629_20130124_2049.jpg

Солєйко Лариса Петрівнадоцент, кандидат медичних наук, відповідальна за проведення студентської олімпіади з пропедевтики внутрішньої медицини
Закінчила з відзнакою Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова.
В 1973 році закінчила аспірантуру на кафедрі фармакології. В червні 1973 р. захистила кандидатську дисертацію (спеціальність – терапія) на тему « Вплив аміодарону та метоксаміну на перебіг експериментального атеросклерозу та інфаркту міокарда у кролів». З жовтня 1975 р. почала працювати на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини. До 1986 р – асистентом, а далі – доцентом кафедри. Працювала зі студентами II, III, IV курсів, лікарями – інтернами. Протягом декількох років керувала виробничою практикою студентів II-V курсів у Немирівській ЦРЛ. Створила курс «Догляд за хворими» (робочі програми, тематичні плани, методичні розробки до 20 практичних занять, тексти 6 лекцій, оснастила кожне практичне заняття необхідним інструментарієм). Видала методичні розробки по догляду за хворими для іноземних студентів. Видано 8 методичних рекомендацій. Впродовж останніх 14 років щорічно проводила олімпіади з пропедевтики внутрішньої медицини. За проведення Всеукраїнської олімпіади з терапії, яка проходила у Вінницькому національному медичному університеті нагороджена Грамотою міністерства освіти України. Щорічно брала участь у науково-методичних конференціях з питань педагогіки.
Вся лікарська діяльність проходить в кардіологічному відділенні: від ведення 10-12 хворих та 2 нічних чергувань до консультативної роботи в кардіологічному відділенні №1 Вінницького регіонального центру серцевої патології. Більше 20 років консультувала хворих хірургічного відділення (100 ліжок + ургентність через добу). Консультувала хворих реанімаційного відділення МКЛ №1. Протягом 10 років – по 10 днів щомісячно чергувала по санітарній авіації. Більше 10 років проводила шефську допомогу Могилів-Подільській та Тиврівській ЦРЛ. Кожний місяць проводила 3-денні дні терапевта (науково–практична конференція для лікарів, консультація важких хворих, прийом заліків у лікарів-інтернів). Постійно проводила підвищення наукового рівня лікарів кардіологічного відділення №1. Практичні лікарі є співавторами наукових статей, доповідей на з'їздах та конференціях. Проходила стажування в різних відділах інституту кардіології ім. М.Д. Стражеско, кардіоцентрі ім. академіка Бакулєва, клініках м. Кракова (Польща).
Наукова робота проходить в руслі вивчення кардіології. Основні пріоритетні напрямки:
1.Перебіг та лікування хворих на гострий інфаркт в різних вікових категоріях.
2.Діагностика, перебіг та лікування хворих на різні види кардіоміопатій.
3.Лікування важкої серцевої недостатності.
4.Вивчення проявів синдрому недиференційованої дисплазії сполучної тканини в клініці внутрішніх хвороб.
5.Постковідний синдром – прояви, діагностика, лікування, прогнозування.
6.Історія медицини.
Проводить засідання студентського наукового гуртка кафедри, в яких поєднуються проблеми медицини, особливо питання пропедевтики, з питаннями літератури, живопису, музики. Робота студентського наукового гуртка була відзначена Почесною грамотою ректора університету. Щороку виконуються 3-4 студентські наукові роботи, які займають перші місця в студентських наукових конференціях в різних університетах. Члени гуртка були доповідачами на міжнародних конференціях та конгресах кардіологів. Є співавтором 26 видань «Сучасні класифікації та стандарти лікування захворювань внутрішніх органів. Невідкладні стани в терапії». Посібник занесений до книги рекордів Гінеса в Україні. Співавтор кафедральної книги «Аускультація пам'яті». Автор багатьох наукових публікацій, в тому числі за останні 2 роки – 3 в Web of Science, патентів на винахід, рацпропозицій, нововведень. З першого дня на кафедрі проводила клінічні дослідження лікарських препаратів. З 2009 р. член Європейського товариства кардіологів.
Монографії:
1.«Синдром недиференційованої дисплазії сполучної тканини» (2016р.)
2.«Хронічна постінфарктна аневризма серця» (2018 р.)
3.«Профессор Ф.Ф.Меринг – возвращение в историю отечественной науки» (2005 р.)
4.«Медицина в літературі та живописі» (2007р.)
За дві монографії з історії медицини двічі лауреат літературної премії «Кришталева вишня».

GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

ORCID


Наукова діяльність