762_20230920_1133.jpg

Онофрійчук Олена СергіївнаДоцент ЗВО, завідувач навчальною частиною кафедри, Кандидат медичних наук, Ph.D.
Онофрійчук Олена Сергіївна – кандидат медичних наук, ph.D., доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб, 09.07.1965 року народження (с. Городківка, Крижопільський р-н, Вінницька обл.) З 1984 по 1990 р. здобувала освіту у Вінницькому медичному інституті ім. М.І. Пирогова на педіатричному факультеті. З 1990 по 1992 рр. навчалась у клінічній ординатурі при Вінницькому медичному інституті ім. М.І. Пирогова за спеціальністю «Дитячі інфекційні хвороби». З 1992 – 2000 рр. – лікар-ординатор дитячої інфекційної лікарні м. Вінниці. З 2000 - 2012 рр. – асистент кафедри дитячих інфекційних хвороб. З 2012 р. й до тепер – доцент ЗВО кафедри дитячих інфекційних хвороб. У 2007 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Клініко-мікробіологічні особливості перебігу гастроінтестінальної форми сальмонельозу у дітей на тлі колонізації кишечника умовно-патогенними мікроорганізмами, сучасні підходи до лікування» (науковий керівник д.мед.н., проф. І.І. Незгода) у спеціалізованій
вченій раді ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України». Займається консультативною та лікувальною роботою в закладах КНП "ВОКДІЛ ВОР" та області. Проводить наукові дослідження у сфері вірусних та бактеріальних інфекцій у дітей. Автор та співавтор 52 друкованих робіт, 2 деклараційних патентів на корисну модель, 1 інформаційного листа та 1 винаходу. Співавтор підручника Педіатрія: у 3-х т. Проходила наукові, науково-педагогічні стажування за кордоном із педіатрії, інфекційних хвороб, менеджменту системи охорони здоров’я. У 2019 та 2021 роках стажувалася у м. Варшава (Польща). Член Всеукраїнської асоціації інфекціоністів України та European Academy of Pediatrics (EAP). Викладає дисципліни "Дитячі інфекції", "Екзантеми у дітей". Являється експертом з акредитації освітніх програм НАЗЯВО. Виконує обов’язки завідувача навчальною частиною кафедри дитячих інфекційних хвороб.

Наукова діяльність

Кандидацька дисертація на тему: "Клініко-мікро-біологічні особливості перебігу гостроінтестинальної форми сальмонельозу у дітей на тлі колонізації кишечника умовно-патогенної мікрофлори, сучасні підходи до лікування"Автор 37 праць і 4 винаходів.
Після захисту опубліковано 15 робіт (11 статей та 4 тез).
Напрямок наукової роботи: проблема сальмонельозної інфекції у дітей; особливості перебігу ГКІ.