388_20190904_2213.jpg

Клекот Олександра Олексіївнадоцент, кандидат медичних наук
Лікар-терапевт, кандидат медичних наук, доцент кафедри клінічної фармації та клінічної фармакології. В 2004 році закінчила ВНМУ ім. М.І. Пирогова та отримала диплом з відзнакою. З 2004 по 2006 рік навчалася в інтернатурі за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина». З 2006 по 2008 рік працювала лікарем загальної практики у Вінницькому районі. З 2008 по 2011 рік здобувала післядипломну освіту в аспірантурі при ВНМУ за спеціальністю 14.01.28 - «клінічна фармакологія». Завершила навчання вчасним написанням кандидатської дисертації.
Тема дисертації «Гіпотензивний ефект препарату Кораргін при комплексній фармакотерапії легеневої артеріальної гіпертензії у хворих на системний червоний вовчак», під керівництвом д.мед.н., професора Яковлевої О.О. Офіційний захист кандидатської дисертації відбувся в спеціалізованій Вченій Раді при Одеському національному медичному університеті 29.02.2012 року.
Дисертація присвячена вивченню ефективності вітчизняного ендотеліопротекторного препарату кораргіну при легеневій артеріальній гіпертензії (ЛАГ) у хворих на системний червоний вовчак (СЧВ). Було встановлено, що ураження легеневих судин при системних захворюваннях сполучної тканини супроводжувалося формуванням ЛАГ у 45,5 % хворих з СЧВ. Створено нову модель лікування ЛАГ з використанням донатора оксиду азоту – препарату похідного L-аргініну (Кораргіну).
З вересня 2011 по квітень 2016 року працювала асистентом кафедри клінічної фармації та клінічної фармакології, де проводила практичні заняття у студентів фармацевтичного факультету - «Клінічна фармація», «Фармакотерапія», «Загальна фармакокінетика», «Токсичність лікарських засобів», в тому числі у англомовних студентів.
З 2016 року займає посаду доцента кафедри. Проводить практичні та семінарські заняття на курсі післядипломного навчання інтернам медичного факультету. Підготувала більше 20 лекцій з предметів «Клінічна фармація», «Фармакотерапія», «Токсичність лікарських засобів» та «Загальна фармакокінетика». Постійно бере участь в розробці тестових завдань та клінічних задач по клінічній фармакології, зокрема для «КРОК3».
Активно бере участь у виконанні НДР кафедри на тему: «Органопротекторна ефективність та безпека метаболічних коректорів в терапії коморбідних патологічних станів» № держреєстрації 0114U000195.
Кількість опублікованих робіт (статті, тези) - 58, 4 деклараційних патенти на корисну модель лікування. Співавтор навчального посібника «Побічна дія ліків».
Лікувальну роботу проводить на базі терапевтичного відділення МКЛ №3 з 2014 року. Регулярно проводить консультації в суміжних відділеннях лікарні, читає лекції лікарям та середньому медичному персоналу лікарні, бере участь в патолого-анатомічних конференціях та консультативно-експертних комісіях.