротекторна дія похідних 4-оксо(аміно-) хіназоліну при експериментальній ішемії головного мозку» (науковий керівник: д.мед.н., професор Степанюк Г.І.) За темою дисертації опубліковано 17 праць, у тому числі 4 наукові роботи у фахових журналах (із них 2 одноосібно), 1 патент України та 13 тез доповідей. Після успішного захисту дисертації переведений на посаду асистента кафедри.
У листопаді 2011 року призначений на посаду заступника декана по роботі з іноземними студентами, на якій пропрацював до липня 2015 року. Упродовж цього періоду був членом Державної екзаменаційної комісії на випускних іспитах у студентів медичного факультету. З грудня 2012 року поєднував педагогічну діяльність на кафедрі та адміністративну роботу в деканаті, із навчанням у докторантурі, яку закінчив достроково.
У травні 2013 року, рішенням Атестаційної колегії МОН України присвоєно вчене звання доцента кафедри фармакології.
У грудні 2014 року (23.12.2014р.), у спеціалізованій вченій раді при Одеському національному медичному університеті відбувся офіційний захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за темою: «Патогенетичне обґрунтування доцільності використання нових похідних адамантану при експериментальній терапії гострої ішемії головного мозку та міокарда», спеціальність 14.03.05 – фармакологія, науковий консультант д.мед.н., професор Степанюк Г.І. У червні 2015 року (30.06.2015р.), рішенням Атестаційної колегії МОН України на основі привселюдного захисту дисертації, отримав диплом доктора медичних наук (ДД № 004443). За темою дисертації опубліковано 33 роботи, у тому числі 16 статей у фахових наукових виданнях, рекомендованих МОН України (з яких 2 в наукометричних індекс-цитованих виданнях), 4 статті у закордонних періодичних наукових виданнях, 1 стаття у науковому виданні, 2 патенти України, які пройшли кваліфікаційну експертизу, 2 патенти України на корисну модель, 2 інформаційні листи МОЗ України. Апробація результатів дисертації відбулася на чисельних міжнародних конференціях, з’їздах та конгресах.
Упродовж роботи над докторською дисертацією роботи був відповідальним виконавцем двох наково-дослідних кафедральних робіт на тему: «Експериментальне дослідження нейро- та кардіопротекторних властивостей ациклічних, ароматичних та гетероциклічних сполук» та «Пошук та розробка нових шляхів фармакологічної корекції порушень при ішемічному ушкодженні мозку та серця в експерименті», які успішно завершились у 2012 та 2016 році відповідно.
У 2013 році, разом із науковцями експериментальних лабораторій ВНМУ імені М.І. Пирогова, під керівництвом Ректора університету, академіка НАМН України В.М. Мороза, брав активну участь та був відповідальним виконавцем наукової роботи присвяченій доклінічній оцінці церебро- та кардіопротекторних властивостей ампульного розчину вітчизняного цитопротектора «Адемолу», промисловий зразок якого було створено на фармацевтичній фірмі «Дарниця» (Україна, м. Київ). Завдяки отриманим результатам доклінічних досліджень та власним напрацюванням, які лягли в основу докторської дисертації, було здійснено впровадження «Адемолу» у виробництво ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»», як лікарського засобу з церебро- та кардіопротекторними властивостями (наказ по ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»» № 1/2164 від 23.09.2013 р.). На сьогодні, за моєї консультативної допомоги, успішно триває друга фаза клінічних випробовувань даного лікарського засобу в умовах інфаркту міокарда та інсульту. Авторські права підтверджено 2 патентами України, які пройшли кваліфікаційну експертизу, та 2 патентами України на корисну модель.
У 2015 році (липень-грудень), проходив стажування у Франції в лабораторії компанії Санофі (Sanofi), із доклінічної оцінки біологічно-активних речовин. У цей же період призначений на посаду Радника Генерального директора ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»» по науці. У січні 2016 року з ініціативи Ректора ВНМУ імені М.І. Пирогова академіка НАМН України В.М. Мороза та за сприяння керівництва ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»» на базі університету, окремим структурним підрозділом, було створено Навчально-науково-дослідну лабораторію з доклінічної оцінки лікарських засобів та біологічно-активних речовин «Фармадар» (ННДЛ «Фармадар»), яку очолюю по теперішній час. Лабораторія обладнана сучасним електрофізіологічним обладнанням, яке дозволяє проводити фармакодинамічну оцінку речовин, які впливають на стан гемодинаміки (мікроциркуляції) в різних органах, зміни серцево-судинної та центральної нервової системи. Основний вектор наукових розробок направлений на пошук та вивчення біологічно-активних речовин із протекторним впливом на серце, мозок, сітківку, нирки та печінку в умовах їх ішемічно-гіпоксичного ураження різного ґенезу.
На сьогодні, під моїм керівництвом успішно заплановано та виконується низка дисертацій на здобуття наукових ступенів кандидата та доктора медичних наук.