155_20130318_1004.jpg

Родінкова Вікторія Валеріївнапрофесор, д.біол.н.
фулбрайтівська стипендіатка. Член Правління Європейського Аеробіологічного Товариства.
Державна освіта:
У 1996 році з відзнакою закінчила природничо-географічний факультет Вінницького державного педагогічного інституту імені М. Коцюбинського та отримала повну вищу освіту з присвоєною кваліфікацією «Вчитель географії та біології».
1997-2001 роки – навчалась та успішно закінчила аспірантуру Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова (ВНМУ) за спеціальністю «Біологія»
Недержавна освіта:
Жовтень-листопад 1998 рік – «Школа молодих журналістів» за програмою IREX Pro/Media, Україна;
Липень 2005 року –Тренінг для редакторів газет, організований корпорацією “RIA” за підтримки IREX U Media
Вересень 2005 року – навчалась у США за програмою «Відкритий світ» (“Open World”) як головний редактор щоденної газети «20 хвилин»;
Квітень 2014 року – програма «Аспен-Україна», семінар «Відповідальне лідерство»
Серпень 2019 року – курси підвищення кваліфікації з аеробіології “Advanced Aerobiology Course”, Швейцарія, Пайерн.
Професійний досвід:
Викладацька діяльність:
2002 – 2009 роки – асистентка кафедри медичної біології ВНМУ.
2009 – 2011 роки – асистентка кафедри фармації ВНМУ;
2012-2017 – доцентка кафедри фармації ВНМУ
З 2017 року і дотепер – професорка кафедри фармації ВНМУ
Викладаю ряд медико-біологічних дисциплін («Біологія з основами генетики», «Клітинна біологія», «Сучасні проблеми молекулярної біології», «Фармацевтична ботаніка», «Прикладна генетика») іноземним студентам англійською мовою.
Є авторкою декількох десятків науково-методичних праць з названих дисциплін, включаючи статті та навчально-методичні посібники, видані українською та англійською мовами.
Наукова діяльність
Травень 2005 року – захистила кандидатську дисертацію на тему: “Повітряний моніторинг пилку алергенних рослин урбанізованої екосистеми на прикладі м. Вінниці” у спеціалізованій Вченій Раді Д 76.051.05 університету ім. Федьковича (м. Чернівці) за спеціальністю «Екологія». Це була перша захищена дисертація з напрямку «Аеробіологія» в Україні.
Червень 2008 року – здобула грант для молодих науковців та брала участь у щорічному конгресі EAACI у Барселоні (Іспанія)
Жовтень 2008 року – стажувалась за науковим напрямком «Аеробіологія» у Франції (університет №1 м. Бордо)
Лютий 2009 року – створила аеробіологічну науково-дослідну групу при Вінницькому національному медичному університеті
Липень 2009 – взяла участь в якості тренера в курсі з аеробіології «Гармонізація ідентифікації пилку», що був організований Імунологічним Інститутом Нової Англії (IRINE, США, Массачусетс) і відбувся в Києві, Україна, а також у Краснодарі, Росія.
Жовтень 2009 року – стажувалась у медичному університеті м. Відень (Австрія), де вивчала основи та принципи роботи Європейської Аероалергенної Мережі (European Aeroallergen Network, EAN);
2010 рік – провідний дослідник та консультант з аеробіології у клінічному дослідженні американської фармкомпанії з розробки антигістамінних препаратів для лікування сезонної алергії до пилку амброзії. Дослідження проводилось у Києві, Вінниці, Одесі, Сімферополі, Полтаві, Донецьку, Дніпропетровську, Запоріжжі.
З 2010 року на постійній основі беру участь у щорічному конгресі EAACI у якості спікера та/або головуючої IRINE Symposium, а також презентую результати власних досліджень на інших сесіях конгресу (постерних та усних). З того часу відвідала конгреси у Лондоні (Велика Британія), Стамбулі (Туреччина), Мілані (Італія), Гельсінкі (Фінляндія), Барселоні (Іспанія), Відні (Австрія), Мюнхені (Німеччина), Лісабоні (Португалія).
У 2010-2018 роках виступала з доповідями з наукового напрямку «Аеробіологія» та була співголовою постерних та пленарних секцій на локальних Європейських наукових конференціях, що проходили у Відні (Австрія), Кракові (Польща), Берліні (Німеччина), Мілані (Італія), Ліоні (Франція), Пармі (Італія), Бодрумі (Туреччина);
У 2012-2013 роках очолювала оргкомітет 11 Європейського курсу з основ аеробіології (11th European Course on Basic Aerobiology, 11th ECBA), який проходив на базі ВНМУ 4-11 липня 2013 року. У роботі курсу брали участь 30 представників 17 країн світу, у тому числі – президенти Світового та Європейського аеробіологічних товариств. Курс у Вінниці вперше за його 20-річну історію пройшов за межами адміністративної Європи;
2012-2016 роки – була науковим керівником науково-дослідної роботи «Аеробіологічний моніторинг як підґрунтя розробки алергопрогнозів для профілактики сезонної алергії у населення», номер державної реєстрації: 0112U003477
Лютий 2013 року – наукова школа «SILAM Winter School” на базі Фінського метеорологічного інституту. Вивчала засади роботи системи SILAM, яка передбачає прогнозування розповсюдження пилку алергенних рослин та профілактику полінозів у Європі.
Березень 2015 року – успішно захистила докторську дисертацію «Наукове обґрунтування системи моніторингу, прогнозування та профілактики впливу алергенних чинників біологічного походження на стан здоров’я міського населення України» на базі ДУ «Інститут гігієни та медичної екології ім. Марзєєва», м. Київ і отримала науковий ступінь доктора біологічних наук за спеціальністю «Гігієна та професійна патологія».
2016-2018 роки – провідний дослідник аеробіологічної частини клінічного дослідження, яке виконувалось на замовлення українського офісу американської фармкомпанії у Вінниці, Києві, Харкові, Кривому Розі, щодо визначення концентрацій пилку повітряних алергенів.
Листопад 2017-травень 2018 року – виконувала науковий проект «Запобігання сезонної алергії та контроль за повітряними алергенами» в Університеті Тальси (The Tulsa University), штат Оклахома, США, за підтримки Фонда імені Фулбрайта в Україні.
З 2018 року – відповідальна за виконання Європейської наукової програми AutoPollen у ВНМУ.
Жовтень 2018 року – очолила навчально-науково-дослідну лабораторію вивчення алергенних факторів довкілля ВНМУ;
Наразі маю більше 240 наукових та навчально-методичних публікацій. З них близько 100 – за кордоном, у наукових виданнях Європи та США.
Під моїм керівництвом захищено 2 кандидатські дисертації в Україні, наразі здійснюю наукове керівництво пошукачів та аспірантів у ВНМУ.
Наукове рецензування
З 2019 року – офіційний рецензент робіт, що подаються на конкурс програм Фонду імені Фулбрайта в Україні.
2017 рік – зовнішній рецензент PhD-дисертації Максиміліана Кменти (Maximilian Kmenta), Віденський медичний університет.
З 2015 року – рецензент статей у журналах “Acta Agrobotanica”, “Aerobiologia” та “Science of Total Environment”, що входять до наукометричних баз даних “Scopus” та “Web Of Science”.
Громадська діяльність:
З 2001 року по теперішній час – член Європейської Академії алергії та клінічної імунології (European Academy of Allergy and Clinical Immunology, EAACI),
з 2008 року – член Європейського Аеробіологічного товариства (European Aerobiology Society, EAS),
З 2009 року – представник Європейської Аероалергенної Мережі (European Aeroallergen Network www.polleninfo.org) в Україні;
З квітня 2011 року і по теперішній час створюю безкоштовні щотижневі алергопрогнози для українців, які мають сезонну алергію. Прогнози розповсюджуються через українську сторінку Європейської Аероалергенної Мережі https://www.polleninfo.org/UA/ua.html та через сайт allergy.org.ua .
З 2012 року – президент Асоціації Аеробіологів України (ААБУ).
З 2012 року – член Правління Європейського Аеробіологічного товариства (EAS)
З 2019 року – член Світової Аеробіологічної Асоціації (IAA)
З 2019 року – член Європейського Амброзійного Товариства (ERS)
Нагороди:
У 2011 та 2015 рр. отримувала нагороду за найкращу постерну презентацію на конгресах EAACI у Стамбулі та Барселоні.
Серпень 2017 року – отримала відзнаку Вінницької обласної ради «Людина року» у номінації «Діяч науки».

Наукова діяльність

Доктор біологічних наук. Дисертацію на тему: «Повітряний моніторинг пилку алергенних рослин урбанізованої екосистеми на прикладі міста Вінниці» захистила у 2005 році. Моїм науковим інтересом є аеробіологія (наука про біологічні частки, що знаходяться у повітрі). Член Європейської Академії Алергії та Клінічної Імунології, Міжнародної Асоціації Аеробіології, Член правління Європейського Аеробіологічного Товариства